FOTBAL: CSC 1599 SELIMBAR - GLORIA BUZAU, LIGA 2 CASA PARIURILOR PLAY-OFF (03.05.2024)
Claudiu Niculescu, OUT
Capture
Video Ce spectacol! Gloria Buzău a revenit în SuperLiga după 17 ani, iar bucuria a fost pe măsură
ianis
Video Ianis Hagi a jucat cu locul 2 din Spania, după 5 meciuri la rând pe bancă, și a fost decisiv! Nota primită
Fotbal Club

Video FC Braşov - CS Afumaţi 2-0. Rezultatele și programul ultimei etape a turului în Liga 2

28.11.2016, 18:00

FC Braşov a terminat turul ligii secunde pe locul 2, după victoria în faţa Afumaţiului.

2-0-1
  • Premier League: Tottenham - Burnley, sâmbătă, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - CFR Cluj, sâmbătă, 20:00, DGS 1

Gazdele puteau deschide scorul repede, dar Istrati a fost blocat de Buzea. Obretin a intervenit de două ori excelent la şuturile lui Goge. Cu 25 de minute înainte de finalul partidei, Iacob a deschis scorul. Reacţia oaspeţilor a venit la 6 minute de la gol: Vlada a trimis în transversală. Manole a stabilit scorul final în ultimele 5 minute, iar Braşovul a bifat astfel numai victorii pe teren propriu, în turul de campionat dar, pentru echipa lui Cornel Ţălnar urmează două partide cruciale în decembrie: cu ocupanta locului trei, Sepsi, acasă şi în deplasare cu liderul Juventus.

Min. 90+4: Fluier final!

Min. 84: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL FC BRAȘOV! 2-0! Goge trimite la firul ierbii pentru Manole care reia pe lângă portar din 11 metri. Laurențiu Manole a intrat pe teren în minutul 62 al întâlnirii, în locul lui Florin Razdan.

Min. 65: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL FC BRAȘOV! 1-0! Popa execută de pe partea stângă o lovitură liberă, Grigorie prelungește pe spate pentru Paul Iacob care îl păcălește pe portar și înscrie pentru 1-0.

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, UTA Bătrâna Doamnă a încheiat turul de campionat în forță, cu o victorie de senzație pe terenul Chindiei, scor 3-0.

Prima mare ocazie a meciului au ratat-o gazdele, prin Cherchez. Arădenii au deschis scorul prin Curtuiuș, care a ajuns la șase reușite în acest sezon. Andor a dublat avantajul cu două minute înainte de pauză, din pasa lui Tănase.

Oaspetii au controlat și repriza a doua. Atacantul care a atras atenția Stelei, în ultima perioadă, Adrian Petre, a scos o lovitură de la 11 metri, pe care tot el a transformat-o.

Victoria cu 3-0 a apropiat UTA la un punct de podium.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

UPDATE: Clasamentul din Liga 2

Min. 90+3: Finalul meciului. UTA se impune fără probleme la Târgoviște, scor 3-0.

Min. 52: GOOOL UTA! Adi Petre înscrie din penalty, după o lovitură de pedeapsă scoasă tot de jucătorul dorit de Steaua.

Min. 43: GOOOL UTA! Fază rapidă de atac, Tănase îi pasează bine lui Andor, iar orădeanul majorează avantajul oaspeților cu un șut pe lângă portar, după o acțiune superbă.

Min. 19: GOOOL UTA! Corner pentru oaspeți și Curtuiuș înscrie printr-o lovitură de cap plasată, din careu.

Min. 1: Începe meciul de la Târgoviște.

LIVE VIDEO&SCORE CHINDIA - UTA

Foresta Suceava a terminat la egalitate, 1-1, pe teren propriu cu Dunărea Călărași și a oprit seria de șase înfrângeri consecutive.

Gazdele au deschis scorul repede prin Andrei Cerlincă, în minutul 9, care a finalizat cu un șut în colțul scurt o pasă primită de la Drugă. Dunărea Călărași a ieșit la joc și Zivanovic a fost aproape de egalare în minutul 28, după ce a tras tare din apropiere, dar Hânțăscu a respins cu piciorul. Foresta a ratat desprinderea în partea a doua prin Răzvan Avram care a șutat slab pe un contraatac, iar la scurt timp după aceea, Dunărea a restabilit egalitatea. Silviu Matei a trimis cu capul în fața porții după o lovitură de colț, iar Ibriana marcat din șase metri, primul său gol din acest sezon.

VEZI AICI PROGRAMUL TRANSMISIUNILOR DIGI SPORT

Min 90: Final de partidă. Foresta Suceva și Dunărea Călărași au încheiat la egalitate, 1-1.

Min 69: GOOOL DUNĂREA CĂLĂRAȘI! GOOOL IBRIAN! Oaspeții au egalat prin Florin Ibrian, care a reluat din 3 metri o minge recentrată în careu, după o lovitură de colț

Min 9: GOOOL FORESTA! GOOOL CERLINCĂ! Atacantul gazdelor a deschis scorul cu un șut la colțul scurt, din interiorul careului de 16 metri.

Min1: A început partida dintre Foresta Suceava și Dunărea Călărași

Ultima etapă a turului de campionat din Liga 2 a programat mai multe dueluri interesante, iar Digi Sport va transmiste ÎN DIRECT 3 dintre acestea.

Astăzi de la ora 12:00 va avea loc duelul dintre Foresta Suceava și Dunărea Călărași, duminică de la ora 11:00 este programat meciul dintre Chindia Târgoviște și UTA Bătrâna Doamnă. Runda se va încheia luni seară, de la ora 19:00 cu duelul dintre FC Brașov și CS Afumați. Toate meciurile vor fi transmise ÎN DIRECT de Digi Sport 1.

Înainte de startul rundei, lider este Juventus București, cu 39 de puncte. Poziția a doua este ocupată de Sepsi Sf. Gheorghe, cu 34 de puncte. Același număr de puncte are și FC Brașov, care se află pe locul 3, doar că are un golaveraj mai slab.

Orașul cu cei mai mulți bogați din lume. 1 din 24 de locuitori este milionar

Averea totală combinată a locuitorilor orașului este mai mare de 3 trilioane de dolari.

Gigi Becali, bun de plată? Cum poate ajunge să plătească o avere pentru Siyabonga Ngezana

Viral instant! Ce a pățit Andreea Bălan la un concert: ”Dezastru!”. Reacția artistei, ”de milioane”
Screenshot 2024-05-10 092035
Englezii au mai descoperit ceva: Real Madrid a încălcat protocolul UEFA!
Real Madrid v FC Bayern München: Semi-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Cine ar fi, până la urmă, noul antrenor al Rapidului: "5 titluri și 4 cupe!"
rapid
Pică recordul! Nebunie pe piața transferurilor: clauza de 127.000.000€, gata să fie achitată!
Chelsea v Norwich City - Premier League
ianis

Anunț direct de la Paris: s-au încheiat negocierile dintre Kylian Mbappe și Real Madrid!
profimedia-0857762456
Exclusiv Marius Lăcătuș a tras o concluzie clară, după ce a auzit discursul lui Bogdan Lobonț
lacatus
Peste Neymar și Mbappe! Transferul care ar scrie istorie în fotbal: 300 de milioane de euro!
4men
Exclusiv Atenție, Gigi Becali! Claudiu Niculescu a descoperit ”perla” de 17 ani din Liga 2: ”Trebuie urmărit cu atenție”
gigi
Corvinul Hunedoara - Csikszereda 3-1. ”Ciucanii” au rămas pe ultimul loc din play-off-ul Ligii a 2-a
corvinul
Fiica lui Ion Țiriac, vacanță în Namibia cu nepotul cel mare, Alexander. Distracție la proprietatea de milioane a fostului tenismen
„Șumudică n-a vrut să fie antrenorul Rapidului!" Ipoteză surprinzătoare: „Dacă nu era Șucu patron, Marius era antrenor"
Variantă neverosimilă pentru Rapid! Dan Șucu încearcă să îl aducă pe fostul manager de la West Ham și Newcastle
Elizabeth Hurley, fabuloasă în prag de 59 de ani, într-o rochie decupată în zona bustului. Și crăpătura de pe picior a fost de mare efect
Are 53 de ani, dar ar putea fi confundată cu o tânără de 30. Loredana Groza, zeiță într-o fustă scurtă și corset: „Cea mai frumoasă!”
De ce doi ofițeri ruși nu l-au salutat pe Putin la parada de Ziua Victoriei Video
Amendă de 1.320 lei, pentru șoferii care rămân cu mașina în pană în tunel sau pasaj. Cum poți scăpa
Până la 10 ani fără permis și, în situații extreme, închisoare pe viață. Singurele măsuri care ar putea face ordine printre șoferii români
Șoc la Roma: Novak Djokovic a fost lovit în cap și s-a prăbușit la pământ! Lumea tenisului condamnă atacul VIDEO
Video Play-off-ul Ligii a 2-a: Corvinul Hunedoara - Csikszereda 3-1 / Șelimbăr - Mioveni 2-2

Un neurochirurg de 83 de ani, triatlonist pasionat, își împărtășește cele 4 principii pentru o viață lungă și sănătoasă. Până la 40 de ani de abia putea urca scările
Un bărbat a mers pe autostradă cu un șarpe prins de bara de protecție. Imaginile filmate în trafic au devenit virale