News Alert Daniel Niculae, urmărit penal în ”Dosarul Pyro”. Ce acuzații i se aduc președintelului de la Rapid

10 martie 2015, ora 18:30, Digi Sport 1
Dinamo Dinamo
Pandurii Pandurii
Gol din Penalty
    Final de meci în Ştefan cel Mare! Pandurii câştigă cu 3-1 şi se califică în finala Cupei Ligii cu o dublă victorie în faţa lui Dinamo. În ultimul act, gorjenii vor întâlni învingătoarea dintre Steaua şi Astra.
  • 90+3 | OcaziiDinamo
    Şansă bună pentru Dorin Rotariu, al cărui şut de la marginea careului a trecut puţin pe lângă poartă.
  • 89 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOL, 3-1 Pandurii! Mihai Răduţ reface diferenţa de două goluri, după o greşeală uriaşă a lui Nicolae Grigore.
  • 85 | Schimbări
    Ultima modificare efectuată şi de Edi Iordănescu. Eric i-a luat locul lui Nistor.
    Ultima schimbare la Dinamo. Marc a intrat în locul lui Nedelcearu.
  • 84 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Dinamo! Grozav reduce din diferenţă, cu o execuţie frumoasă din lovitură liberă.
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Cordoş, după un fault asupra lui Bilinski.
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Nedelcearu, pentru proteste.
  • 71 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL, 2-0 Pandurii! Abia intrat pe teren, Pleaşcă a dublat avantajul gorjenilor, înscriind după un contraatac superb al echipei lui Edi Iordănescu.
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Matulevicius.
  • 69 | Schimbări
    A doua schimbare la gorjeni. Nicoară i-a lăsat locul lui Pleaşcă.
  • 67 | Schimbări
    Încă o modificare la Dinamo. Rotariu a intrat în locul lui Fai.
  • 65 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Pandurii! Matulevicius transformă lovitura de pedeapsă acordată de George Găman, iar echipa lui Edi Iordănescu este mai aproape de finala Cupei Ligii.
  • 64 | Penalty-uriDinamo
    Penalty pentru Pandurii, acordat după un fault comis de Fai asupra lui Răduţ.
  • 56 | Schimbări
    Prima schimbare la Dinamo. Grozav a intrat în locul lui Lazăr.
  • 53 | OcaziiDinamo
    Cea mai mare ocazie a oaspeţilor. Un contraatac rapid al Pandurilor l-a lăsat pe Nicoară în poziţie foarte bună, însă şutul său a fost slab şi a trecut pe lângă poartă.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză în Ştefan cel Mare. După 45 de minute, cele două echipe sunt la egalitate, scor 0-0, rezultat la care gorjenii, învingători cu 2-1 în meciul tur, sunt calificaţi în finala Cupei Ligii.
  • 43 | Faze meciDinamo
    Un atac periculos al gazdelor a fost oprit pentru un presupus offside la Steliano Filip. Reluarea a arătat că fundaşul stânga al lui Dinamo se afla în poziţie regulamentară.
  • 34 | Schimbări
    O primă schimbare la oaspeţi. Matulevicius i-a luat locul lui Mihai Roman.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Un nou avertisment pentru jucătorii Pandurilor. L-a primit Vasiljevic, după un fault asupra lui Elhamed.
  • 29 | OcaziiDinamo
    Ocazie uriaşă pentru Dinamo. Marius Niculae a fost lansat superb în careul gorjenilor, căpitanul gazdelor a preluat excelent şi a tras pe colţul scurt, după ce l-a evitat pe Cordoş, însă mingea s-a dus în bară, iar apoi a fost reţinută de Gliwa.
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Al doilea galben pentru oaspeţi îl primeşte Mihai Roman, după o intervenţie periculoasă asupra lui Steliano Filip, care a căzut foarte urât.
  • 12 | Faze meciDinamo
    Matei execută lovitura liberă obţinută de Bilinski, însă şutul său a fost slab şi pe centru, iar Gliwa a prins fără probleme.
  • 11 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaş galben al partidei l-a primit Unguruşan, pentru un fault comis asupra lui Bilinski.
  • 10 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Nicolae Grigore, după o intrare dură asupra unui adversar.
  • 7 | Faze meciDinamo
    Început nesigur pentru Dinamo, în special în apărare, iar oaspeţii au avut câteva oportunităţi importante de a pune în pericol poarta lui Naumovski.
  • 2 | Faze meci

Moment amuzant în debutul întâlnirii, care l-a avut ca protagonist pe fundaşul dreapta dinamovist, Fai. Camerunezul a încercat să degajeze, dar a sfârşit prin a oferi un motiv de amuzament spectatorilor.

• 1 | Faze meci
    #Preşedintele Stelei, Valeriu Argăseală, urmăreşte meciul din tribunele arenei din Ştefan cel Mare.
Edi IordănescuPandurii

VIDEO Dinamo - Pandurii 1-3. Gorjenii s-au calificat în finala Cupei Ligii cu două victorii

Dinamo a fost eliminată de Pandurii în semifinalele Cupei Ligii, gorjenii mergând mai departe cu 5-2 la general. După ce a câştigat în tur cu 2-1, echipa lui Edi Iordănescu a ieşit învingătoare şi în returul din Ştefan cel Mare, unde s-a impus cu 3-1.

Astfel, alb-roşiii au ratat şansa de a juca din nou cu un trofeu pe masă după trei ani, de la înfrângerea în faţa Stelei, din Cupa României.

Obligaţi să marcheze după rezultatul din prima manşă, dinamoviştii au fost mai periculoşi în prima repriză. În minutul 29, Marius Niculae a fost lansat excelent de Cosmin Matei, dar veteranul gazdelor a trimis în bară.

Oaspeţii au început mai bine partea a doua şi, în minutul 53, Nicoară a tras în diagonală, pe lângă poartă, din poziţie excelentă.

În minutul 64, cel mai slab dinamovist de pe teren, Collins Fai, a fost păcălit de Răduţ, care a scos o lovitură de pedeapsă pe care Matulevicius a transformat-o fără probleme.

Cu 20 de minute înainte de final, trupa lui Edi Iordănescu a marcat în urma unui contraatac şcoală, prin Pleaşcă, abia intrat pe teren.

Dinamo a redus din diferenţă în minutul 84, când Grozav a transformat o lovitură liberă din afara careului şi a marcat primul gol în tricoul alb-roşu.

Ultimul cuvânt l-au avut tot vizitatorii. În minutul 89, Grigore a greşit incredibil, iar Răduţ a profitat şi a stabilit rezultatul final.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”