tudorel-stoica
Tudorel Stoica nu s-a putut abține! ”Stai nouă ani de zile să câștigi un titlu!”

• 90+2 | Final repriza 2
    FINAL. FC BARCELONA - Manchester City 2-1. Catalanii s-au calificat în sferturile de finală cu scorul general de 4-1
  • 90+1 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA: 2-1, DANI ALVES. Fundașul dreapta le aduce catalanilor victoria
  • 89 | Goluri
    GOOOOOL CITY: 1-1, KOMPANY. Fundașul a egalat cu latul din careul de șase metri, după o minge trimisă cu capul de Dzeko
  • 86 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE BARCELONA. A ieșit Fabregas, a intrat SRGI ROBERTO
  • 86 | OcaziiBarcelona
    Fabregas a primit o pasă bună din lateral de la Messi, a tras dar Hart a respins din nou
  • 80 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA BARCELONA. A ieșit Neymar, a intrat ALEXIS SANCHEZ
  • 78 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    CITY, în 10! Zabaleta a primit al doilea cartonaș galben, pentru proteste și a fost eliminat
  • 77 | OcaziiBarcelona
    CITY PUTEA PRIMI PENALTY. Xavi a încercat să-l deposedeze pe Dzeko, dar l-a faultat pe bosniac
  • 75 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA CITY.  A ieșit Nasri, a intrat NAVAS.
  • 72 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA CITY. A ieșit David Silva, a intrat NEGREDO
  • 71 | OcaziiBarcelona
    Altă acțiune marca Messi, argentinianul a pasat în centru spre Xavi, care a tras din prima dar Hart a respins foarte bine în lateral.
  • 67 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA: 1-0, MESSI. Argentinianul a profitat de o bâlbâială a lui Lescott, care s-a încurcat într-o minge venită din pasa lui Fabregas, după care a lobat ușor în plasă.
  • 62 | Faze meciBarcelona
    Fernandinho a ajuns în situație de gol, după o gafă a lui Alves, dar Pique a intervenit la fix și a respins din fața jucătorului de la City.
  • 60 | Ocazii
    Messi a primit o pasă la aproximativ 40 de metri de poartă a plecat frontal spre poartă și a tras din apropierea careului de 16 metri, dar mingea s-a dus pe lângă bara din stânga lui Hart.
  • 54 | Ocazii
    Englezii evoluează mult mai curajos în partea a doua. Zabaleta și-a trecut și el o ocazie de a marca, dar mingea trimisă de el pe colțul lung a trecut de puțin pe lângă poartă.
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Fabregas a primit un cartonaș galben pentru o intrare dură la Valdes.
  • 52 | Ocazii
    City nu se lasă. Dzeko și-a trecut a doua ratare în cont, după ce a reluat cu capul, de la 11 metri, dar Valdes a respins miraculos peste transversală
  • 51 | Ocazii
    BARĂ BARCELONA! Messi a luat o fază pe cont propriu, pe partea stângă, a scăpat lejer de marcajul lui Lescott, după care a căutat colțul lung, dar mingea a lovit stâlpul din dreapta porții lui Hart.
  • 47 | Ocazii
    Dzeko arată că are poftă de joc. A tras de la marginea careului, puțin lateral stânga, dar Hart a fost atent și a reținut.
    A început partida
    PRIMA SCHIMBARE LA CITY. A ieșit Aguero, a intrat DZEKO
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ. FC Barcelona - Manchester City 0-0. La acest scor, catalanii sunt calificați
  • 44 | Ocazii
    Neymar a mai avut o șansă de a marca. A intrat în careu, Hart a ieșit la întâmpinare, brazilianul l-a driblat elegant, după care a tras spre poarta goală, dar Fernandinho a respins de pe linia porții cu capul, în corner.
  • 41 | Ocazii
    ȘANSĂ DE GOL CITY. Nasri a tras în Valdes, din interiorul careului, după o pasă de senzație, cu călcâiul, pe la spate, a lui David Silva
  • 39 | Ocazii
    Și Xavi a fost la un pas de a marca, dar Hart a avut o intervenție extraordinară.
    ULUITOARE OCAZIE BARCELONA. Neymar a făcut o preluare de senzație cu capul, pe spate, care l-a pus la pământ pe Lescott, după care a scăpat frontal spre poarta lui Hart, a tras la poartă pe colțul scurt, dar mingea a trecut foarte puțin de bara din stânga.
  • 36 | Ocazii
    David Silva a preluat în interiorul careului, s-a întors puțin spre linia de 16 metri, după care a căutat colțul lung, dar mingea a trecut pe lângă bara din dreapta porții lui Hart. Suporterii de pe Camp Nou au huiduit pentru că în acest timp Iniesta era la pământ.
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Zabaleta a primit cartonaș galben, pentru un fault comis asupra lui Iniesta
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Kompany a primit un cartonaș galben pentru proteste
  • 18 | Ocazii

GOL ANULAT BARCELONA. Neymar a marcat, dar arbitrul a dictat ofsaid. Jordi Alba a plecat bine de la limita ofsaidului a intrat în careu după care i-a pasat brazilianului, care a finalizat. Arbitrul a considerat că Alba era în ofsaid.

• 12 | OcaziiBarcelona
    Messi a luat o fază pe cont propriu, a intrat în careu, l-a driblat și pe Hart, după care de pe linia de corner a încercat să marcheze, dar Kompany a intervenit la fix și a respins în corner.
  • 9 | Cartonaşe Galbene
    Fernandinho a primit un cartonaș galben
  • 8 | OcaziiBarcelona

BARCELONA PUTEA PRIMI PENALTY! Catalanii au cerut lovitură de la 11 metri la un duel în careu între Lescott și Messi

• 6 | OcaziiBarcelona
    Xavi a tras peste poartă, după o fază pornită de la Neymar, de pe stânga, care a pasat în careu spre Messi, dar Zabaleta a respins fix până la Xavi, iar acesta din urmă a încercat o reluare din prima, dar mingea s-a dus lobată peste poartă.
  • 3 | Faze meciBarcelona
    Iniesta a scos o lovitură liberă, dar aceasta a rămas fără niciun rezultat.
  • 2 | Faze meciBarcelona
    City a avut prima acțiune de atac, dar Jordi Alba a scos la fix, din fața lui Zabaleta.
Manuel PellegriniManchester City

VIDEO Barcelona - Man. City 2-1. Gol anulat și bară pentru catalani, penalty-uri refuzate, englezii în 10!

FC Barcelona s-a calificat în sferturile de finală ale UEFA Champions League după victoria obținută în faţa englezilor de la City, scor 2-1. În tur, catalanii s-au impus cu 2-0, iar desfășurarea manșei secunde a semănat cu cea din primul meci.

Elevii lui Manuel Pellegrini au presat în prima repriză în încercarea de a întoarce rezultatul din tur, dar prima ocazie a aparținut celor de la Barcelona, prin Xavi, care a fost blocat in extremis de portarul Hart. Imediat, Nasri a fost blocat de Valdes (41), prima repriză încheindu-se cu ocazia lui Neymar (44), a cărui minge a fost respinsă de pe linia porţii de Fernandinho.

Repriza secundă a început bine pentru Barca, atunci când Messi a trimis balonul în bară (51). Catalanii au deschis scorul târziu, prin Leo Messi (67), gol care a parafat practic calificarea. Zabaleta a irosit şi el o şansă bună (54), înainte ca Hart să intervină salvator la şutul lui Xavi (71).

City, la care portarul român Costel Pantilimon a fost rezervă, a egalat în final, prin Vincent Kompany (89), deşi evolua în zece oameni în acel moment, după eliminarea lui Zabaleta pentru două cartonașe galbene. Și, totuși, Barcelona a marcat golul victoriei două minute mai târziu, prin Dani Alves, care a marcat și-n partida tur, tot pe final.

FC Barcelona - Manchester City 2-1
Au marcat: Messi 67, Alves 90+1 / Kompany 89
Eliminat: Zabaleta 78

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

• 19:30 LIVE Fotbal Club
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul