S-a terminat meciul.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Nedelcearu este avertizat.
  • 90 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOOL GAZ METAN!!!!! GOOOOOL LLULLAKU!!!! Atacantul gazdelor transformă fără emoţii penalty-ul acordat.
  • 89 | Penalty-uriGaz Metan Mediaș
    Nedelcearu îl faultează în careu pe Llullaku şi e un nou penalty pentru gazde.
  • 88 | Schimbări
    Buziuc intră în locul lui Axente.
  • 87 | Schimbări
    Olaru intră în locul lui Eric.
  • 81 | Goluri
    GOOOOOOL GAZ METAN!!!! GOOOOL AXENTE!!!!! Atacantul gazdelor a reuşit dubla în 3 minute, după o reluare în poarta goală din careul mic.
  • 77 | Goluri
    GOOOOOOOL GAZ METAN!!!!! GOOOOOL AXENTE!!!! Eric a şutat blocaj, dar mingea ajuns în careu la Axente şi acesta a înscris cu un şut în plasa laterală.
  • 76 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Nistor şutează din voleu, de la 18 metri, din poziţie centrală, dar balonul e pe direcţia lui Pleşca şi acesta prinde.
  • 74 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Llullaku îi pasează perfect lui Axente, dar şutul acestuia e slab şi trece pe lângă poartă.
  • 67 | Schimbări
    Popa intră în locul lui Ghohere, după ce acesta se accidentase cu cinci minute mai devreme.
  • 54 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Creţu recentrează perfect în faţa porţii, dar Axente a ajuns târziu la întâlnirea cu balonul.
    A început actul secund.
    S-a terminat prima repriză.
  • 43 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Mahlangu şutează puternic în bară, de la distanţă, mingea ajunge la Rotariu: mijlocaşul oaspeţilor driblează superb doi jucători, dar şutează lamentabil din careul mic, paralel cu poarta.
  • 39 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ocazie incredibilă pentru Dinamo!!!! Ceccarelli şutează slab din trei metri, după o recentrare a lui Gnohere, iar Pleşca intervine salvator în faţa lui Nedelcearu, respingând de pe linia porţii.
  • 31 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOL GAZ METAN!!!!! GOOOOOL LLULLAKU!!!! Golgheterul Ligii 1 transformă lovitura de la 11 metri, chiar dacă Penedo a ghicit colţul.
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Ceccarelli este avertizat.
  • 29 | Penalty-uriGaz Metan Mediaș
    Llullaku este agăţat în afara careului de Ceccarelli, dar Tudor acordă penalty.
  • 27 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Gnohere reia cu capul dintr-o poziţie favorabilă, din careul de 16 metri, dar mingea se duce pe direcţia lui Pleşca şi acesta prinde.
  • 25 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Nistor finalizează o acţiune prelungită de atac cu un şut de la 22 de metri, care trece pe lângă poarta gazdelor.
  • 12 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Rotariu are una dintre ratările campionatului, la capătul unui contraatac şcoală al dinamoviştilor. Chiar dacă a plecat dintr-o poziţie de ofsaid, Rotariu a trimis mingea peste poarta goală dintr-un metru.
  • 11 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Gazdele cer penalty la un duel între Eric şi Maric, în careul oaspeţilor.
  • 5 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Axente scapă singur cu portarul, dar şutul său din unghi este prins de Penedo.
  • 2 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Petre centrează pe bara a doua, iar Llullaku reia, din apropiere, cu capul în plasa laterală a porţii lui Penedo.
Ioan AndoneDinamo

Gaz Metan - Dinamo 4-0. Cea mai ruşinoasă înfrângere a sezonului. Gazdele, 12 meciuri fără eşec

Dinamo a suferit o umilinţă istorică la Mediaş. Gazdele au început tare - Llullaku şi Axente au trecut primii pe lângă gol. În ziua în care a împlinit 31 de ani, Eric a căzut în careul dinamovist în minutul 12, după un duel cu Maric, dar Tudor a lăsat jocul să continue.

Gaz Metan a primit totuşi penalty, în minutul 29, după un fault comis de italianul Ceccarelli asupra lui Llullaku, însă în afara careului. Golgheterul Ligii 1 a transformat de la punctul cu var şi şi-a trecut în cont a 15-a reuşită stagională.

Dinamo a trecut pe lângă egalare în minutul 39, prin Ceccarelli, dar Pleşca a salvat. Sud-africanul Mahlangu a lovit apoi bara, iar gazdele au intrat la cabine cu avantaj minim. Axente a ratat desprinderea în minutul 74, dar s-a revanşat peste trei minute, în urma unui şut deviat al lui Eric.

Axente a reuşit dubla în minutul 81, după o minge respinsă în faţă de Penedo. S-a terminat chiar 4-0 pentru Gaz Metan, după ce Llullaku a mai obţinut un penalty, în duel cu Nedelcearu, si tot el a transformat.

Gaz Metan este pe locul al treilea în Liga 1, în timp ce Dinamo rămâne a şasea, la opt puncte de liderul Steaua.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat