FOTBAL:PETROLUL PLOIESTI-FC U CRAIOVA, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (18.03.2024)
Florin Stîngă, mesaj pentru conducerea Petrolului după ce a rupt seria de înfrângeri
Paul Papp și-a fixat obiectivul, după ce Petrolul a obținut prima victorie după patru etape. ”Este obligatoriu!”

Petrolul Ploiești Petrolul Ploiești
    Final de partidă la Ploiești. Gazdele câștigă cu 3-2.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Florin Costea scapă spre careul advers, dar cade într-un duel cu Benga și cere arbitrului lovitură de la 11 metri. În schimb primește „galben” pentru henț.
  • 90 | Faze meci
    Trei minute de prelungire arătate de la margine.
  • 84 | Schimbări
    Ultima schimbare: a ieșit Albin, a intrat Vlad Morar.
  • 79 | Schimbări
    Intră și Voiculeț în locul lui Gabionetta, la CFR.
  • 74 | Schimbări
    Schimbare și la CFR: a intrat Ciprian Deac în locul lui Maah.
  • 71 | Schimbări
    Schimbare la ploieșteni: iese Teixeira, intră Mustivar.
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Albin.
  • 68 | OcaziiPetrolul Ploiești
    Priso aproape de al doilea gol! Mingea trimisă de acesta trece, însă, aproape de vinclu!
  • 67 | Goluri
    GOOOOL Petrolul!! A înscris Priso, cu un șut plasat, din careu, după un duel pierdut de Rada.
  • 66 | OcaziiPetrolul Ploiești
    Djokovic își încearcă și el șutul din afara careului, dar mingea trece tot peste poartă.
  • 63 | OcaziiPetrolul Ploiești
    Gabionetta trimite, din afara careului, peste transversala porții Petrolului.
  • 62 | Schimbări
    Iese Ogbu, intră Florin Costea la CFR.
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Djokovic vede cartonașul galben.
  • 59 | Schimbări
    Prima schimbare la Petrolul: a ieșit De Lucas, a intrat Priso.
  • 57 | OcaziiPetrolul Ploiești
    Dore trece pe lângă golul de 3-2, după o centrare primită în fața porții lui Felgueiras, dar portughezul respinge.
    A început repriza secundă.
    Final de repriză la Ploiești. Scorul este 2-2 la pauză.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Batin vede cartonașul galben, pentru un fault.
  • 41 | OcaziiPetrolul Ploiești
    Hoban trimite o „torpilă” la firul ierbii, de la circa 30 de metri, dar mingea lovește bara!
  • 39 | Goluri
    GOOOOL CFR Cluj!! Maah pătrunde în careu, centrează în mijlocul careului, iar Djokovic, din alunecare, trimite în plasa porții adverse.
  • 38 | Faze meciPetrolul Ploiești
    Alcenat trimite o centrare în careu, Dore sare la cap, dar îl faultează în săritură pe Velayos.
  • 30 | OcaziiPetrolul Ploiești
    Boudjemaa trimite din corner în careu, pe șase metri, Benga reia cu capul slab pe lângă.
  • 25 | Goluri
    GOOOOL CFR! Djokovic reușește o bijuterie de gol, cu un șut năpraznic de la 25 de metri. Fără speranță pentru Pecanha!
  • 20 | OcaziiPetrolul Ploiești
    Djokovic șutează puțin peste transversala porții lui Pecanha.
  • 13 | Goluri
    GOOOOL Petrolul!! Teixeira scapă singur cu portarul, îl driblează și trimite în poartă. 2-0 pentru Petrolul!
  • 10 | Goluri
    GOOOOL Petrolul!! Dore scapă pe stânga, driblează un adversar și trimite la colțul lung.
  • 4 | OcaziiPetrolul Ploiești
    Rada trimite cu capul slab după o lovitură de colț. Fără probleme pentru Pecanha.
    A început meciul. Clujenii au avut lovitura de start.

VIDEO Petrolul-CFR 3-2. Festival de goluri la Ploiești

Petrolul şi-a mulţumit cei 8000 de suporteri care au înfruntat ploaia pentru a fi pe Ilie Oană la meciul cu CFR Cluj. Partida a început perfect pentru gazde, care au avut avantaj de două goluri după doar un sfert de oră.

Dore a marcat al 3-lea său gol în acest sezon, iar 3 minute mai târziu, Teixeira a scăpat singur cu portarul Felgueiras şi l-a învins fără probleme. Trupa lui Grigoraș a reușit însă să revină în joc.

Djokovic a profitat de o mingea ajunsă la el cu noroc, după o gafă a lui De Lucas, şi a redus din diferenţă cu un şut superb de la marginea careului. Oaspeţii au profitat de momentul bun şi cu opt minute înainte de pauză, jucătorul croat şi-a trecut în cont "dubla", după o centrare bună a lui Maah.

Petrolul putea să intre in avantaj la pauză, dar bara s-a opus la execuţia lui Hoban. Cosmin Contra a fost inspirat la pauză şi l-a introdus pe camerunezul Priso.

Mijlocaşul a trecut cu uşurinţă de Ionuț Rada şi a marcat pentru 3-2. Tot el a fost aproape de „dublă”, la faza imediat următoare. Şansa CFR-ului de a egala a venit în minutul 92, când Florin Costea a căzut în careul advers şi a cerut penalty, dar a primit cartonaş galben pentru henţ. Tabela a rămas la 3 la 2 pentru Petrolul, care le egalează pe Steaua şi Astra în fruntea clasamentului.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano