Tottenham Hotspur v Burnley, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 11 May 2024
Ce a spus Florin Manea, după ce a aflat că Radu Drăgușin își poate spulbera propriul record: 46 de milioane de euro!

7.09.2016, 18:00
ACS Poli Timişoara ACS Poli Timişoara
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Final de joc la Timișoara! ACS Poli se impune în fața celor de la Concordia cu 2-1 și avansează în semifianlele Cupei Ligii!
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Curileac vede cartonașul galben pentru trageri de timp!
  • 82 | Schimbări
    Ultima schimbare la Timișoara! Iese Popovici si intră Henrique!
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Popovici vede cartonașul galben!
  • 80 | OcaziiACS Poli Timişoara
    Popovici ratează șansa de a închide meciul! Atacantul bănățenilor îl ia la țintă pe Bălgrădean din interiorul careului de 16 metri.
  • 78 | Goluri
    Goooolllll Timișoara!!! Gooolll Croitoru!!! Căpitanul bănățenilor își readuce echipa în avantaj cu un șut superb de la aproximativ 25 de metri!
  • 74 | Goluri
    Goooolllll Concordia!!! Goolll Albu!!! Fundașul ilfovenilor restabileste egalitatea cu o lovitură de cap, de la aproximativ 7 metri, după ce inițial Melinte lovise transversala.
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Croitoru vede cartonașul galben pentru un fault asupra lui Albu
  • 64 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Bărbuț este eliminat după ce vede al doilea cartonaș galben, pentru simulare.
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Pena vede cartonașul galben după un fault asupra lui Bărbuț!
  • 56 | OcaziiACS Poli Timişoara
    Prima ocazie periculoasă a reprizei secunde aparține bănățenilor. Șeroni deviază cu capul o centrare venită de la Croitoru, însă Bălgrădean reține cu siguranță.
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Străuț vede cartonașul galben după o ținere asupra lui Buleică.
  • 51 | Faze meciACS Poli Timişoara
    Cristescu încearcă o execuție spectaculoasă de la marginea careului de 16 metri însă Curileac este la post și reține.
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    Bărbuț vede cartonașul galben după un fault asupra lui Melinte.
    A început repriza a doua! ACS Poli a avut lovitura de start!
    Emil Săndoi face și cea de-a doua schimbare! Iese Grădinaru și intră Cristescu.
    Prima schimbare la oaspeți! Iese de pe teren Serediuc și intră Pena!
  • 45+3 | Final repriza 1
    Pauză la Timișoara! Bănățenii conduc cu 1-0 prin golul lui Artean.
  • 45+2 | Faze meciACS Poli Timişoara
    Constantinescu pătrunde în careul bănățenilor însă întârzie pasa și este deposedat.
  • 45 | Faze meciACS Poli Timişoara
    Doman trimite periculos în careul ilfovenilor însă Scutaru nu reușește să-l învingă pe Bălgrădean.
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Cătălin Doman vede cartonașul galben după ce și-a lovit un adversar cu cotul.
  • 40 | OcaziiACS Poli Timişoara
    Ocazie importantă și pentru Concordia. Serediuc șutează de la marginea careului de 16 metri. Mingea trimisă de el este respinsă în față de Curileac și ajunge la Roșu care reușește să marcheze, însă golul este anulat pentru ofsaid.
  • 37 | Schimbări
    Ionuț Popa este nevoit să facă o nouă schimbare. Vădrariu iese și el accidentat și este înlocuit de Doman.
  • 36 | OcaziiACS Poli Timişoara
    Timișorenii se joacă cu ocaziile. Bărbuț scapă și el singur spre poarta lui Bălgrădean dar trimite peste, de la marginea careului de 16 metri.
  • 33 | OcaziiACS Poli Timişoara
    O nouă șansă de gol pentru Popovici. Atacantul bănățenilor este blocat în ultimul moment de Bălgrădean, care respinge în corner.
  • 31 | OcaziiACS Poli Timişoara
    Ocazie uriașă pentru bănățeni! Popovici scapă singur spre poarta ilfovenilor însă trimite pe lângă, din interiorul careului de 16 metri.
  • 30 | Schimbări
    Prima schimbare la Timișoara! Iese Poparadu, accidentat, iar în locul său intră Llorente!
  • 23 | Faze meci
    Arbitrul acordă pauză de hidratare!
  • 15 | OcaziiACS Poli Timişoara
    Concordia ripostează după golul primit și ratează o șansă de a egala prin Marian Constantinescu, a cărui lovitură de cap se duce puțin peste poarta lui Curileac.
  • 12 | Goluri
    Gooollll Timișoara!!! Gooolll Artean! Mijlocașul bănățenilor a ratat lovitura de la 11 metri însă mingea i-a revenit și a reușit să-l învingă pe Bălgrădean.
  • 11 | Cartonaşe Galbene
    Mamele vede cartonașul galben!
  • 11 | Penalty-uriACS Poli Timişoara
    Penalty pentru Timișoara! Arbitrul acordă lovitură de la 11 metri după un henț al lui Mamele.
  • 8 | Faze meciACS Poli Timişoara
    Timișorenii ratează prima ocazie a meciului. Șutul lui Popovici din interiorul careului de 16 metri este reținut cu siguranță de Bălgrădean.
  • 7 | Faze meciACS Poli Timişoara
    Timișoara are inițiativa în acest început de joc fără a-și crea însă ocazii periculoase de poartă.
    A început meciul! Concordia a avut lovitura de începere!
Emil SăndoiConcordia Chiajna

