FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - FC PETROLUL PLOIESTI, SUPERLIGA SUPERBET (28.01.2024)
Video Hermannstadt - Petrolul 2-0. Sibienii câștigă categoric și urcă pe primul loc în play-out
Laszlo Balint, reproșuri după Petrolul - UTA 1-1: ”Disperare! Mâine voi avea o discuție cu băieții!”
gigi becali
Gigi Becali a trasat obiectivul FCSB-ului după ce va deveni campioană. ”Respect dorința suporterilor”

• 90+1 | Faze meciCeahlăul Piatra Neamț
    Constantinescu trimite înalt în careu, din lovitură liberă, dar niciun coechipier nu este acolo.
  • 90 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Ocazie imensă pentru ploieșteni!!! Mutu trimite în careu, Zicu îl păcălește pe Calancea și trimite către Hoban, dar acesta șutează din doar doi metri, cu poarta goală, în plasa laterală!!
  • 89 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Ocazie mare pentru prahoveni. Toto Tamuz trimite puternic în portarul advers, reia apoi Mutu, dar mult peste.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Vede și Jula cartonașul galben.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Guilherme, pentru un henț.
  • 81 | Faze meciCeahlăul Piatra Neamț
    Zicu centrează pentru Mutu, în careu, dar „Briliantul” șutează deficitar.
  • 80 | Schimbări
    A intrat Emil Jula, iese spaniolul Lopez Garcia.
  • 78 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Tamuz are și el o ocazie importantă, dar trimite alături.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Alcenat vede cartonașul galben.
  • 76 | Schimbări
    Iese Teixeira, intră Sony Mustivar.
  • 75 | Schimbări
    Modificare la nemțeni. Iese Chitoșcă, intră Constantinescu.
  • 72 | Schimbări
    Schimbare la Ceahlăul. A ieșit Marc, a intrat Ichim.
  • 70 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Mutu trimite puțin pe lângă poartă, după o fază personală. „Briliantul” caută în continuare primul gol în Liga 1
  • 67 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Henț în careu la Gerson, nemțenii solicită penalty, dar arbitrul nu fluieră nimic.
  • 65 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Lovitură liberă executată de Mutu, departe de poartă, însă.
  • 63 | Schimbări
    Schimbare la Petrolul. A ieșit Albin, a intrat Toto Tamuz.
  • 62 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Gerson trimite cu capul din doi metri, după o centrare din corner a lui Teixeira, dar mingea se duce peste transversală!
  • 61 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Adi Mutu își încearcă șutul de la distanță. Cânu deviază balonul în corner.
  • 59 | Faze meciCeahlăul Piatra Neamț
    Șut defectuos al lui Teixeira la poarta lui Calancea.
  • 56 | Schimbări
    Intră Zicu în locul lui Walter Fernandez.
  • 54 | Faze meciCeahlăul Piatra Neamț
    Șut Gheorghiu din marginea careului, departe de buturile lui Pecanha.
    Final de repriză la Piatra-Neamț.
  • 44 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Lovitură liberă executată de Onciu, care trimite direct pe poartă de la mare distanță. Pecanha reține nu fără probleme.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben și pentru Albin, pentru un fault la același Onciu.
  • 38 | Faze meciCeahlăul Piatra Neamț
    Șut defectuos al lui Adrian Mutu din afara careului.
  • 32 | Faze meciCeahlăul Piatra Neamț
    Lovitură de cap a lui Cânu, care primește din lovitură liberă în careu, dar Pecanha nu are probleme.
  • 28 | Cartonaşe Roşii
    Pablo de Lucas este eliminat direct, pentru o intrare cu talpa în pieptul lui Onciu!
  • 26 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Albin execută, cu piciorul stâng, dar mingea trece mult pe lângă poarta lui Calancea.
  • 25 | Faze meciCeahlăul Piatra Neamț
    Romario este faultat la 30 de metri de poartă, se pregătesc, lângă minge, Mutu și Juan Albin.
  • 21 | Faze meciCeahlăul Piatra Neamț
    Șut violent al lui Romario, de la 27 de metri, dar mingea trece la peste un metru de poartă.
  • 20 | Faze meciCeahlăul Piatra Neamț
    Lovitură liberă executată de Lucas Garcia, cu efect, în careu, dar iese bine Pecanha și reține.
  • 14 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Mutu execută lovitura liberă, slab, în fundașii adverși
  • 13 | Faze meciCeahlăul Piatra Neamț
    Teixeira pleacă într-o cursă solitară spre poarta adversă, dar este oprit, prin fault, de Marc la marginea careului de 16 metri.
  • 12 | Faze meciCeahlăul Piatra Neamț
    Walter Fernandez faultează în atac, încercând să trimită, cu capul, spre poarta Ceahlăului.
  • 7 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Guilherme trimite o minge perfectă în careu, dar Juan Albin reia cu capul pe lângă poartă.
  • 5 | Faze meciCeahlăul Piatra Neamț
    Nemțenii rămân cei mai periculoși în acest început de meci. Centrare în careul Petrolului, dar, din nou, Pecanha este la post.
  • 4 | Faze meciCeahlăul Piatra Neamț
    Centrare în careu a nemțenilor, din lovitură liberă, dar Pecanha nu are nicio problemă în a reține.
Cosmin ContraPetrolul Ploiești

VIDEO Ceahlăul-Petrolul, 0-0. Ploieștenii se îndepărtează de locul 1!

În direct la Digi Sport, Ceahlăul şi Petrolul nu au reuşit decât un 0-0. Ploieştenii, care au jucat în zece oameni încă din minutul 28, au asediat poarta nemţenilor pe final, însă rămân la şapte puncte în spatele liderului Steaua.

Ceahlăul şi Petrolul au reuşit doar o remiză albă la Piatra Neamţ. Ploieştenii au rămas în zece oameni încă din minutul 28. De Lucas a văzut direct cartonaşul roşu după o intervenţie imprudentă asupra lui Onciu. Cînu îi putea aduce în avantaj pe nemţeni, dar Pecanha a fost la post. Gerson putea marca primul său gol în tricoul Petrolului în minutul 62, dar a reluat peste din poziţie ideală.
Fundaşul brazilian a atins mingea cu mâna cinci minute mai târziu, însă centralul Kovacs a lăsat jocul să continue. Golubovic a avut apoi o şansă mare de a înscrie, însă Hoban a respins din faţa porţii.

Petrolul a trecut de trei ori pe lângă gol în ultimele 20 de minute. Mai întâi, Mutu a şutat pe lângă din afara careului. Tamuz a trimis pe lângă colţul lung în minutul 77, apoi tot el l-a forţat pe Calancea să boxeze în faţă. Hoban a semnat însă ratarea meciului în prelungiri, cu poarta goală, după ce Zicu driblase şi portarul. Scor final 0-0, iar ploieştenii sunt la şapte puncte în spatele Stelei.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”