Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

• 90 | Final repriza 2
    Pandurii - Viitorul s-a încheiat 0-1, prima victorie a echipei lui Gică Hagi în ultimele cinci confruntări directe.
  • 90 | Ocazii
    Nikola Vasiljevic a reluat cu capul peste poarta oaspeţilor, din 11 metri, şi a irosit ultima şansă de gol a Pandurilor
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Valentin Alexandru este şi el avertizat
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Florin Purece primeşte şi el cartonaşul galben.
  • 79 | Schimbări

Ultima schimbare la Viitorul. Daniel Lopez a fost înlocuit de Robert Hodorogea.

• 77 | Schimbări

Schimbare la Pandurii. Valentin Alexandru a intrat în locul lui Pleaşcă

• 73 | Goluri
    Gooool Viitorul! Intrat în repriza secundă, Dragoş Nedelcu a deschis scorul pentru Viitorul după o gafă monumentală a lui David Lazar. Şutul de la peste 30 de metri al fotbalistului lui Gică Hagi a fost scăpat incredibil, printre picioare, de goalkeeperul Pandurilor.
  • 69 | Schimbări

A doua înlocuire la Pandurii. Liviu Antal a fost substituit de Valentin Munteanu.

• 67 | Cartonaşe Galbene
    Alex Nimely e avertizat de Sebastian Colţescu după o fază în care l-a împins pe Nikola Vasiljevic
  • 65 | Ocazii
    Şutul lui Florin Purece de la 18 metri a ocolit de puţin vinclul porţii Pandurilor
  • 64 | Schimbări
    Prima schimbare la Pandurii. Rodemis Trifu a intrat în locul lui Cătălin Hlistei.
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    Dragoş Nedelcu e avertizat la numai patru minute după intrarea pe teren.
  • 60 | Schimbări
    A doua schimbare la echipa lui Gică Hagi. Dragoş Nedelcu i-a luat locul lui Cătălin Carp.
  • 57 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul. Gabi Iancu i-a lăsat locul lui Florin Purece.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Cătălin Carp a primit cartonaşul galben.
    A început repriza a doua a partidei dintre Pandurii şi Viitorul. Gorjenii n-au pierdut în ultimele patru meciuri directe.
    Pandurii şi Viitorul au încheiat la egalitate prima repriză, scor 0-0. Niciun duel între cele două nu s-a terminat însă până acum fără gol marcat.
  • 44 | Faze meci
    Răzvan Marin a şutat de la 18 metri, puţin pe lângă poarta lui Lazar
  • 38 | Ocazii
    Ocazie Pandurii! Lucian Sânmărtean a centrat excelent, Nikola Vasiljevic a deviat cu capul, însă Buijs şi Antal au ratat intercepţia
  • 32 | Ocazii
    Bară Pandurii! Ovidiu Herea a ratat cea mai mare ocazie a partidei. A şutat excelent, de la aproximativ 25 de metri de poarta lui Rîmniceanu, însă a nimerit bara transversală.
  • 25 | Ocazii
    Ocazie Viitorul! Acțiune excelentă în flancul stâng al lui Boli, care l-a servit excelent pe Gabi Iancu, al cărui șut a trecut însă puțin peste poarta Pandurilor. Oamenii lui Petre Grigoraș au expediat până acum un singur șut spre poarta Viitorului.
  • 18 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaș galben al meciului îi este acordat lui Daniel Lopez.
  • 9 | Ocazii
    Ocazie Viitorul! O nouă lovitură periculoasă a Viitorului, de la 22 de metri de poarta gorjenilor. Șutul lui Gabi Iancu a fost respins cu dificultate de Lazar.
  • 4 | Ocazii
    Ocazie Viitorul! Răzvan Marin a ratat prima ocazie a meciului. Lovitura liberă de la peste 25 de metri executată de mijlocașul Viitorului a fost respinsă greu de David Lazar.
    A început partida de la Drobeta Turnu Severin, prima a etapei a zecea din Liga 1. Pandurii și Viitorul sunt colege de clasament. Gorjenii lui Petre Grigoraș sunt pe locul 5, cu 15 puncte, iar oamenii lui Gică Hagi o poziție mai jos, cu 14 puncte.
Gheorghe HagiFC Viitorul

Pandurii - Viitorul 0-1. Dragoş Nedelcu a înscris pentru echipa lui Hagi, după gafa lui David Lazar

Viitorul a trecut în fața Pandurilor în Liga 1 după ce a învins echipa lui Petre Grigoraș, 1-0 la Drobeta Turnu Severin, în meciul inaugural al etapei a zecea.

Introdus de Gică Hagi în minutul 60, Dragoș Nedelcu a înscris unicul gol al partidei la 13 minute după intrarea pe teren, după gafa incredibilă a portarului gorjenilor, David Lazar.

În prima repriză, Viitorul a ratat cele mai multe ocazii, însă Pandurii Târgu Jiu a avut cea mai mare șansă, la bara lui Ovidiu Herea.

Echipa lui Hagi a câștigat pentru prima oară din ultimele cinci dueluri directe cu Pandurii, pe care o învinsese ultima dată în martie 2015, scor 4-0.

A fost al doilea eșec consecutiv al Pandurilor și al patrulea joc consecutiv fără înfrângere pentru Viitorul.

Constănțenii au urcat pe podium, cel puțin până mâine, cu 17 puncte, două în plus față de gorjenii lui Grigoraș, aflați momentan pe ultimul loc care duce în play-off.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...