Exclusiv Un patron din SuperLigă care a lucrat cu Bergodi nu s-a abținut, după ce italianul a răbufnit la conferința de presă
profimedia-0864347547
Exclusiv Ladislau Boloni a rupt tăcerea, după ce Laszlo Dioszegi i-a făcut oferta să meargă la Sepsi
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

Ratare Penalty-uri
    FINAL DE MECI! Viitorul s-a impus fără emoţii, ratând şi un penalty, prin Cristi Ganea, şi a ajuns la cinci victorii consecutive în Liga 1.
  • 88 | OcaziiViitorul
    Ocazie Viitorul! Fejer a împiedicat un nou gol, la şutul lui Cicâldău. Portarul oaspeţilor a respins în faţă, iar pe urmărire Ganea şi Măţan au încercat să trimită spre poartă, dar fără succes.
  • 84 | Schimbări
    Ultima schimbare la oaspeţi. Astafei a intrat în locul lui Herea.
  • 77 | Goluri
    GOOOOOL, 3-0 Viitorul! Constănţenii sunt dezlănţuiţi. Vînă a marcat în al doilea meci la rând în Liga 1, finalizând cu un şut frumos de la marginea careului o acţiune excelentă a echipei lui Hagi.
  • 74 | Schimbări
    Ultima modificare făcută de Hagi. Băluţă a intrat în locul lui Mladen.
  • 67 | Schimbări
    Schimbare la gazde. De Nooijer i-a lăsat locul lui Măţan.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Dima.
  • 56 | Ratare Penalty-uri
    Cristi Ganea a ratat lovitura de la 11 metri. Fejer a reuşit să prindă execuţia fundaşului stânga al gazdelor.
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Fejer.
  • 55 | Penalty-uriViitorul
    Penalty Viitorul. Adrian Comănescu a acordat lovitură de pedeapsă pentru gazde, după un fault al lui Fejer asupra lui Cristi Ganea.
    Schimbare la Sepsi. Iese Grecu, intră Răduțoiu
    Schimbare la Viitorul. Iese Chițu, intră Vînă
    PAUZĂ! Viitorul conduce cu 2-0 după prima repriză, pe care a controlat-o fără emoţii.
  • 39 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 Viitorul! Campioana se desprinde înainte de pauză, cu prima reuşită stagională a lui Hodorogea. Fundaşul echipei lui Hagi a marcat din apropiere, după ce, iniţial, a trimis în transversală.
  • 39 | Schimbări
    Schimbare la Sepsi. Burlacu, avertizat, a fost înlocuit de Ursu.
  • 35 | OcaziiViitorul
    Ocazie Viitorul! Echipa lui Gică Hagi a avut şansa de a se desprinde, dar şutul lui Chiţu a fost deviat în corner.
  • 27 | Faze meciViitorul
    O nouă şansă irosită de vizitatori. Nikolic a tras din căderea, de la marginea careului, dar nu a prins spaţiul porţii.
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    Primul galben al meciului i-a fost acordat lui Burlacu, după un fault asupra lui Eric.
  • 20 | Auto Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Viitorul! Campioana a deschis scorul, prin autogolul lui Dumbravă. Fundaşul oaspeţilor a deviat nefericit în propria poartă şutul din careu al lui Eric.
  • 13 | Faze meciViitorul
    O primă acţiune finalizată de oaspeţi. Nikolic a trimis cu capul la mare distanţă de poarta lui Râmniceanu.
  • 5 | OcaziiViitorul
    Ocazie Viitorul! Campioana are prima şansă de a deschide scorul, prin Chiţu, care nu a putut înscrie după ce a scăpat singur cu portarul. Foarte bună intervenţia lui Fejer.
Sandor NagySepsi

VIDEO Viitorul - Sepsi 3-0. Campioana a obţinut a cincea victorie la rând în Liga 1. Ganea a ratat un penalty

Continuă perioada excelentă a campioanei Viitorul. Constănţenii au câştigat cu 3-0 la Ovidiu în faţa lui Sepsi şi au ajuns la cinci victorii consecutive în Liga 1, ultimele patru fără gol primit.

Problema învingătoarei nu s-a pus în niciun moment, iar Viitorul a rezolvat meciul până la pauză. Mai întâi, Dumbravă a deviat în propria poartă şutul lui Eric, în minutul 20. Apoi, cu cinci minute înainte de pauză, Hodorogea a marcat din apropiere, după ce, iniţial, tot el a trimis în transversală.

În partea a doua, echipa lui Gică Hagi a obţinut un penalty, după ce Cristi Ganea a fost faultat în careu de Fejer, însă fundaşul stânga al gazdelor a tras slab, iar portarul lui Sepsi a reşinut.

În cele din urmă, s-a făcut 3-0. În minutul 77, Vînă a înscris cu un şut frumos la colţul lung, la capătul unei acţiuni superbe a campioanei.

Finalul a fost liniştit, iar criza la Sepsi se adânceşte. Ardelenii au uitat să câştige şi au doar 2 puncte în ultimele 9 etape.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...