david-popovici
David Popovici, aur la 200 m liber la Campionatele Naționale de Înot de la Otopeni. A câștigat detașat

Viitorul Viitorul
    FINAL DE MECI! Astra s-a impus cu 3-1 în faţa Viitorului, în duelul ultimelor două campioane, şi rămâne pe podiumul Ligii 1, fiind la egalitate de puncte, 21, cu FCSB.
  • 86 | Goluri
    GOOOOOL, 3-1 Astra! Intrat pe teren în repriza a doua, camerunezul Abang a închis practic meciul, cu prima sa reuşită în Liga 1, venită după o pătrundere în forţă. Atacantul gazdelor a trecut şi de Râmniceanu, înainte de a trimite în poarta goală.
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Abang, pentru o intrare periculoasă asupra lui Mladen.
  • 79 | Schimbări
    A treia modificare şi la Astra. Ioniţă i-a lăsat locul lui Marquinhos.
  • 77 | Schimbări
    Ultima schimbare la Viitorul. Drăguş a intrat în locul lui Chiţu.
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Ţîru a primit cartonaşul galben, după un fault asupra lui Mrzliak.
  • 71 | Schimbări
    O nouă schimbare şi la gazde. Seto a intrat în locul lui Romario Moise.
  • 70 | Schimbări
    A doua modificare la constănţeni. Băluţă i-a luat locul lui Vână.
    O primă modificare la Viitorul. De Nooijer a intrat în locul lui Ciobanu.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Abang a intrat în locul lui Le Tallec.
  • 65 | OcaziiAstra
    Ocazie Viitorul! Şansă incredibilă irosită de campioană. Chiţu a fost lansat extraordinar de Eric, dar a trimis puţin pe lângă poartă, din situaţie de singur cu portarul.
  • 62 | OcaziiAstra
    Ocazie Viitorul! Ganea a centrat excelent din partea stângă, pentru Ţucudean, care a ratat complet execuţia cu capul şi a trimis pe lângă poartă.
  • 48 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 Astra! Alex Ioniţă i-a readus în avantaj pe giurgiuveni, cu o reuşită fantastică, venită după o acşiune personală de toată frumuseţea. "Decarul"gazdelor a plecat cu mingea la picior de pe banda dreaptă şi a finalizat cu un şut violant din unghi, cu piciorul drept.
  • 46 | Start prima repriza
  • 45+3 | Final repriza 1
    PAUZĂ! Astra şi Viitorul sunt la egalitate, scor 1-1, după o primă repriză foarte bună.
  • 45+3 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Polczak, pentru un fault asupra lui Ţucudean.
  • 37 | Goluri
    GOOOOOL Viitorul, 1-1! Campioana a egalat la Giurgiu, datorită unui gol marcat de fundaşul dreapta Andrei Ciobanu, care a executat senzaţional o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri.
  • 33 | Faze meciAstra
    Astra a reuşit să marcheze din nou, prin Le Tallec, dar golul nu a fost acordat, pentru că atacantul francez se afla în offisde.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Bejan a văzut cartonaşul galben, după o intrare mult prea energică asupra lui Eric.
  • 27 | OcaziiAstra
    Ocazie Viitorul! Acţiune frumoasă a oaspeţilor, care i-a permis lui Vână să ajungă în poziţie bună pentru a marca, dar mijlocaşul campioanei a fost blocat de Iliev.
  • 18 | OcaziiAstra
    Ocazie Viitorul! Şansă de egalare pentru oaspeţi. Eric a plecat de la limita offside-ului, dar nu a putut să-l învingă pe Iliev, pe care l-a şi călcat pe gleznă. Neintenţionat însă.
  • 16 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Astra! O nouă ezitare a lui Horj, care i-a pasat imprecis lui Vână, i-a permis lui Balaure să intercepteze, apoi să plece spre poartă şi să-l învingă pe Râmniceanu cu un şut plasat la colţul lung, din marginea careului.
  • 14 | OcaziiAstra
    Ocazie Astra! Replica gazdelor nu s-a lăsat mult aşteptată. Balaure a centrat bine de pe stânga, iar Le Tallec, scăpat din marcaj de un Horj ezitant, a trimis cu capul pe lâmgă poartă.
  • 8 | OcaziiAstra
    Ocazie Viitorul! Contraatac extraordinar al campioanei, purtat de Eric şi Ţucudean. Brazilianul a trimis o pasă superbă, iar atacantul oaspeţilor a preluat pe piept şi a scăpat singur cu Iliev. Portarul bulgar a reuşit să atingă mingea trimisă, suficient cât să o devieze în bară.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Gică HagiViitorul

Astra - Viitorul 3-1. Giurgiuvenii au câştigat duelul ultimelor campioane şi au rămas pe podium

Astra s-a impus cu 3-1 în faţa campioanei Viitorul şi se află la egalitate perfectă cu FCSB, pe podiumul din Liga 1. Alexandru Ioniţă a adus victoria giurgiuvenilor cu un gol de toată frumuseţea, după ce echipa lui Gică Hagi egalase cu o execuţie de senzaţie din lovitură liberă.

Astfel, Astra şi-a luat revanşa în faţa constănţenilor după cele două eşecuri suferite în play-off-ul sezonului trecut.

La Giurgiu, Ţucudean a oferit ratarea primei reprize, singur cu Iliev. La finalul primului sfert de oră, Astra a deschis scorul, prin Balaure, care a profitat de pasa greşită a lui Horj.

Iliev i-a blocat apoi, pe rând, pe Eric şi pe Vână, dar nu a mai avut ce face la lovitura liberă executată perfect de Ciobanu.

A fost 1-1 la pauză, dar Astra a preluat conducerea în startul reprizei secunde, când Ioniţă a reuşit o acţiune personală de toată frumuseţea şi a finalizat fără speranţe pentru Râmniceanu.

Chiţu putea aduce egalarea, dar a ratat incredibil în minutul 66, iar Abang a închis tabela la 3-1 pentru Astra, cu patru minute înainte de final.

În etapa a 11-a, Astra joacă la Mediaş, în timp ce Viitorul primeşte vizita lui Juventus Bucureşti.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid