Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Cartonaşe Roşii
Start a doua repriza
  • 93 | Start a doua repriza
    FINAL DE MECI! ASTRA SE IMPUNE CU 2-0 LA IAȘI - Moldovenii sunt din ce în ce mai aproape de liga a II-a
  • 91 | Schimbări
    Ultima schimbare a meciului: Bărboianu îi ia locul lui Budescu
  • 90 | Faze meci
    Partida va fi prelungită cu 5 minute
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Ben Youssef primește un cartonaș galben deoarece și-a scos tricoul de joc, imediat după reușita de 2-0, chiar dacă el nu marcase sau dăduse pasa de gol.
  • 85 | Goluri
    GOOOL ASTRA! De Amorim i-a pasat în careu lui Ivanoviski, iar macedoneanul a împins mingea în plasă cu latul, din 5 metri
  • 84 | Schimbări
    Modificare la Astra: De Amorim îi ia locul lui Tembo
  • 79 | Schimbări
    Ultima schimbare pentru trupa moldoveană: Herghelegiu îi ia locul lui Pătulea
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Seto Takayuki primește un cartonaș galben pentru un fault dur la Claudiu Ionescu
  • 76 | Schimbări
    Astra a făcut prima modificare: Fatai iese, iar în locul lui intră Ivanovski
  • 70 | Schimbări
    A doua schimbare făcută de Cîrțu: Claudiu Ionescu îi ia locul lui Moutinho
  • 61 | Cartonaşe Roşii
    Florescu a fost eliminat, deși nu intrase în teren. Arbitrul i-a acordat cartonașul roșu, iar fostul internațional român a luat calea vestiarelor
  • 58 | OcaziiCSMS Iași
    Onofraș a tras de la 20 de metri, dar șutului i-a lipsit forța, a mers pe jos, la firul ierbii și a fost reținut de Lung
  • 49 | Faze meciCSMS Iași
    Pătulea este bruscat în careu de Mîțel, dar Hațegan consideră că nu se impune lovitură de la 11 metri.
  • 47 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului: Semenenko îi ia locul lui Claudiu Tudor
    A început repriza secundă la Iași
    PAUZĂ
  • 45 | OcaziiCSMS Iași
    Budescu trage la colțul scurt din colțul careului, dar Irimia respinge în corner
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    Moutinho primește și el un cartonaș galben după o intervenție din spate la Fatai
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Mitic este avertizat după un fault dur la Budescu
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben Mățel
  • 25 | OcaziiCSMS Iași
    Moutinho a tras periculos la colțul lung din afara careului, dar Lung a fost la post și a respins în corner
  • 21 | OcaziiCSMS Iași
    Fatai a trimis cu capul din 5 metri, după o centrare foarte bună a lui Tembo, dar Irimia a respins printr-un reflex de zile mari
  • 19 | OcaziiCSMS Iași
    Ciucur a centrat periculos în fața porții, Onofraș a fost extrem de aproape să împingă mingea în plasă din 3 metri, dar a ratat contactul cu baloul
  • 10 | Goluri
    GOOOOL ASTRA! Budescu a șutat puternic de la 20 de metri, dar unul dintre apărătorii ieșeni a deviat nefericit, iar mingea lobată nu a putut fi respinsă de Irimia
  • 5 | OcaziiCSMS Iași
    Seto Takayuki a ratat incredibil din 8 metri, față în față cu portarul Irimia. Asiaticul l-a luat la țintă pe goalkeeper-ul ieșenilor, deși avea toată poarta în față.
Daniel IsăilăAstra Giurgiu

**VIDEO** CSMS Iași - Astra 0-2. Moldovenii lui Cîrțu sunt cu un picior în liga a doua

Astra a câștigat primul meci după două etape de secetă și mai poate spera la ocuparea unui loc pe podiumul final al Ligii I. Giurgiuvenii s-au impus cu 2-0 în deplasarea de la Iași și au semnat practic sentința formației preluate de curând de Sorin Cîrțu.

Takayuki a ratat incredibil deschiderea scorului, în minutul 8, când l-a luat la țintă pe Irimia din interiorul careului. Giurgiuvenii au marcat totuși în minutul 9 - șutul lui Budescu a fost deviat de Tincu, iar mingea l-a depăşit pe portarul ieșenilor şi a intrat în poartă.

Fatai putea dubla avantajul oaspeţilor în minutul 21, însă Irimia a fost de această dată la post. Moutinho a fost aproape să restabilească egalitatea cinci minute mai târziu, dar Lung a respins în corner șutul ieșeanului.

Prima repriză s-a încheiat cu ocazia lui Budescu, la care s-a opus excelent goalkeeper-ul gazdelor.

Una dintre cele mai interesante faze ale meciului s-a petrecut în minutul 62 – George Florescu, aflat la încălzire, a fost eliminat pentru injurii aduse asistentului Octavian Şovre. (DETALII AICI)

Cu cinci minute înainte de final, Ivanovski a stabilit rezultatul final cu o reluare simplă la pasa lui William de Amorim.

CSMS Iaşi - Astra s-a încheiat cu scorul de 0- 2, rezultat care o coboară pe Dinamo de pe podiumul Ligii 1.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano