UEFA Champions League and UEFA Europa league - Quarter Finals Draw
10.000 de simulări: un supercomputer a aranjat cele 8 sfertfinaliste UCL în ordinea șanselor la trofeu!
Cotele pentru câștigarea Champions League, după tragerea la sorți a sferturilor de finală: favorita la trofeu
fcd
Exclusiv ”Ați avut ofertă de 8 milioane de euro?”. Șeful lui Dinamo a răspuns imediat și a lămurit situația

• 90+5 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI. FC PORTO a făcut un pas important spre calificarea în semifinalele UCL, după 3-1 cu Bayern
  • 90+3 | OcaziiPorto
    Bernat a centrat în careu, Dante a reluat cu capul, dar fără emoții pentru Fabiano
  • 65 | Goluri
    GOOOOOL PORTO: 3-1, JACKSON MARTINEZ. Atacantul portughezilor a preluat impecabil de lângă Boateng, care a sărit pe sub minge, Dante nu l-a putut dubla, Martinez l-a driblat apoi discret și pe Neuer și a finalizat cu stângul
  • 60 | Faze meciPorto
    Rode i-a pasat foarte bine lui Lewandowski, rămas singur cu Fabiano, dar portarul lui Porto a respins formidabil. De la margine s-a indicat însă ofsaid
  • 58 | OcaziiPorto
    OCAZIE PORTO - INTERVENȚIE ULUITOARE NEUER! Herrera, din șase metri a reluat la poartă, dar Neuer a avut un reflex de zile mari și a respins peste transversală.
  • 56 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA BAYERN. A ieșit Gotze, a intrat RODE
  • 55 | Faze meciPorto
    Casemiro a profitat de o eroare a lui Neuer și a încercat o reluare din prima, dincolo de mijlocul terenului, direct pe poartă, dar până la urmă portarul bavarezilor s-a repliat la timp
  • 53 | Faze meciPorto
    O nouă gafă a lui Xabi Alonso, Martinez a fost la un pas de a scăpa cu Neuer, dar, până la urmă, balonul a fost trimis în corner.
  • 52 | Faze meciPorto
    Neur s-a înălțat și a prins, în urma loviturii de colț.
    Brahimi a intrat în careu a centrat, dar mingea a fost respinsă în corner.
    A început repriza a doua
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 44 | OcaziiPorto
    OCAZIE PORTO. Casemiro a reluat cu capul, din interioul careului, puțin peste transversală, după o centrare foarte bună a lui Quaresma
  • 42 | Faze meciPorto
    Lahm a centrat în careu, de unde Muller a reluat cu capul, dar mingea a ajuns în brațele lui Fabiano
  • 34 | OcaziiPorto
    BARĂ PORTO! Sandro a centrat în careu, mingea a luat o traiectorie ciudată, s-a dus pe poartă, Neuer s-a înălțat pentru a prinde balonul, n-a reușit și din mâine sale. acesta s-a oprit în bara transversală
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    CASEMIRO pentru un fault asupra lui Alcantara
  • 28 | Goluri
    GOOOOOL BAYERN: 1-2, ALCANTARA. Mijlocașul a finalizat cu latul, de pe linia careului de 16 metri, după o centrare foarte bună, venită de pe dreapta, a lui Boateng
  • 19 | Faze meciPorto
    Este pentru a doua oară, în ultimii cinci ani, când Bayern încasează două goluri în primele 10 minute. În 2010, Manchester United reușea acest lucru contra bavarezilor, pe ”Old Trafford”, dar scorul final a fost 3-2, în sferturile UCL. Până la urmă, Bayern s-a calificat a ajuns în finală, pe care a pierdut-o în fața lui Inter, scor 0-2.
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    BERNAT pentru un henț comis la o fază personală a lui Quaresma
  • 13 | Faze meciPorto
    Xabi Alonso a executat o lovitură liberă, lateral stânga, dar centrarea sa nu a ajuns la niciun coechipier.
  • 11 | Faze meciPorto
    Este prima dublă a lui Quaresma în UEFA Champions League, din cariera sa
  • 10 | Goluri
    GOOOOOL PORTO: 2-0, QUARESMA. O nouă gafă a celor de la Bayern. De data aceasta a gafat Dante, Quaresma, atent, a recuperat, a scăpat singur cu Neuer, și a finalizat în stil de mare atacant.
  • 9 | OcaziiPorto
    OCAZIE BAYERN. Lewandowski, din careul de 6 metri, a trimis cu capul peste transversală, după o pasă de la Muller
  • 7 | Faze meciPorto
    Golul marcat de Quaresma este al 200-lea pe care Bayern l-a primit în UEFA Champions League
  • 3 | Gol din Penalty
    GOOOOOL PORTO: 1-0, QUARESMA. Jucătorul de bandă a transformat impecabil lovitura de la 11 metri, în dreapta lui Neuer.
  • 2 | Cartonaşe Galbene
    NEUER pentru că l-a faultat pe Martinez
  • 2 | Penalty-uriPorto
    PENALTY PORTO! Jackson Martinez, la chiar primul atac, i-a luat ușor mingea lui Xabi Alonso, a intrat în careu, a încercat un dribling prin dreapta, dar a fost faultat în careu de Neuer
Josep GuardiolaBayern

VIDEO FC Porto-Bayern 3-1. Lusitanii s-au impus clar, dar calificarea se va decide în returul de la Munchen

Neînvinsă în acest sezon de UEFA Champions League, FC Porto a început fulminant turul sferturilor cu Bayern Munchen.

În fața unor bavarezi decimați (Ribery, Robben, Alaba şi Schweinsteiger, accidentați), lusitanii au trecut repede în avantaj. După doar două minute, Neuer l-a faultat în careu pe Jackson Martinez, portarul a fost iertat de eliminare, iar Quaresma a transformat de la 11 metri.

Peste alte minute, Quaresma a bifat prima lui dublă din carieră în UEFA Champions League, după ce a profitat de gafa lui Dante şi a finalizat elegant, spre uluiala lui Guardiola, căruia nu-i venea să creadă scorul de pe tabelă. A fost pentru prima oară în ultimii cinci ani când Bayern a încasat două goluri în zece minute într-un meci european.

PROGRAMUL TV COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Campioana Europei de acum doi ani a revenit în joc în minutul 28, la reuşita lui Alcantara. Putea fi 3-1 în minutul 34, la greşeala lui Neuer, dar mingea a aterizat pe transversală.

Ocazia lustianilor a fost răzbunată în minutul 65, la reuşita lui Jackson Martinez, ajuns la şase goluri în şapte meciuri.

Porto a devenit favorită la calificarea în semifinale, dar va trebui să reziste asediului echipei lui Guardiola la returul de la Munchen, care va fi ÎN DIRECT la Digi Sport 2, marţea viitoare, de la 21:45. Antrenorul Julen Lopetegui se gândește deja la acest meci, mai ales că Danilo și Alex Sandro nu vor putea evolua, fiind suspendați

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (2.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano