luni, 26 septembrie, ora 20:30
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
CSM Poli Iași CSM Poli Iași
Cartonaşe Roşii
    Astra - CSM Poli Iaşi s-a încheiat 1-0, a doua victorie consecutivă a giurgiuvenilor în Liga 1.
  • 90+3 | Cartonaşe Roşii
    Cartonaş roşu CSM Poli Iaşi. Cosmin Frăsinescu este eliminat după ce a primit al doilea "galben", iar Iaşiul termină partida în zece oameni.
  • 88 | Ocazii
    Ocazie Astra! Daniel Niculae, flancat de Mitic, a şutat slab din 14 metri, departe de poarta oaspeţilor.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Cosmin Frăsinescu primeşte cartonaşul galben.
  • 85 | Schimbări
    Schimbare la Astra. Constantin Budescu i-a lăsat locul lui Viorel Nicoară.
  • 83 | Ocazii
    Ocazie imensă CSM Poli Iaşi! Cosmin Frăsinescu nu nimereşte cadrul porţii Astrei, din patru metri.
  • 82 | Schimbări
    Schimbare la CSM Poli Iaşi. Marian Târşa este substituit de Ştefănescu.
    Schimbare la CSM Poli Iaşi. Iulian Bădic este înlocuit de Mădălin Martin.
  • 78 | Goluri
    Gooool Astra! Constantin Budescu a transformat cu siguranţă penalty-ul. Este al doilea său gol în Liga 1, de la revenirea din China.
  • 78 | Penalty-uri
    Daniel Florea este faultat de Alexandru Ciucur în careul Iaşiului.
  • 77 | Ocazii
    Ocazie Astra! Şutul lui Junior Morais este respins cu greu de portarul Iaşiului.
  • 75 | Faze meci
    Şutul-centrare a lui Budescu a fost reţinut fără dificultate de Caparco.
  • 71 | Schimbări
    Schimbare la Astra. Denis Alibec este înlocuit de Daniel Florea.
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Alexandru Ciucur primeşte primul cartonaş galben al Iaşiului din acest meci.
  • 59 | Ocazii

Şutul lui Felipe Teixeira, de la aproximativ 18 metri, a trecut departe de poarta Iaşiului. Astra pare mai periculoasă în repriza secundă, în care pune tot mai multă presiune pe echipa lui Nicolo Napoli.

• 55 | Cartonaşe Galbene
    Constantin Budescu este avertizat de "centralul" Cristian Balaj.
  • 55 | Faze meci
    Astra a pierdut de trei ori în ultimele cinci etape, în timp ce Poli Iaşi are o singură victorie în precedentele şapte runde
    A început repriza a doua a partidei de la Giurgiu.
    Astra şi CSM Poli Iaşi se află la egalitate la pauză, 0-0, după o nouă repriză dezamăgitoare a echipei lui Marius Şumudică.
  • 37 | Ocazii
    Ocazie Astra! Primul şut pe spaţiul porţii al partidei îi aparţine lui Romario Moise. Caparco a reţinut însă fără probleme.
  • 33 | Schimbări
    Schimbare la Astra! Florin Lovin este înlocuit după numai 33 de minute de joc cu Daniel Niculae
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Geraldo Alves a primit primul cartonaş galben al partidei de pe "Marin Anastasovici".
  • 27 | Faze meci
    Mariuş Şumudică e neînvins în cele patru confruntări cu Nicolo Napoli. Actualul antrenor al Astrei s-a impus de trei ori, iar un joc s-a încheiat la egalitate.
  • 20 | Faze meci
    Astra a câştigat patru din cele şase dueluri directe cu echipa din Iaşi în Liga 1. Un meci s-a terminat la egalitate, iar moldovenii s-au impus o dată.
  • 11 | Ocazii
    Ocazie Astra! Şut foarte bun al lui Felipe Teixeira de la 25 de metri, care a trecut puţin pe lângă poarta ieşenilor.
  • 10 | Faze meci
    Campioana se află pe un incredibil loc 12 înaintea acestei partide, cu numai opt puncte după nouă etape. Poli Iaşi are 12 puncte şi se află patru poziţii mai sus.
  • 1 | Ocazii
    Ocazie Poli Iaşi! Început în forţă al ieşenilor, care au fost la un pas de gol la şutul lui Alexandru Boiciuc, ce a trecut puţin pe lângă poarta lui Silviu Lung.
    A început partida de la Giurgiu, ultima a etapei a zecea din Liga 1.

Astra - CSM Poli Iași 1-0. Budescu a adus victoria campioanei, din penalty

Astra Giurgiu a învins-o pe CSM Poli Iaşi cu scorul de 1-0, pe teren propriu, în ultimul meci din etapa a zecea a Ligii I.

Astra a reuşit a doua sa victorie după o serie de trei eşecuri consecutive (două în campionat, unul în Europa League).

Golul campioanei a fost marcat de Constantin Budescu (78 - penalty), după un fault comis de Alexandru Ciucur asupra lui Daniel Florea.

Ieşenii au terminat meciul în zece oameni, după ce Cosmin Frăsinescu a fost eliminat în prelungiri (90+3).

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...