Liviu Ciobotariu a dat un indiciu în legătură cu următoarea sa echipă: ”Am o superstiție!”
Coach Marius Sumudica of Gaziantep FK during the Turkish Super League match between Istanbulspor and Gaziantep FK at Ese
Exclusiv Marius Șumudică a rupt tăcerea după ce s-a spus că este dorit la FC Voluntari și la Petrolul: ”Este adevărat!”
Exclusiv Decizia ”destul de costisitoare” luată în premieră de Dinamo, după sancțiunea dură primită

CSM Poli IașiCSM Poli Iași
06 martie 2017, ora 18:00, Digi Sport 1
FC Voluntari FC Voluntari
CSM Poli Iași CSM Poli Iași
    FINAL DE MECI! CSM Poli Iaşi a încheiat sezonul regulat al Ligii 1 cu o victorie în deplasare, 1-0 cu FC Voluntari. Bojan Golubovic a marcat unicul gol al partidei, cu o execuţie senzaţională.
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Mihalache.
  • 90+3 | Schimbări
    Ultima schimbare a meciului. Panţâru a intrat în locul lui Ştefănescu.
  • 90+2 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie FC Voluntari! Coman a executat bine o lovitură liberă de la aproximativ 17 metri, dar Grahovac a respins cu un reflex pe măsură.
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben ţi pentru Bole.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Ştefănescu.
  • 82 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 CSM Poli! Bojan Golubovic a deschis scorul cu o execuţie senzaţională, cu călcâiul, după o fază creată de Bole. Execuţia fostului stelist a amintit de cea a algerianului Madjer, din finala CCE, din 1987, dintre FC Porto şi Bayern Munchen.
  • 76 | Schimbări
    O nouă modificare şi la CSM Poli. Mitic i-a luat locul lui Ciucur.
  • 69 | Schimbări
    Ultima schimbare la ilfoveni. Curelea a intrat în locul lui Deac.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Frăsinescu a fost la rândul său avertizat, după un fault asupra lui Spahija.
  • 65 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Golubovic a intrat în locul lui Andrei Cristea.
  • 63 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie CSM Poli! O lovitură de colţ a adus o nouă şansă pentru oaspeţi. Frăsinescu a trimis din cădere, dar pe centrul porţii, iar Gavrilaş a prins uşor.
  • 60 | Schimbări
    A doua modificare la FC Voluntari. Căpăţână i-a luat locul lui Popadiuc.
  • 59 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Novac a intrat în locul lui Marinescu.
    PAUZĂ! FC Voluntari şi CSM Poli Iaşi sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză în care ambele echipe au ratat şanse mari de a marca.
  • 43 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie Voluntari! Din nou replica ilfovenilor a venit imediat. Cernat a pasat excepţional pentru Ivanovici, care a încercat să înţepe mingea pe sub Grahovac, dar portarul ieşenilor nu a putut fi păcălit.
  • 40 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie  CSM Poli! O nouă şansă mare pentru oaspeţi. Ţigănaşu a executat foarte bine o lovitură liberă de la aproape 30 de metri, dar mingea a lovit transversala porţii lui Gavrilaş.
  • 23 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie Voluntari! Replică imediată a gazdelor. Marinescu a tras frumos de la marginea careului, dar pe direcţia lui Grahovac, care a reuşit să respingă în lateral.
  • 21 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie CSM Poli! Moldovenii au irosit o şansă mare de a deschide scorul. Reluarea acrobatică a lui Andrei Cristea, din apropiere, s-a dus în plasa laterală.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Eugen NeagoeCSM Poli Iași

FC Voluntari - CSM Poli Iași 0-1. Moldovenii s-au impus printr-un gol de senzaţie al lui Golubovic

CSM Poli Iaşi a terminat cu o victorie sezonul regulat. Moldovenii s-au impus cu FC Voluntari în Ştefan cel Mare, scor 1-0. Golubovic a marcat golul victoriei pentru moldoveni, cu o execuţie de senzaţie.

Andrei Cristea a avut prima ocazie a meciului, dar mingea trimisă acrobatic spre poartă s-a dus în plasa laterală. Replica ilfovenilor a venit prin Marinescu, al cărui şut de la marginea careului a fost blocat de Grahovac.

Moldovenii au ratat cea mai mare ocazie a primei reprize, prin Ţigănaşu, care a şters transversala din lovitură liberă.

Înainte de pauză, Cernat i-a pasat excelent lui Ivanovici, dar acesta a fost blocat în ultimul moment de portarul oaspeţilor.

Gavrilaş a apărat bine la ocazia lui Frasinescu, dar nu a mai avut ce să facă în minutul 82, când Golubovic a adus trei puncte Iaşiului, printr-un gol cu călcâiul.

S-a terminat 1-0 pentru moldoveni, aflaţi la prima victorie după trei înfrângeri consecutive.

Cu 30 de puncte, FC Voluntari a terminat pe locul 9 sezonul regulat, în timp ce Iaşiul este pe 10, cu un punct mai puţin.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano