• Italia etapa a 13-a: Roma-Lazio (sâmbătă, Digi Sport 2, ora 19:00) şi Napoli - Milan (sâmbătă Digi Sport 2, ora 21:45) şi La Liga, etapa a 12-a: Atletico Madrid - Real Madrid (sâmbătă, ora 21:45, Digi Sport 1)
  • Tenis, Turneul Campionilor, semifinale: Federer - Goffin (sâmbătă, DigiSport 2, ora 16:00) şi Dimitrov - Sock (sâmbătă, Digi Sport 3, ora 22:00)

Primul meci din grupa Boris Becker a Turneului Campionilor i-a adus față în față pe elvețianul Roger Federer și americanul Jack Sock. Numărul doi mondial s-a impus în două seturi, la capătul unui meci transmis ÎN DIRECT de Digi Sport și în care Sock nu i-a pus prea mari probleme.

Federer s-a impus în două seturi, 6-4, 7-6(4), după o oră și jumătate de joc. Elvețianul, câștigător de 6 ori al Turneului Campionilor, îl va întâlni în al doilea meci pe câștigătorul disputei dintre Alexander Zverev - Marin Cilic, duel transmis de la ora 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport.

COMPONENȚA GRUPELOR:

Simplu:
Grupa Pete Sampras:

1. Rafael Nadal
4. Dominic Thiem
6. Grigor Dimitrov
7. David Goffin

Grupa Boris Becker:

2. Roger Federer
3. Alexander Zverev
5. Marin Cilic
8. Jack Sock

Dublu:
Grupa Woodbridge / Woodforde:

1. Lukasz Kubot / Marcelo Melo
4. Jamie Murray / Bruno Soares
5. Bob Bryan / Mike Bryan
7. Ivan Dodig / Marcel Granollers

Grupa Eltingh / Haarhuis:

2. Henri Kontinen / John Peers
3. Jean-Julien Rojer / Horia Tecău
6. Pierre-Hugues Herbert / Nicolas Mahut
8. Ryan Harrison / Michael Venus

PROGRAMUL TURNEULUI:

Ziua 1, duminică, 12 noiembrie:

ora 14:00, Henri Kontinen / John Peers - Ryan Harrison / Michael Venus
nu înainte de 16:00, Roger Federer - Jack Sock
nu înainte de 20:00, Jean-Julien Rojer / Horia Tecău - Pierre-Hugues Herbert / Nicolas Mahut
nu înainte de 22:00, Alexander Zverev - Marin Cilic

Ziua 2, luni, 13 noiembrie:

ora 14:00, Jamie Murray / Bruno Soares - Bob Bryan / Mike Bryan
nu înainte de 16:00, Dominic Thiem - Grigor Dimitrov
nu înainte de 20:00, Lukasz Kubot / Marcelo Melo - Ivan Dodig / Marcel Granollers
nu înainte de 22:00, Rafael Nadal - David Goffin

Ziua 3, marți, 14 noiembrie:

ora 14:00, meci dublu, grupa Eltingh / Haarhuis
nu înainte de 16:00, meci simplu, grupa Boris Becker
nu înainte de 20:00, meci dublu, grupa Eltingh / Haarhuis
nu înainte de 22:00, meci simplu, grupa Boris Becker

Ziua 4, miercuri, 15 noiembrie:

ora 14:00, meci dublu, grupa Woodbridge / Woodforde
nu înainte de 16:00, meci simplu, grupa Pete Sampras
nu înainte de 20:00, meci dublu, grupa Woodbridge / Woodforde
nu înainte de 22:00, meci simplu, grupa Pete Sampras

Ziua 5, joi, 16 noiembrie:

ora 14:00, meci dublu, grupa Eltingh / Haarhuis
nu înainte de 16:00, meci simplu, grupa Boris Becker
nu înainte de 20:00, meci dublu, grupa Eltingh / Haarhuis
nu înainte de 22:00, meci simplu, grupa Boris Becker

Ziua 6, vineri, 17 noiembrie:

ora 14:00, meci dublu, grupa Woodbridge / Woodforde
nu înainte de 16:00, meci simplu, grupa Pete Sampras
nu înainte de 20:00, meci dublu, grupa Woodbridge / Woodforde
nu înainte de 22:00, meci simplu, grupa Pete Sampras

Ziua 7, sâmbătă, 18 noiembrie: semifinale

Ziua 8, duminică, 19 noiembrie: finalele