3 - 0
Sepsi logo Sepsi
4.11.2017, 18:00
90+3 |
FINAL DE MECI! Viitorul s-a impus fără emoţii, ratând şi un penalty, prin Cristi Ganea, şi a ajuns la cinci victorii consecutive în Liga 1.
88 |
Ocazie Viitorul! Fejer a împiedicat un nou gol, la şutul lui Cicâldău. Portarul oaspeţilor a respins în faţă, iar pe urmărire Ganea şi Măţan au încercat să trimită spre poartă, dar fără succes.
84 |
Ultima schimbare la oaspeţi. Astafei a intrat în locul lui Herea.
77 |
GOOOOOL, 3-0 Viitorul! Constănţenii sunt dezlănţuiţi. Vînă a marcat în al doilea meci la rând în Liga 1, finalizând cu un şut frumos de la marginea careului o acţiune excelentă a echipei lui Hagi.
74 |
Ultima modificare făcută de Hagi. Băluţă a intrat în locul lui Mladen.
67 |
Schimbare la gazde. De Nooijer i-a lăsat locul lui Măţan.
58 |
Cartonaş galben primit de Dima.
56 |
Cristi Ganea a ratat lovitura de la 11 metri. Fejer a reuşit să prindă execuţia fundaşului stânga al gazdelor.
55 |
Cartonaş galben primit de Fejer.
55 |
Penalty Viitorul. Adrian Comănescu a acordat lovitură de pedeapsă pentru gazde, după un fault al lui Fejer asupra lui Cristi Ganea.
46 |
Schimbare la Sepsi. Iese Grecu, intră Răduțoiu
46 |
Schimbare la Viitorul. Iese Chițu, intră Vînă
46 |
45+1 |
PAUZĂ! Viitorul conduce cu 2-0 după prima repriză, pe care a controlat-o fără emoţii.
39 |
GOOOOOL, 2-0 Viitorul! Campioana se desprinde înainte de pauză, cu prima reuşită stagională a lui Hodorogea. Fundaşul echipei lui Hagi a marcat din apropiere, după ce, iniţial, a trimis în transversală.
39 |
Schimbare la Sepsi. Burlacu, avertizat, a fost înlocuit de Ursu.
35 |
Ocazie Viitorul! Echipa lui Gică Hagi a avut şansa de a se desprinde, dar şutul lui Chiţu a fost deviat în corner.
27 |
O nouă şansă irosită de vizitatori. Nikolic a tras din căderea, de la marginea careului, dar nu a prins spaţiul porţii.
22 |
Primul galben al meciului i-a fost acordat lui Burlacu, după un fault asupra lui Eric.
20 |
GOOOOOL, 1-0 Viitorul! Campioana a deschis scorul, prin autogolul lui Dumbravă. Fundaşul oaspeţilor a deviat nefericit în propria poartă şutul din careu al lui Eric.
13 |
O primă acţiune finalizată de oaspeţi. Nikolic a trimis cu capul la mare distanţă de poarta lui Râmniceanu.
5 |
Ocazie Viitorul! Campioana are prima şansă de a deschide scorul, prin Chiţu, care nu a putut înscrie după ce a scăpat singur cu portarul. Foarte bună intervenţia lui Fejer.

Video rezumat: Viitorul - Sepsi

VIDEO Viitorul - Sepsi 3-0. Campioana a obţinut a cincea victorie la rând în Liga 1. Ganea a ratat un penalty

Continuă perioada excelentă a campioanei Viitorul. Constănţenii au câştigat cu 3-0 la Ovidiu în faţa lui Sepsi şi au ajuns la cinci victorii consecutive în Liga 1, ultimele patru fără gol primit.

Problema învingătoarei nu s-a pus în niciun moment, iar Viitorul a rezolvat meciul până la pauză. Mai întâi, Dumbravă a deviat în propria poartă şutul lui Eric, în minutul 20. Apoi, cu cinci minute înainte de pauză, Hodorogea a marcat din apropiere, după ce, iniţial, tot el a trimis în transversală.

În partea a doua, echipa lui Gică Hagi a obţinut un penalty, după ce Cristi Ganea a fost faultat în careu de Fejer, însă fundaşul stânga al gazdelor a tras slab, iar portarul lui Sepsi a reşinut.

În cele din urmă, s-a făcut 3-0. În minutul 77, Vînă a înscris cu un şut frumos la colţul lung, la capătul unei acţiuni superbe a campioanei.

Finalul a fost liniştit, iar criza la Sepsi se adânceşte. Ardelenii au uitat să câştige şi au doar 2 puncte în ultimele 9 etape.