FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)
Live Video&Text FC Botoșani - Dinamo 1-1, ACUM pe Digi Sport 1. ”Câinii” restabilesc egalitatea și rămân în 10

• 93 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! VIITORUL SE IMPUNE CU 3-2 ÎN ȘTEFAN CEL MARE ȘI SCAPĂ DE RETROGRADARE
  • 87 | Goluri
    GOOOL VIITORUL! Bălgrădean a ratat intervenția după un corner, Bălașa a fost pe fază și a împins mingea în plasă
  • 82 | Schimbări
    Ultima modificare în tabăra Viitorului: Mitriță intră în locul lui Alibec
  • 81 | OcaziiDinamo
    Strătilă a centrat de pe partea dreaptă, Alexe a câștigat prim-planul în duelul cu Larie, dar a reluat pe lângă poartă din 6 metri.
  • 77 | OcaziiDinamo
    Rus a centrat perfect pentru Alexe, a cărui lovitură de cap de la 8 metri trece puțin peste transversală
  • 74 | Schimbări
    Mutare în ofensiva dinamovistă: Dănciulescu iese, înlocuit de Andrei Cristea
  • 72 | Schimbări
    Schimbare în echipa Viitorului: Onicaș intră în locul lui Nikolov
  • 62 | Goluri
    GOOOL VIITORUL! Bălașa a centrat în careu, iar Chițu a reluat cu capul din 6 metri, imparabil pentru Bălgrădean. Apărarea lui Dinamo, inexistentă la această fază
  • 59 | OcaziiDinamo
    Cosmin Matei a șutat din colțul careului, a încercat o minge plasată la vinclu, dar a ratat de puțin ținta
  • 56 | OcaziiDinamo
    Chițu a preluat o minge la 8 metri de poarta dinamovistă, a tras la colțul lung, dar mingea a trecut de puțin pe lângă.
  • 55 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul: Cârstocea îi lasă locul lui Cristocea
  • 50 | Goluri
    GOOOL DINAMO! Pornit dintr-o poziție suspectă de offside, Alexe a profitat de eroarea lui Larie, l-a depășit pe fundașul Viitorului și l-a învins pe Vâtcă printr-un șut din interiorul careului.
  • 42 | OcaziiDinamo
    Alibec a ratat incredibil, din poziție de unu la unu cu Bălgrădean a tras pe lângă portarul lui Dinamo, dar și pe lângă spațiul porții
  • 41 | OcaziiDinamo
    BARĂ! Șutul din prima, expediat de Boubacar de la peste 20 de metri, a nimerit bara transversală
  • 38 | OcaziiDinamo
    RATARE DE ZILE MARI! Alibec a centrat de pe partea dreaptă, iar Chițu a reluat peste poartă din 6 metri
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Puțanu a fost avertizat pentru un fault la Strătilă
  • 26 | OcaziiDinamo
    Cârstocea a tras puternic din afara careului, dar Bălgrădean a fost la post și a reținut.
  • 16 | Goluri
    GOOOL DINAMO! Dănciulescu a reușit să egaleze din centrarea lui Laurențiu Rus. Atacantul lui Dinamo a venit lansat din spate și a trimis o lovitură de cap perfect plasată, de la 6 metri distanță de poarta lui Vâtcă
  • 11 | Goluri
    GOOOL VIITORUL ! Puștii lui Hagi deschid scorul prin Lazăr, printr-un șut la colțul scurt. Nikolov a tras puternic de la 20 de metri, mingea respinsă de Bălgrădean a ajuns la Cârstocea, care l-a lansat pe Lazăr în fața porții.
  • 5 | OcaziiDinamo
    Alibec a pătruns pe partea dreaptă, urmărit de Dandea, iar șutul său din unghi, a fost blocat de Bălgrădean. Portarul lui Dinamo s-a resimțit în urma contactului cu atacantul Viitorului
Cătălin AnghelViitorul

**VIDEO** Dinamo - Viitorul 2-3. Echipa lui Hagi va juca în Liga I și în sezonul viitor

Rezumat meci

Puștii lui Hagi au ieșit bine și după deplasarea de la Dinamo. Viitorul a bătut și în Ștefan cel Mare, cu scorul de 3-2, după ce etapa trecută a dat lovitura și în Ghencea. Cele două succese i-a scăpat matematic de retrogradare pe tinerii jucători ai Viitorului. De cealaltă parte, Dinamo a căzut un loc în clasament, de pe 5 pe 6, în urma celui de-al treilea eșec la rând.

Doar cu femei și copii în tribune, tinerii Viitorului au început tare în Ștefan cel Mare - au deschis scorul prin Lazăr (11). Cinci minute a durat bucuria constănțenilor - veteranul Dănciulescu a făcut 1-1 (16), printr-o lovitură de cap. Chiar înainte de pauză, ambele echipe au trecut pe lângă gol - Boubacar (41) a zguduit transversala, iar Alibec (42) n-a reușit să profite de greșeala lui Dandea.

Dinamo a început în forță repriza a doua și Alexe (50) a marcat dintr-o poziție suspectă de offside, după ce i-a luat fața lui Larie. Cu jumătate de oră înainte de final, Chițu s-a trezit singur pe colțul lung și l-a învins pe Bălgrădean printr-o lovitură de cap din 6 metri (62). În minutul 89, Bălașa a marcat golul decisiv și le-a adus constănțenilor cele 3 puncte. Scor final Dinamo - Viitorul 2-3 și puștii lui Hagi s-au salvat matematic de la retrogradare.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Live Video&Text FC Botoșani - Dinamo 1-1, ACUM pe Digi...

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”