Se știu deja 16 echipe calificate direct în ”noile grupe” din UEFA Champions League! Ce o așteaptă pe FCSB în preliminarii

Ratare Penalty-uri
  • 90+5 | Final repriza 2
    S-a terminat meciul.
  • 90+2 | Goluri
    GOOOOOOL LAZIO!!!! GOOOOL KLOSE!!!!! Germanul a marcat după o lovitură liberă executată de Ledesma, la care Albiol s-a plasat greşit.
  • 89 | Schimbări
    Zapata intră în locul lui Callejon.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Candreva este avertizat.
  • 85 | Goluri
    GOOOOOL LAZIO!!!! GOOOL ONAZI!!!!! Noul intrat în învinge pe Andujar cu un şut plasat, după un lanţ de greşeli al gazdelor.
  • 83 | Schimbări
    Onazi intră în locul lui Cataldi.
  • 77 | Schimbări
    Klose intră în locul lui Djordjevic.
    Insigne intră în locul lui Mertens.
  • 76 | Ratare Penalty-uriNapoli
    Higuain a ratat penalty-ul. A şutat un metru peste poartă şi a ratat şansa de a o aduce pe Napoli în avantaj.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Lulic este avertizat.
  • 75 | Penalty-uriNapoli
    Penalty pentru Napoli; Lulic l-a faultat pe Maggio în careu şi este penalty pentru gazde.
  • 70 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Ghoulam primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Ghoulam este avertizat.
  • 65 | Schimbări
    Ledesma intră în locul lui Anderson
  • 64 | Goluri
    GOOOOOOL NAPOLI!!!! GOOOOL HIGUAIN!!!! Mertens a pătruns pe partea stângă, i-a pasat lui Higuain, care a driblat scurt un adversar şi l-a învins pe Marchetti cu un şut plasat!
  • 62 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Parolo primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat.
  • 56 | OcaziiNapoli
    Ratare uriaşă a gazdelor, care puteau egala într-un minut, dar De Vrij a scos de pe linia porţii mingea trimisă de Mertens, care îl învinsese pe Marchetti.
  • 55 | Goluri
    GOOOOOOL NAPOLI!!!! GOOOOL HIGUAIN!!!! Callejon îi pasează în faţa porţii şi argentinianul înscrie fără probleme!
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Parolo este avertizat.
  • 53 | Schimbări
    Gabbiadini intră în locul lui Inler.
  • 47 | Faze meciNapoli
    Dacă Napoli pierde cu Lazio şi Fiorentina o învinge pe Chievo, pe teren propriu, Napoli va termina pe locul 5 şi va evolua în play-off-ul Europa League.
  • 45+2 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză.
  • 45+1 | Goluri
    GOOOOOL LAZIO!!!! GOOOOOL CANDREVA!!!! Atacantul oaspeţilor a scăpat singur cu portarul de la 40 de metri, după ce a fentat jocul la ofsaid al gazdelor, şi l-a învins pe Andujar cu un şut la firul ierbii.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Mauricio este avertizat.
  • 39 | Faze meciNapoli
    Golul marcat de Marco Parolo reprezintă a zecea reuşită a italianului în acest sezon de Serie A.
  • 33 | Goluri
    GOOOOOL LAZIO!!!! GOOOOOL PAROLO!!!! Mijlocaşul oaspeţilor a şutat puternic de la 22 de metri şi l-a surprins pe Andujar ieşit din cadrul porţii, iar portarul gazdelor nu a putut evita golul!
  • 24 | OcaziiNapoli
    OCAZIE IMENSĂ PENTRU NAPOLI: Callejon a scăpat în poziţie singur cu portarul, de la limita ofsaidului, dar şutul său în diagonală a trecut la o palmă de bara porţii lui Lazio.
  • 23 | OcaziiNapoli
    Lulic a respins o minge la marginea careului, Lopez a şutat din prima, dar mingea nu a prins cadrul porţii lui Lazio.
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    Djordjevic este avertizat.
  • 18 | Faze meciNapoli
    Gonzalo Higuain a marcat de 7 ori în 6 meciuri disputate contra lui Lazio (3 în Serie A şi 3 în Cupa Italiei).
  • 12 | OcaziiNapoli
    Prima ocazie a meciului: Higuain a şutat de la marginea careului, la colţul lung, Marchetti a respins în faţă, dar a prins până la urmă în faţa lui Hamsik.
  • 10 | Faze meci
    Cele două echipe s-au întâlnit şi în semifinalele din acest an ale Cupei Italiei: Lazio a mers mai departe, după 1-1 la Roma şi 1-0 la Napoli.
  • 5 | Faze meciNapoli
    Napoli are nevoie de o victorie pentru a face rocada cu Lazio şi pentru a prinde ultimul loc de UEFA Champions League.
Stefano PioliLazio

VIDEO Napoli - Lazio 2-4. Două eliminări şi un penalty ratat! Echipa lui Radu Ştefan s-a calificat dramatic în UCL

Napoli avea nevoie de victorie pentru a-i lua locul de UEFA Champions League lui Lazio, în ultimul meci al lui Rafa Benitez ca antrenor al echipei de pe San Paolo.

Oaspeții au deschis scorul după 33 de minute prin Parolo, iar în prelungirile primei părți, Candreva a mărit avantajul lui Lazio, în urma unui contraatac. A urmat o repriză secundă nebună: Higuain a redus din diferență la 10 minute de la reluare, după care lucrurile s-au complicat și mai mult pentru Lazio: Parolo a primit două galbene în doar câteva minute, iar Napoli a profitat, restabilind egalitatea prin același Higuain.

Cu 20 de minute înainte de final, Ghoulam a fost și el eliminat tot pentru două galbene primite foarte repede. Gazdele au avut ocazia să treacă în avantaj, la penalty-ul acordat de Gianluca Rocchi la intervenția lui Lulic, asupra lui Maggio (75), însă Higuain a trimis peste poartă.

Apoi, scenariul din prima repriză s-a repetat în decurs de numai 6 minute: Napoli a atacat, iar Lazio a dat lovitura pe contraatac: Onazi, abia intrat pe teren, a făcut 3-2 pentru echipa lui Stefano Pioli, iar Klose a dat lovitura de grație în prelungiri, din centrarea lui Ledesma.

Rafa Benitez lasă astfel o moștenire de nedorit la Napoli, care, în urma victoriei Fiorentinei, pierde și locul 4. Lazio ajunge, în schimb, în Champions League, pentru prima dată în ultimii 8 ani.

Exclusiv A fost dat afară de la FCSB, s-a...

FOTBAL:FCSB-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (12.09.2022)

Video Exclusiv A intrat în direct la TV și a...

Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am...

florin prunea

Ioan Ovidiu Sabău a spus lucrurilor pe...

FOTBAL: Cagliari - Lecce, ora 13:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: CS SUPORTER CLUB OTELUL GALATI - ACS PETROLUL 52 PLOIESTI, SUPERLIGA SUPERBET (27.01.2024)

FOTBAL: Petrolul - Oțelul Galați, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Radu Dragusin

FOTBAL: Liverpool - Tottenham, ora 18:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Rapid CFR Cluj

FOTBAL: CFR Cluj - Rapid, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto După ce s-a lăsat filmată la duș, alături de soțul ei, a semnat contractul vieții. ”Ne vedem acolo”

wanda nara

Femeia care l-a refuzat pe ”Dumnezeu” e cu 11 ani mai în vârstă decât iubitul ei: ”A renunțat la tot pentru mine”

*EXCLUSIVE* Former Swedish footballing Maverick Zlatan Ibrahimovic wearing a Ferrari cap spotted with his wife Helena Seger as they enjoyed a spot of lunch at Palazzo Parigi Hotel in Milan.

Exclusiv ”Dacă mă cheamă Gigi Becali și-mi dă 35.000 €, aș zice NU”. A câștigat 4 trofee cu FCSB, dar nu vrea să revină