ACS Poli - Concordia 2-1. Timișoara este prima echipă calificată în semifinalele Cupei Ligii

Poli Timişoara merge în semifinalele Cupei Ligii, după o victorie cu 2-1 împotriva Concordiei Chiajna. Bănăţenii au primit penalty în minutul 11, după un henţ al lui Mamele. Artean a ratat de la punctul cu var, însă l-a învins pe Bălgrădean din a doua încercare.

Oaspeţii au fost aproape de egalare în minutul 15, însă Marian Constantinescu a trimis peste poartă. Popovici a ratat două ocazii uriaşe în două minute pentru Timişoara, iar bănățenii au ramas în zece oameni în minutul 64. Bărbuț a vazut al doilea galben, pentru simulare și a fost eliminat.

Chiajna a profitat de avantajul numeric și a egalat în minutul 74, prin Albu. Patru minute mai târziu, însă, Timișoara a închis tabela la 2-1, după un șut superb al căpitanului Croitoru.

În ediţia trecută a Cupei Ligii, ACS Poli Timişoara s-a oprit în sferturi, în timp ce Concordia a jucat finala.

Video Ianis Hagi a jucat cu locul 2 din...

ianis

Oficial OUT de la Bayern! Vândut la doar două...

firo: Fuvuball: Soccer: April 23, 2022 1st Bundesliga, season 2021/2022 31st matchday FC Bayern Mvnchen - Borussia Dortmund 3:1, Leroy Sane, Malik Tillman, FC Bayern Mvnchen, FCB, Bayern, FC Bayern, half figure,

Fanii lui Tottenham au tras aceeași...

Video Un copil s-a dus ”glonț” la Florinel...

Premier League: Manchester United - Arsenal, 18:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (20.04.2024)

SuperLiga: Dinamo - UTA, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FC VOLUNTARI-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (17.07.2023)

SuperLiga: Voluntari - 'U' Cluj, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• FOTBAL: UTA ARAD - FCU 1948 CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (06.05.2024)

SuperLiga: FCU Craiova - Hermannstadt, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

• SuperLiga: Poli Iași - Petrolul / Oțelul - Botoșani (alternativ), ÎN DIRECT pe Digi Sport 4

Englezii l-au descoperit pe ”românul care e atât de bogat încât a uitat că are una dintre cele mai tari mașini din istorie”

Video Ianis Hagi a jucat cu locul 2 din Spania, după 5 meciuri la rând pe bancă, și a fost decisiv! Nota primită