adrian mutu
Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

UTA Bătrâna DoamnăUTA Bătrâna Doamnă
4 - 1
Dunărea CălărașiDunărea Călărași
04.06.2016, 18:00, Digi Sport 1
UTA Bătrâna Doamnă UTA Bătrâna Doamnă
Dunărea Călărași Dunărea Călărași
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 120+3 |
    FINAL DE MECI! UTA s-a impus cu 4-1 şi va juca pentru promovarea în Liga 1 cu FC Voluntari.
  • 107 | OcaziiUTA Bătrâna Doamnă
    Ocazie Dunărea! Şansă uriaşă ratată de oaspeţi. Miron a avut un reflex senzaţional, care s-ar putea dovedi decisiv în deznodământul acestei duble.
  • 106 |
    A început repriza a doua a prelungirilor.
  • 105 |
    Finalul primei reprize de prelungiri.
  • 99 | Goluri
    GOOOOL, 4-1 UTA! Introdus pe teren în repriza a doua, Ciprian Rus reuşeşte dubla, cu un şut de la distanţă, după o acţiune personală de toată frumuseţea.
  • 95 | OcaziiUTA Bătrâna Doamnă
    Ocazie UTA! Copil a şutat bine şi puternic de la marginea careului, dar mingea s-a dus în plasa laterală a porţii lui Lungu.
  • 93 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Balint.
  • 91 |
    A început prima repriză a prelungirilor.
  • 90+4 | Final repriza 1
    FINAL! UTA se impune cu 3-1, acelaşi scor cu care Dunărea a câştigat în meciul tur, astfel că echipa care va merge mai departe în barajul pentru promovare în Liga 1 se va decide după prelungiri şi, posibil, lovituri de departajare.
  • 87 | OcaziiUTA Bătrâna Doamnă
    Ocazie Dunărea! Şansă uriaşă irosită de oaspeţi, prin Valentin Alexandru. Atacantul vizitatorilor a trimis incredibil peste poarta goală, din câţiva metri.
  • 80 | Goluri
    GOOOOOL Dunărea, 3-1! Oaspeţii reuşesc să reducă din diferenţă, prin noul intrat Balint. Jucătorul călărăşenilor a trimis în poartă din apropiere, după o centrare de pe partea dreaptă.
  • 79 | Schimbări
    O nouă modificare şi la oaspeţi. Balint a intrat în locul lui Vădrariu.
    Schimbare la UTA. Strătilă i-a lăsat locul lui Covaci.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Ciprian Rus.
  • 75 | Goluri
    GOOOOOL, 3-0 UTA! Intrat pe teren după pauză, Ciprian Rus a înscris cu o execuie simplă din interiorul careului, iar gazdele se desprind la trei goluri.
  • 73 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Manea este eliminat, după ce a primit al doilea galben pentru simulare.
  • 73 | Schimbări
    Schimbare la Dunărea. Săftescu a intrat în locul lui Ţenea.
  • 70 | Schimbări
    A doua modificare la gazde. Jorza i-a luat locul lui Tănase.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Manea.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Panait.
  • 61 | Schimbări
    Schimbare la UTA. C. Rus a intrat în locul lui Curtuiuş.
  • 58 | OcaziiUTA Bătrâna Doamnă
    Ocazie Dunărea! Oaspeţii au trecut din nou pe lângă gol, prin acelaşi Valentin Alexandru. Atacantul Dunării a încercat să-l bată pe Miron cu o scăriţă din interiorul careului, dar portarul arădenilor a stat bine pe picioare şi a reuşit să respingă.
  • 49 | OcaziiUTA Bătrâna Doamnă
    Ocazie Dunărea! Valentin Alexandru a trimis periculos cu capul, dar Miron a avut o intervenţie spectaculoasă şi a respins de sub bară.
  • 46 | OcaziiUTA Bătrâna Doamnă
    Ocazie Dunărea! Miron a ieşit inexplicabil la aproximativ 20 de metri de poartă, iar Valentin Alexandru a încercat să profite şi să trimită un lob. Mingea a căzut, însă, pe plasă, iar rezultatul a rămas deschimbat.
    Schimbare la oaspeţi. Matei a intrat în locul lui Bumbac.
    PAUZĂ! UTA conduce cu 2-0, rezultat la care arădenii merg mai departe în barajul de promovare în Liga 1.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Mihai Popescu a fost avertizat.
  • 39 | OcaziiUTA Bătrâna Doamnă
    Ocazie UTA! Curtuiuş putea face dubla şi să mărească avantajul echipei sale, dar şutul atacantului gazdelor, lansat excelent de Copil, a fost blocat de Lungu.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Curtuiuş.
  • 34 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 UTA! Gazdele se desprind şi, la acest scor, vor juca pentru promovare împotriva lui FC Voluntari. A marcat Curtuiuş, care a înscris cu o lovitură de cap, după centrarea excelentă a lui Strătilă.
  • 30 | OcaziiUTA Bătrâna Doamnă
    Ocazie UTA! O nouă şansă pentru gazde, care se puteau desprinde prin veteranul Botiş. Lungu a reuşit, însă, încă o dată să intervină şi să respingă în corner.
  • 27 | OcaziiUTA Bătrâna Doamnă
    Ocazie UTA! Denis Man, aproape de dublă. Jucătorul gazdelor a primit o minge în careul advers şi a tras cu piciorul stâng, din unghi, dar Lungu a respins de la colţul scurt cu un reflex foarte bun.
  • 17 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 UTA! O degajare a lui Botiş s-a transformat într-o pasă excelentă pentru Curtuiuş, care a trecut uşor de doi fundaşi adverşi, dar a fost blocat de Lungu. Mingea a ajuns, însă, la Denis Man care a trimis în poarta goală.
  • 11 | OcaziiUTA Bătrâna Doamnă
    Ocazie Dunărea! O greşeală a lui Miron, care nu a reuşit să prindă o minge centrată din corner, i-a oferit lui Valentin Alexandru şansa de a marca, dar atacantul oaspeţilor a trimis peste poartă, din câţiva metri.
  • 6 | Faze meciUTA Bătrâna Doamnă
    Fază controversată în careul oaspeţilor. UTA a cerut penalty, după o cădere a lui Strătilă, dar Sebastian Colţescu a lăsat jocul să continue. Reluările arată că se putea acorda lovitură de pedeapsă.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Adrian MihalceaDunărea Călărași

UTA - Dunărea Călărași 4-1. Gazdele vor juca pentru promovarea în Liga 1. Victorie în 10 oameni

UTA va juca barajul pentru ultimul loc din Liga 1, cu FC Voluntari, după ce s-a impus dramatic în dubla cu Dunărea Călăraşi.

Echipa lui Adrian Mihalcea câştigase turul cu 3-1, însă avantajul a fost anulat după 35 de minute: Denis Man a deschis scorul (17), apoi Curtuiuş a fructificat centrarea excelentă a lui Strătilă (34).

În debutul reprizei secunde, Dunărea a trecut de două ori pe lângă gol. Alexandru nu a profitat de ieşirea hazardată a lui Miron (46), apoi a fost blocat de portarul gazdelor (49).

Situaţia arădenilor s-a complicat când Manea a fost eliminat pentru două galbene în minutul 73, în urma unei simulări.

Cu toate acestea, după doar trei minute, UTA a marcat şi al treilea gol, pe contraatac, prin Rus, abia intrat pe teren.

Dunărea a dus, însă, meciul în prelungiri, la devierea nefericită a lui Covaci, cu zece minute înainte de final.

În prima repriză suplimentară, Rus a finalizat excelent o acţiune individuală, în minutul 99, şi a stabilit rezultatul final.

UTA va juca turul barajului cu FC Voluntari în deplasare, miercuri, de la ora 18:30, în direct la Digi sport 1.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar