Comunicat dur al CSA Steaua! ”Nu puteți nega realitatea. Să ia măsuri cât se poate de rapid”

ASA Târgu Mureș ASA Târgu Mureș
Ratare Penalty-uri
    Final de meci pe Arena Națională! Steaua și ASA termină la egalitate, scor 1-1.
  • 90+2 | OcaziiSteaua
    O nouă ocazie pentru Steaua! Gnohere șutează periculos de la marginea careului de 16 metri însă mingea trimisă de el se duce puțin peste poarta oaspeților.
  • 90 | Schimbări
    Ultima schimbare la ASA! Iese Balgiu și intră Petriș.
  • 89 | OcaziiSteaua
    O nouă șansă irosită de Alibec. Căpitanul Stelei pătrunde în careul de 16 metri, însă șutul său este din nou scos de portarul oaspeților.
  • 86 | OcaziiSteaua
    O nouă ocazie pentru Steaua! Boldrin execută foarte bine o lovitură liberă de la marginea careului de 16 metri, însă Pap este din nou la post și respinge.
  • 85 | OcaziiSteaua
    Ocazie mare pentru Steaua! Alibec pătrunde în careul de 16 metri al oaspeților, șutează, însă Pap are o nouă intervenție salvatoare.
  • 83 | Schimbări
    Schimbare la ASA! Iese Bâtfoi și intră Lemnaru.
  • 75 | OcaziiSteaua
    Ocazie uriașă pentru Steaua. Alibec șutează periculos de la marginea careului de 16 metri, dar Pap se întinde și respinge în bară.
  • 73 | Goluri
    Gooooolllll Steaua!!! Goooollll Gnohere!!! Steaua egalează prin atacantul intrat după pauză. Alibec îi centrează excelent de pe partea stângă lui Gnohere, care-l învinge pe Pap cu un șut din 6 metri.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare la ASA! Iese Ferfelea și intră Pierre.
  • 65 | Goluri
    Gooooollll ASA!!! Goooolll Marius Constantin!!! Fostul rapidist transformă lovitura de la 11 metri.
  • 64 | Penalty-uriSteaua
    Penalty pentru ASA! Centralul partidei a dictat lovitură de la 11 metri după un contact între Sin și Jakolis.
  • 52 | Schimbări
    A doua schimbare la Steaua! Iese Tănase și intră Gnohere.
  • 51 | OcaziiSteaua
    Prima minge trimisă pe spațiul porții de către ASA. Sin centrează foarte bine în careul de 16 metri al Stelei, dar reluarea de cap a lui Bâtfoi este reținută de Stăncioiu.
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben primit de Marius Constantin.
    A început repriza secundă. Steaua a avut lovitura de start.
    Prima schimbare la Steaua! Boldrin a intrat în locul lui Pintilii.
    Pauză pe Arena Națională! Cele două echipe se află la egalitate.
  • 45+1 | OcaziiSteaua
    Bară pentru Steaua! Alibec șutează periculos din interiorul careului de 16 metri, însă Pap este la post și respinge în bară.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Moke vede cartonașul galben.
  • 41 | Faze meciSteaua
    Steaua domină jocul, fără însă a avea vreo ocazie notabilă de gol.
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Balgiu vede cartonașul galben.
  • 26 | Ratare Penalty-uriSteaua
    Alibec ratează lovitura de la 11 metri. Atacantul Stelei șutează pe lângă poartă.
  • 24 | Penalty-uriSteaua
    Penalty pentru Steaua. Centralul partidei dictează lovitură de la 11 metri pentru un henț la Mendy.
  • 22 | OcaziiSteaua
    Ocazie mare Steaua! Alibec execută excelent o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, lateral stânga, mingea ajunge la Muniru, dar acesta reia pe lângă poartă, din interiorul careului de 16 metri.
  • 17 | Faze meciSteaua
    Steaua a preluat controlul jocului, dar jucătorii lui Reghecampf nu și-au creat vreo ocazie de gol.
  • 7 | Faze meci
    Cele două echipe au început meciul prudent, fără a-și crea vreo ocazie de gol.
  • 1 | Faze meci
    Ciocnire violentă între Moke și Bâtfoi, cei doi au stat preț de 1 minut întinși pe gazon, dar în cele din urmă și-au revenit și ambii pot continua jocul.
    A început meciul. ASA a avut lovitura de start.
Ilie StanASA Târgu Mureș

Steaua - ASA Târgu Mureș 1-1. Surpriză uriașă pe Arena Națională. Roș-albaștrii nu reușesc să învingă lanterna roșie

Steaua s-a încurcat cu lanterna roșie a Ligii 1, ASA Târgu Mureș și a încheiat sezonul regulat cu 47 de puncte. Vicecampionii au avut o prima ocazie prin Sulley Muniru, dar ghanezul a trimis pe lânga poarta.

Doua minute mai târziu, roș-albaștrii au primit penalty la hențul lui Mendy. Alibec a executat slab de la punctul cu var și scorul a rămas neschimbat. Atacantul Stelei se putea revanșa în prelungirile primei reprize, dar Pap a intervenit senzațional și mingea a lovit transversala.

Oaspeții au dat lovitura în minutul 64. Arbitrul a acordat penalty la intervenția lui Jakolis la Sin. Marius Constantin l-a învins pe Stancioiu și a semnat primul gol din 2017 al ASA-ului în Liga 1.

Bucuria ultimei clasate a fost de scurta durată. Intrat în repriza secunda, Gnohere a restabilit egalitatea din centrarea lui Alibec. Steliștii s-au aruncat în atac, iar Alibec a avut doua șanse importante de a înscrie golul victoriei. Pap a facut minuni și la lovitura libera executata de Boldrin.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid