FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (25.04,2024)
Florin Prunea a cerut la națională un jucător după Craiova - CFR Cluj 0-1, iar acesta a venit cu replica
Screenshot 2024-04-26 001230
Costel Gâlcă a recunoscut superioritatea CFR-ului: ”Am fost prea respectuoși cu ei”
FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023
Exclusiv S-a aflat verdictul în cazul lui Florinel Coman. Dorința fotbalistului înaintea meciului cu Farul

CS U CraiovaCS U Craiova
2 - 1
CFR ClujCFR Cluj
16 decembrie, ora 20:30, Digi Sport 1
CS U Craiova CS U Craiova
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+5 | Final repriza 2
    Final de partidă în Bănie. CS U Craiova s-a impus cu 2-1. Băluță și Mitriță au marcat pentru olteni, Urko Vera a punctat pentru oaspeți
  • 90 | Faze meci
    De la margine se arata 5 minute de prelungire
  • 89 | Ocazii

Ocazie CFR! Urko Vera a trimis extrem de periculos, cu capul, de la 8 metri. Mingea a trecut puțin pe lângă poarta lui Calancea

• 86 | OcaziiCS U Craiova

CFR Cluj a cerut penalty la o minge respinsă de Gustavo din propriul careu. Clujenii protestează, cerând henț

• 85 | Schimbări
    Ultima schimbare la CFR. Petrescu forțează egalarea și l-a trimis pe Nouvier în locul lui Rus
  • 81 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Eliminare la Craiova! Căpitanul Băluță și-a lăsat echipa în inferioritate numerică. A văzut al doilea galben pentru un fault asupra lui Culio
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Bancu este avetizat pentru un fault la jumătatea terenului
  • 77 | Schimbări
    Modificare la gazde. Răzvan Popa intră în locul lui Burlacu
  • 74 | Ocazii
    Ocazie CFR! Calancea s-a revanșat după eroarea de la golul lui Urko Vera. Portarul oltenilor a respins spectaculos o minge trimisă de Omrani cu capul, după o centrare din lovitură liberă
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Calancea este avertizat pentru tragere de timp
  • 69 | Faze meci
    Martic a apărut surprinzător la finalizare, însă a reluat defectuos din 8 metri
  • 69 | Schimbări
    A doua modificare în echipa lui Dan Petrescu. Mailat a fost trimis pe teren în locul lui Alexandru Păun
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    Băluță este și el avertizat, pentru proteste
  • 63 | Schimbări
    Prima modificare și la olteni. Accidentat, Mitriță îi lasă locul în teren golgheterului Gustavo
  • 61 | Goluri
    GOOOOOL CFR! GOOOL URKO VERA! La prima atingere de balon, Vera a redus din diferență după o fază confuză în careul oltenilor, în care Calancea a ieșit greșit și nu a putut să respingă o mingea trimisă din Corner
  • 61 | Schimbări
    Prima schimbare a partidei. Urko Vera a intrat în locul lui Djokovic
  • 60 | Ocazii
    Ocazie CFR! Djokovic l-a încercat pe Calancea cu un șut de la 20 de metri, portarul gazdelor s-a întins și a respins în corner
  • 59 | Ocazii
    BARĂ CRAIOVA! Căpitanul Băluță a fost aproape de a realiza dubla. Mingea trimisă cu exteriorul a lovit însă transversala porții ardelene

Ocazie CFR! Păun a pătruns în careul de 16 metri al oltenilor, l-a driblat scurt pe Popov și a căutat vinclul porții lui Calancea. Mingea a trecut puțin pe lângă poartă

• 50 | Goluri
    GOOOOOOOL CRAIOVA! GOOOOOL MITRIȚĂ! Jucătorul împrumutat în acest sezon de la Pescara l-a învins pe Arlauskis direct din lovitură liberă, cu un șut imparabil
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    Laurențiu Rus l-a faultat din spate pe Mitriță și a primit cartonașul galben
  • 47 | Ocazii
    Culio a căzut în careu în urma unui duel cu Popov și a cerut lovitură de la 11 metri. Centralul Istvan Kovacs a lăsat jocul să continue
    A început repriza secundă. După primele 45 de minute, Craiova conduce cu 1-0 grație reușitei lui Băluță
  • 46 | Cartonaşe Galbene

Ciprian Deac este avertizat și el pentru proteste. La fel ca și Arlauskis, internaționalul român susține că cornerul care a dus la marcarea golului oltenilor a fost acordat eronat

Arlauskis este avertizat pentru proteste
    Final de primă repriză. CS U Craiova conduce la pauză cu 1-0, prin reușita lui Băluță
  • 45+1 | Goluri
    GOOOOOOL CRAIOVA! GOOOOL BĂLUȚĂ! Oltenii au dat lovitura chiar înainte de pauză. Defensiva CFR-ului a făcut greșit pasul la ofsaid și Băluță a rămas singur, la marginea careului de 6 metri, reușind să-l învingă pe Arlauskis cu o lovitură de cap
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Kelic vede primul avertisment al partidei, după o intrare dură asupra lui Omrani
  • 38 | Ocazii

Ocazie Craiova! Băluță a centrat pe bara a doua, Mitriță a reușit să devieze de lângă adversarul direct, mingea a ajuns la Bancu, dar șutul acestuia din prima a fost slab și a fost reținut de Arlauskis

• 34 | Faze meciCS U Craiova
    Calancea a avut o ieșire ușor ezitantă la un corner al oaspeților, dar a reușit să îndepărteze mingea din careul de 6 metri
  • 26 | Ocazii

Ocazie CFR Cluj! Lansat în adâncime, Culio a șutat, din cădere, către colțul lung, dar mingea a trecut pe lângă bara porții lui Calancea și a ieșit în afara terenului

• 10 | Ocazii
    Ocazie mare a oltenilor! Mateiu a șutut aproape de pe loc, către vinclul porții ardelene, dar Arlauskis s-a întins și a reușit o paradă de excepție
  • 7 | Faze meci
    Importanța partidei se simte la fiecare duel. Faulturi multe de ambele părți și un joc fragmentat în primele minute
    A început partida din Bănie. Duelul a fost precedat de un moment de reculegere în memoria Regelui Mihai
Dan PetrescuCFR Cluj

VIDEO CS U Craiova - CFR Cluj 2-1. Meci nebun în Bănie. Goluri spectaculoase, o eliminare și faze controversate

Victorie mare pentru CS U Craiova în derby-ul cu CFR Cluj. ÎN DIRECT la Digi Sport, oltenii s-au impus cu 2-1 la finalul unei partide cu multe faze spectaculoase și pe care oltenii au terminat-o în 10.

CS U Craiova a câştigat derby-ul cu CFR Cluj în faţa unui stadion plin ochi. Oltenii au tresărit prima oară în minutul 10 la ocazia lui Mateiu. Chiar înainte de pauză, Băluţă a dejucat ieşirea clujenilor la ofsaid. Mijlocaşul de 1,66 m a înscris cu capul

Proaspăt transferat definitiv de la Pescara, Mitriţă a sărbătorit cu o super-reuşită din lovitură liberă și a făcut 2-0. Putea fi chiar 3-0 pentru CS U.Băluţă a nimerit spectaculos transversala lui Arlauskis.

În timp ce oltenii făceau valuri în tribune, Dan Petrescu a mutat inspirat. Abia introdus, Urko Vera a redus din avantajul Craiovei. Sub privirile selecţionerului Contra, gazdele au scăpat de egalare - Calancea i-a refuzat golul lui Omrani.

Cu zece minute înainte de final, Băluţă a luat al doilea galben, dar CS U a rezistat şi în zece şi s-a impus cu 2-1 în faţa liderului CFR Cluj.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”