VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine să pleci!”. Ce a făcut Kopic după ce a văzut scenele din parcare

Concordia Concordia
Faze meci
Cartonaşe Galbene
  • 90+5 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! ACS Poli Timişoara a terminat la egalitate pe teren propriu în faţa Concordiei Chiajna, scor 1-1, şi ajunge la cinci partide fără eşec acasă.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Albu.
  • 90 | Goluri
    GOOOOOL ACS Poli, 1-1! Gazdele reuşesc să egaleze, tot după o fază fixă. Croitoru a executat foarte bine o lovitură liberă de pe partea stângă, iar Şeroni a înscris din apropiere, profitând şi de ieşirea neinspirată a lui Bălgrădean.
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Abia intrat pe teren, Munteanu a primit cartonaşul galben.
  • 82 | Schimbări
    Ultima schimbare la Chiajna. Marian Cristescu a intrat în locul lui Răducanu.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Răducanu a fost avertizat pentru că a tras de timp.
  • 79 | Schimbări
    O nouă modificare la oaspeţi. Munteanu a intrat în locul lui Ciobanu.
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Neagu.
  • 74 | Schimbări
    Ultima schimbare la bănăţeni. Popovici l-a înlocuit pe Fucek.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Bărboianu.
  • 72 | Schimbări
    Schimbare la Chiajna. Herea i-a lăsat locul lui Dobrosavlievici.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Melinte.
  • 64 | OcaziiACS Poli
    Ocazie ACS Poli! Şut înşelător de la distanţă al lui Artean. Mingea a luat pământul în faţa lui Bălgrădean, dar portarul oaspeţilor a fost pe fază şi a reuşit să respingă.
  • 62 | Schimbări
    Schimbare la timişoreni. Poparadu a intrat în locul lui Soljic.
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ! Chiajna conduce cu 1-0 la Timişoara, graţie golului superb marcat de Albu.
  • 45 | OcaziiACS Poli
    Ocazie ACS Poli! Bărbuţ a trimis un şut-centrare în forţă, din unghi, dar Bălgrădean a reuşit să respingă şi a păstrat rezultatul neschimbat.
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    Artean a primit la rândul său un "galben", pentru o intrare foarte tare asupra lui Răsdan.
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Soljic este de asemenea avertizat, pentru simulare. Mijlocaşul gazdelor a încercat să obţină un penalty.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Pedro Henrique.
    Cartonaş galben primit de Herea.
  • 35 | Faze meciACS Poli
    Jucătorii celor două echipe, la un pas de bătaie. Un fault tare al lui Herea a dat naştere unui conflict, la care a contribuit şi reacţia nervoasă a lui Pedro Henrique. Lucrurile nu au degenerat, însă.
  • 32 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Scutaru, cu probleme medicale, a fost înlocuit de Neagu.
  • 22 | OcaziiACS Poli
    Ocazie ACS Poli! Fucek a executat foarte bine lovitura de colţ, direct pe poartă, dar Bălgrădean a reuşit să respingă de sub bară.
  • 21 | Faze meciACS Poli
    După ce a deschis scorul, Albu este decisiv şi în apărare. Fundaşul Chiajnei a respins foarte bine o centrare periculoasă, venită după o lovitură liberă de pa partea stângă. Gazdele s-au ales doar cu un corner.
  • 10 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Chiajna! Ilfovenii au deschis scorul prin primul gol marcat în Liga 1 de Albu. Jucătorul oaspeţilor a marcat cu o lovitură de cap superbă, lobându-l pe Straton.
  • 5 | Faze meciACS Poli
    Acţiune frumoasă a oaspeţilor, pe partea stângă, finalizată cu un şut la colţul lung al lui Ciobanu. Mingea nu a prins, însă, spaţiul porţii.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Dan AlexaConcordia

ACS Poli - Concordia 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90 şi au cinci meciuri la rând fără eşec acasă

În primul meci al ultimei etape din sezonul regulat, Chiajna a scăpat în minutul 90 victoria la Timişoara. Bănăţenii au egalat şi au terminat la 11 puncte în spatele Concordiei, deşi sunt neînvinşi în ultimele cinci jocuri acasă.

Albu a marcat pentru oaspeţi în minutul 10. Timişorenii s-au aruncat apoi în atac, dar Bălgrădean a respins cornerul bătut direct pe poartă de Fucek.

Spiritele s-au încins după ceva mai mult de jumătate de oră de joc, când jucătorii celor două echipe au fost la un pas să se ia la bătaie, în urma unui fault al lui Herea. Situaţia putea degenera fără intervenţia forţelor de ordine.

Spiritele s-au calmat, iar instigatorii Herea şi Pedro Henrique au primit câte un cartonaş galben.

Chiar înainte de pauză, Bălgrădean s-a opus din nou la şutul-centrare trimis de Bărbuţ, pentru ca, în repriza secundă, să scoată şi execuţia de la distanţă a lui Artean.

Portarul ilfovenilor nu a mai avut ce face însă în ultimul minut. Croitoru a centrat din lovitură liberă, iar Şeroni a egalat cu capul, profitând şi de ieşirea neinspirată a lui "Pufi".

Înainte de intrarea în play-out şi înjumătăţirea punctelor, Concordia are un avans de 11 puncte faţă de ACS Poli.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe...

adrian mutu

Exclusiv Gigi Becali a intrat în direct și a...

gigi

Video Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1...

FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (25.04,2024)

FOTBAL: Aston Villa - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece

Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”