Exclusiv Decizia ”destul de costisitoare” luată în premieră de Dinamo, după sancțiunea dură primită
Exclusiv Dinamo - Petrolul, cu spectatori în tribune?! Solicitarea a fost făcută, totul ar trebui să fie doar o formalitate

Astra Astra
Dinamo Dinamo
Cartonaşe Roşii
  • 120 |
    Final de meci la Giurgiu! Dinamo se califică în semifinale unde va juca cu Steaua.
  • 115 | Goluri
    Gooooollll Dinamo!!! Goooooollll Hanca!!! Nistor îi pasează bine lui Sergiu Hanca, acesta scapă singur spre poarta gazdelor și-l învinge pe Gavrilaș cu un șut de la marginea careului de 16 metri.
  • 106 | Cartonaşe Roşii
    O nouă eliminare la Astra. Nicoară vede cartonașul roșu după un fault la Dudea.
  • 106 |
    A început repriza secundă de prelungiri! Dinamo a avut lovitura de start.
  • 105 |
    S-a încheiat prima repriză de prelungiri.
  • 103 | Goluri
    Goooollll Dinamo! Goooolll Hanca!!!Hanca transformă cu siguranță lovitura de la 11 metri.
  • 102 | Cartonaşe Roşii
    Fabricio vede direct cartonașul roșu pentru proteste vehemente după ce arbitrul a dictat lovitura de la 11 metri.
  • 101 | Penalty-uriAstra
    Penalty pentru Dinamo! Centralul dictează lovitură de la 11 metri după un fault al lui Fabricio la Popa.
  • 100 | OcaziiAstra
    Ocazie mare pentru Dinamo! Popa îl driblează cu ușurință pe Fabricio, pătrunde în careul de 16 metri, însă șutul său este respins de Gavrilaș.
  • 96 | Schimbări
    Ultima schimbare la Astra! Iese Teixeira și intră Ioniță.
  • 96 | OcaziiAstra
    Ocazie uriașă pentru Dinamo! Hanca este găsit singur în careu de Oliva, însă acesta trimite din 7 metri pe lângă poarta lui Gavrilaș.
  • 93 | OcaziiAstra
    Ocazie importantă pentru Astra! Alibec este găsit bine de Budescu, atacantul scapă singur spre poarta dinamoviștilor însă nu reușește să-l învingă pe Brănescu.
  • 91 | Goluri
    Gooooollll Dinamo!!! Gooooolllll Popa!!! Hanca îl găsește excelent în careu pe jucătorul intrat în locul lui Gnohere, iar acesta își readuce echipa în avantaj cu un șut din 6 metri.
  • 91 |
    A început prima repriză de prelungiri! Astra a avut lovitura de start.
  • 91 | Schimbări
    Ultima schimbare la Dinamo! Romera intră în locul lui Cecarelli.
    Se termină timpul regulamentar, vom avea prelungiri la Giurgiu.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Fabricio vede cartonașul galben după un fault la Popa.
  • 80 | Cartonaşe Roşii
    Lazăr este eliminat. Mijlocașul dinamoviștilor vede direct cartonașul roșu după o intrare cu talpa asupra lui Lovin.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo! Iese Gnohere și intră Popa.
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Geraldo vede și el cartonașul galben.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Alibec vede cartonașul galben pentru un fault asupra lui Busuladzic.
  • 70 | Goluri
    Goooollll Astra!!! Goooolll Budescu!!! Decarul giurgiuvenilor transformă fără probleme lovitura de la 11 metri. Budescu i-a dedicat golul lui Daniel Prodan.
  • 68 | Penalty-uriAstra
    Penalty pentru Astra! Centralul a dictat lovitură de la 11 metri după un contact între Nedelcearu și Alibec.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Kortzorg a văzut cartonașul galben după un fault la Lazăr.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Nedelcearu vede cartonașul galben pentru un fault la Takayuki.
  • 56 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo! Iese Palic și intră Dudea.
  • 53 | Goluri
    Gooooollll Dinamo!!! Gooooollll Palic! Oliva îl găsește excelent în careu pe Palic care-l învinge pe Gavrilaș cu o lovitură de cap de la aproximativ 8 metri de poarta giurgiuvenilor.
  • 48 | Goluri
    Goooollll Astra!!! Goooolll Alibec!!! Teixeira îi pasează lui Alibec, după ce primește o pasă cu călcâiul de la Budescu, atacantul ia o cursă pe cont propiu, de la 40 de metri de poarta dinamoviștilor, pătrunde în careu și-l învinge fără probleme pe Brănescu cu un șut de la aproximativ 10 metri.
  • 46 | Start prima repriza
    A început repriza secundă! Astra a avut lovitura de start!
    A doua schimbare la Astra! Iese Boubacar și intră Lovin.
    Prima schimbare la Astra! Iese Oros și intră Kortzorg.
    Pauză la Giurgiu! Dinamo conduce cu 1-0.
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Oliva vede cartonașul galben.
  • 39 | Faze meciAstra
    Nistor șutează de la aproximativ 25 de metri, însă mingea trimisă de el se duce peste poarta lui Gavrilaș.
  • 28 | OcaziiAstra
    Fază frumoasă creată de Alibec, Teixeira și Budescu, însă șutul ultimului, de la marginea careului de 16 metri, se duce puțin pe lângă poarta lui Brănescu.
  • 21 | Cartonaşe Galbene
    Nicoară vede și el cartonașul galben pentru un fault asupra lui Hanca.
  • 18 | Cartonaşe Galbene
    Gnohere vede cartonașul galben după ce-l lovește cu cotul în figură pe Fabricio.
  • 16 | OcaziiAstra
    Alibec pătrunde excelent în careul de 16 metri al oaspeților, însă șutul său este respins în corner de Brănescu.
  • 13 | Goluri
    Goooollll Dinamo!!! Gooollll Gnohere!!! Lazăr centrează excelent pentru atacantul ”câinilor” care nu-l iartă pe Gavrilaș și reușește să deschidă scorul cu un șut din interiorul careului mic.
  • 10 | OcaziiAstra
    Ocazie uriașă pentru Astra! Budescu îl lansează excelent pe Alibec, care scapă singur cu Brănescu, însă șutul său, de la aproximativ 16 metri, este respins de către portarul dinamovist.
  • 6 | Faze meciAstra
    Teixeira centrează bine în careul de 16 metri al celor de la Dinamo, însă Fabricio nu reușește să ajungă la minge.
  • 3 | OcaziiAstra
    Nicoară scapă spre poarta oaspeților, pătrunde în careul de 16 metri, însă este deposedat excelent de Cecarelli.
    A început meciul! Dinamo a avut lovitura de start. Înaintea meciului s-a ținut un moment de reculegere în memoria lui Daniel Prodan.

Astra - Dinamo 2-5. Vom avea Eternul Derby în semifinalele Cupei Ligii

Dinamo s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii după un meci nebun pe terenul Astrei. ”Câinii” s-au impus cu 5-2, după 120 de minute de joc.

Gnohere a deschis scorul la Giurgiu, servit perfect de Lazăr, și alb-roșii au condus la pauză cu 1-0. Alibec a egalat după o fază spectacol creată de Budescu şi Teixeira.

După cinci minute, Palic a refăcut avantajul bucureştenilor în urma unei faze fixe. Apoi Alibec a scos penalty după un duel cu Nedelcearu, iar Budescu a înscris fără emoţii.

Cu zece minute înainte de final, Lazăr a fost eliminat pentru o intrare dură asupra lui Lovin. A fost 2 la 2 la finalul timpului regulamentar, dar Dinamo a marcat în primul minut al prelungirilor prin Daniel Popa.

Acelasi atacant a scos și penalty-ul de 4-2, transformat de Hanca. Fabricio a fost eliminat pentru proteste, iar Nicoara a văzut și el roșu și Astra a încheiat partida în 9 oameni. Hanca şi-a trecut în cont dubla şi a stabilit scorul final, 5 la 2.

În semifinalele Cupei Ligii, Dinamo o va intalni pe Steaua.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...