profimedia-0868404216
Live Video&Score Juventus - AC Milan 0-0, ACUM, la Digi Sport 2. Derby pentru locul doi în Serie A
AFC Bournemouth v Chelsea, Premier League, Football, Vitality Stadium, Bournemouth, UK - 06 May 2023
Chelsea e gata să se despartă de Mudryk! Ce echipe ”stau la pândă”
Screenshot 2024-04-27 at 19.10.25
FCSB, la 90 de minute de titlu! Așa arată echipa de start cu Farul: înlocuitorii lui Risto Radunovic și Florinel Coman

AC Milan AC Milan
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
Gol din Penalty
  • 90+8 | Final repriza 2
    Final de meci!
  • 90+7 | Gol din PenaltyJuventus
    GOOOOOOOOOOOL Juventus! Dybala transformă fără probleme lovitura de pedeapsă primită de torinezi în prelungiri.
  • 90+5 | OcaziiJuventus
    Donnarumma intervine impecabil, încă o dată, în fața lui Higuain, iar apoi Davide Massa acordă penalty pentru Juventus, după un henț al lui De Sciglio.
  • 90+4 | OcaziiJuventus
    Higuain reia din voleu, puțin pe lângă poarta lui Donnarumma.
  • 90+3 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Sosa primește al doilea galben, după un fault asupra lui Asamoah.
  • 90 | Schimbări
    Vangioni a intrat în locul Ocampos.
  • 90 | Faze meciJuventus
    Pjanic șutează mult peste poartă din lovitură liberă.
  • 77 | Faze meciJuventus
    Poli șutează peste poartă dintr-o poziție foarte bună.
  • 75 | Faze meciJuventus
    Buffon respinge șutul lui Sosa din afara careului.
  • 73 | OcaziiJuventus
    Donnarumma are două reflexe senzaționale. Mai întâi, portarul Milanului s-a opus la șutul lui Khedira, iar, apoi, la reluarea spectaculoasă a lui Higuain.
  • 71 | Schimbări
    Pasalic este înlocuit cu Andrea Poli.
  • 68 | Faze meciJuventus
    Lucas Ocampos șutează pe lângă poarta lui Buffon, din afara careului.
  • 66 | OcaziiJuventus
    Mingea centrată de Deulofeu, din lovitură liberă trece puțin pe lângă poartă, după ce Kucka nu a reușit să o devieze.
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Romagnoli.
  • 61 | OcaziiJuventus
    Pjanic centrează puternic în careu, iar Donnarumma deviază cu greu în bară.
  • 59 | OcaziiJuventus
    Pjaca șutează milimetric pe lângă poartă, după ce De Sciglio a dat pe lângă minge.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Lucas Ocampos primește cartonașul galben.
  • 55 | Schimbări
    Montella îl scoate pe Bacca după doar 55 de minute și îl introduce pe Kucka.
  • 52 | OcaziiJuventus
    Încă o ocazie ratată de Juventus. Donnarumma a respins incredibil, la reluarea lui Khedira, din apropiere.
  • 51 | OcaziiJuventus
    Bacca a respins prost centrarea lui Pjanic, din corner, și a fost foarte aproape să înscrie în proprie poartă.
  • 50 | OcaziiJuventus
    Donnarumma respinge în corner șutul lui Pjanic din lovitură liberă.
  • 46 | Start prima reprizaJuventus
    Începe repriza a doua!
    Lichtsteiner i-a luat locul lui Barzagli, la pauză.
    Pauză la Torino.
  • 43 | Goluri
    GOOOOOOOOL Milan! Bacca egalează, pe contraatac, după ce a fost lăsat singur cu Buffon, de către Deulofeu.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Deulofeu vede galben, după o simulare la marginea careului.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Mehdi Benatia e avertizat pentru un fault asupra lui Bacca.
  • 34 | Faze meciJuventus
    Khedira reia pe lângă poartă o minge respinsă de Zapata.
  • 30 | Goluri
    GOOOOOOOOL Juventus! Mehdi Benatia, scos din ofsaid de Romagnoli, îl învinge pe Donnarumma, de la marginea careului mic!
  • 25 | Faze meciJuventus
    Buffon e solicitat pentru prima dată în acest joc. Portarul lui Juventus a reținut fără emoții centrarea lui Zapata.
  • 24 | OcaziiJuventus
    Higuain șutează periculos, de la marginea careului, însă Donnarumma respinge în corner.
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Pasalic primește cartonașul galben.
  • 19 | Faze meciJuventus
    Bonucci reia cu capul, centrarea lui Dybala, din corner. Donnarumma reține fără emoții.
  • 10 | Faze meciJuventus
    Bonucci trimite cu capul, pe lângă poartă, o minge centrată de Dybala.
  • 9 | OcaziiJuventus
    Donnarumma respinge în corner șutul lui Dybala de la 17-18 metri de poartă.
  • 8 | OcaziiJuventus
    Marko Pjaca șutează pe lângă poartă, din interiorul careului. În aceeași fază, Dybala a căzut în careu, iar bianconerii au cerut penalty.
  • 4 | OcaziiJuventus
    Pjaca ratează prima ocazie a meciului. Donnarumma a respins șutul croatului din interiorul careului, iar, apoi, Zapata a deviat în corner mingea reluată de Khedira.
  • 1 | Faze meciJuventus
    Mario Mandzukic a fost anunțat titular, însă croatul a fost înlocuit în echipa de start cu conaționalul Marko Pjaca, întrucât a avut probleme digestive înainte de joc.
    A început meciul! Milan are lovitura de start.

Juventus - Milan 2-1. Torinezii câștigă din penalty, în minutul 90+7

Juventus a cîștigat derby-ul cu Milan din etapa a 28-a din Serie A TIM la ultima fază a meciului.

Bianconerii au avut prima ocazie. Pjaca a șutat pe direcția lui Donnarumma, apoi Zapata a intervenit în fața lui Khedira. Doar o jumătate de oră a rezistat Milan asaltului. Găsit în careu de Dani Alves, Mehdi Benatia a marcat cu un vole în forță.

La pauză a fost egal. Carlos Bacca a marcat după o cursă a lui Deulofeu, la primul șut pe spațiul porții al rossonerilor, în minutul 43.

Juventus a început furibund partea secundă, iar Donnarumma a parat mai întâi lovitura liberă executată de Pjanic, în minutul 50, apoi a respins în fața lui Khedira, în minutul 52.

Portarul Milanului a fost salvat și de transversala în minutul 60. Goalkeeperul de 18 ani a reușit o dubla paradă și la reluarile lui Khedira și Higuain, în minutul 76.

Milanezul Sosa a fost eliminat pe final, în minutul 90+3, iar chiar în ultimul minut de prelungiri arbitrul a văzut henț în careu la Romagnoli, în minutul 90+5. Paulo Dybala a transformat impecabil penalty-ul care a adus victoria lui Juventus, 2-1 cu Milan.

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe...