Video Exclusiv A intrat în direct la TV și a recunoscut. Dan Petrescu îl vrea președinte la CFR Cluj

9 august 2015
FC Viitorul FC Viitorul
ASA Târgu Mureș ASA Târgu Mureș
  • 90+5 | Final repriza 2
    S-a terminat meciul. Viitorul a obţinut prima victorie din actuala ediţie de campionat, după patru remize consecutive.
  • 90+4 | OcaziiFC Viitorul
    Ocazie  ASA! La faza imediat următoare, oaspeţii au avut cea mai importantă ocazie de egalare. Mureşan a trimis cu capul pe lângă, dintr-o poziţie ideală.
    Ocazie Viitorul! Filip a fost foarte aproape de a dubla avantajul gazdelor, dar şutul său din interiorul careului a trecut puţin pe lângă vinclul porţii lui Stăncioiu.
  • 82 | Schimbări
    Ultima schimbare la Viitorul. A ieşit Răzvan Marin şi a intrat Chiţu.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Balic este şi el avertizat  de Lucian Rusandu.
  • 72 | Schimbări
    O altă modificare la Viitorul. Achim i-a luat locul lui Florin Tănase.
    Prima schimbare la gazde. Cernat a ieşit, iar în locul său a intrat Gavra.
  • 72 | Faze meci
    A DOUA PAUZĂ DE HIDRATARE
  • 71 | OcaziiFC Viitorul
    Ocazie Viitorul! Contraatac periculos al gazdelor, cu Filip la finalizare, dar şutul mijlocaşului gazdelor a fost pe centrul porţii, iar Stăncioiu a respins.
  • 68 | Faze meciFC Viitorul
    Răzvan Marin a şutat de la marginea careului, dar Stăncioiu a prins fără probleme.
  • 67 | Schimbări
    Ultima modificare la ASA. Gorobsov a intrat în locul lui Brandan.
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Gabi Mureşan.
  • 60 | Schimbări
    O nouă schimbare la oaspeţi. Dedov i-a luat locul lui Axente.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Manolov.
    Schimbare la ASA. A ieşit N'Doye şi a intrat Manolov.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză! Viitorul conduce cu 1-0, prin golul marcat de Florin Tănase.
  • 41 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL, 1-0 Viitorul! Gazdele au deschis scorul prin Florin Tănase, după o pasă superbă a lui Florin Cernat. "Şeptarul" gazdelor a finalizat cu un şut bine plasat la colţul lung
  • 25 | Faze meciFC Viitorul
    N’Doye a primit un balon în spate de la Pedro, după care Ousman și-a încercat norocul cu un șut de la distanță, dar pe lângă poartă.
  • 23 | OcaziiFC Viitorul
    Cernat a executat foarte bine o lovitură liberă, lateral stânga, pe bara a doua, numai că N’Doye a respins în corner, de lângă bară, balonul care se ducea fix spre capul lui Nedelcu.
  • 18 | OcaziiFC Viitorul
    Jazvic a intrat în careul celor de la Viitorul, a trecut de Ganea, după care a centrat pe linia careului de șase metri de unde Louis Pedro a încercat o reluare spectaculoasă pe spate, dar Rîmniceanu nu s-a lăsat păcălit și a reținut.
  • 11 | Faze meciFC Viitorul
    Balic a luat o fază pe cont propriu, pe flancul stâng, după care a centrat în careu, acolo unde se afla și Mureșan, dar fundașii Viitorului au respins.
  • 5 | OcaziiFC Viitorul
    Frumoasă fază de atac de celor de la Viitorul, Cernat a dat o pasă filtrantă prin intreg sistemul defensiv al mureșenilor pentru Aganovic, care a rămas singur cu Stăncioiu. Croatul a marcat, dar se afla într-o poziție evidentă de ofsaid, astfel că scorul a rămas 0-0. La această fază, și Florin Tănase se afla în poziție afară din joc.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Viitorul.
Vasile MiriuțăASA Târgu Mureș

VIDEO Viitorul - ASA 1-0. Golul lui Florin Tănase aduce prima victorie a sezonului pentru echipa lui Hagi

Gheorghe Hagi a împiedicat-o pe ASA Târgu Mureş să redevină lider în Liga 1. Viitorul a învins vicecampioana cu 1-0 şi şi-a trecut în cont prima victorie în acest sezon.

După egalul de pe terenul Astrei, echipa lui Gheorghe Hagi a făcut un nou meci mare în faţa unei alte participante în Europa League, ASA Târgu Mureş.

Gazdele au marcat încă din minutul 5, prin Aganovic, dar golul croatului a fost anulat pe motiv de offside.

ASA a replicat prin Louis Pedr, a cărui reluare spectaculoasă a fost reţinută de Râmniceanu.

Viitorul a intrat totuşi la pauză în avantaj, după ce Florin Tănase a fructificat o pasă excelentă a golgheterului Florin Cernat.

În repriza secundă, Filip a scăpat singur cu Stăncioiu, dar a şutat în portarul oaspeţilor.

Mijlocaşul Viitorului şi-a mai trecut în cont o ocazie în minutele de prelungire, iar ASA ar fi putut putut pleca totuşi cu un un punct de la Ovidiu, dar Mureşan a trimis cu capul pe lângă poartă.

S-a terminat 1-0 pentru Viitorul, care a pus capăt unei secete de 11 meciuri fără victorie în Liga 1. Pentru ASA este prima înfrângere în acest sezon.

După ce Drăgușin a fost ”uitat” pe...

dragusin

Video Exclusiv Mihai Rotaru și Decebal Rădulescu...

colaj decebal rotaru

Ange Postecoglou, reacție sinceră după...

Chelsea v Tottenham Hotspur, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 02 May 2024

Exclusiv Jucătorul de 1.500.000€ transferat de...

Fotbalistii rapidisti Sebastian Andrei Borza, Claudiu Adrian Mihai Petrila, Razvan Constantin Oaida, Cristian Ionut Sapu

• 06:00 Digi Sport Special
  • digi sport matinal colaj

MEDIA: Digi Sport Matinal, ora 1-:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Logo Liga 2 / Foto: FRF.ro

FOTBAL: Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara, ora 12:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FC BOTOSANI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (12.11.2023)

FOTBAL: Botoșani - Voluntari, ora 14:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-METZ HANDBALL, LIGA CAMPIONILOR (28.04.2024)

HANDBAL: Metz - CSM BucureȘti, ora 17:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.12.2023)

FOTBAL: Universitatea Cluj - Dinamo, ora 20:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit