Tottenham Hotspur v Arsenal, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 28 Apr 2024
Fanii lui Tottenham au răbufnit după eșecul cu Arsenal! Îl cer pe Drăgușin în primul 11: ”E cel mai bun”
Etapa 6 Liga a 2-a: Corvinul Hunedoara-Selimbar

Tottenham HotspurTottenham Hotspur
joi, 24 octombrie, ora 20:00
Sheriff Tiraspol Sheriff Tiraspol
Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur
    Final de partidă. Tottenham se impune cu 2-0 și este liderul grupei, cu 9 puncte.
  • 88 | Schimbări
    Ultima schimbare la formația din Tiraspol. A ieșit Isa, cel mai periculos om al meciului pentru Sheriff, a intrat Paireli.
  • 84 | Schimbări
    Schimbare la Sheriff. Iese Cadu, intră Fernando
  • 81 | OcaziiSheriff Tiraspol
    O nouă ratare uriașă a moldovenilor. Același Isa scapă singur cu Lloris, dar șutul său se duce pe lângă bara din stânga portarului lui Spurs.
  • 76 | Schimbări
    Schimbare la Spurs. A ieșit Sandro și a intrat Holtby.
  • 75 | Goluri
    GOOOOL Tottenham! Defoe primește o minge de la Chadli și șutul său năpraznic este deviat de un fundaș advers în poarta lui Tomic.
  • 74 | OcaziiSheriff Tiraspol
    Chiricheș și-a încercat șutul la poarta moldovenilor, dar mingea trimisă de fundașul român a trecut mult pe lângă poartă.
  • 71 | OcaziiSheriff Tiraspol
    Ricardinho primește o minge în marginea careului, de la Henrique, șutează puternic, dar Dawson respinge în corner.
  • 70 | Schimbări
    Schimbare la Sheriff. A ieșit Moyal, a intrat Furdui.
  • 67 | OcaziiSheriff Tiraspol
    Bară a lui Lennon. Tottenham trece pe lângă golul doi.
  • 61 | Schimbări
    Schimbare la Tottenham. Lamela părăsește terenul și intră Chadli.
  • 60 | Cartonaşe GalbeneSheriff Tiraspol
    Cartonaș galben pentru Moyal.
  • 60 | Faze meciSheriff Tiraspol
    Isa este faultat în careu de Sandro, iar moldovenii cer penalty. Arbitrul israelian Liran Liany nu acordă nimic.
  • 52 | OcaziiSheriff Tiraspol
    Jermaine Defoe ratează, după o combinație cu Eriksen, șutând prea slab, direct în brațele lui Tomic.
    S-a dat startul celei de-a doua reprize.
    Final de repriză
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Vlad Chiricheș
  • 38 | OcaziiSheriff Tiraspol
    Șut al lui Henrique, din întoarcere, din dreptul punctului de la 11 metri, puțin peste poarta lui Lloris.
  • 33 | Schimbări
    Schimbare la Spurs. A ieșit Fryers, a intrat Dawson, Chiricheș este mutat fundaș dreapta.
  • 32 | OcaziiSheriff Tiraspol
    Isa ratează o ocazie uriașă pentru Sheriff, trimițând milimetric pe lângă bara porții lui Lloris.
  • 30 | OcaziiSheriff Tiraspol
    Gol marcat de Sheriff Tiraspol, dar a fost anulat pentru poziție de ofsaid.
  • 20 | OcaziiSheriff Tiraspol
    Lennon scapă în careu, dar șutul său se duce direct în portarul Tomic.
  • 15 | OcaziiSheriff Tiraspol
    Sheriff scapă pe contraatac și Henrique șutează spre poarta goală. În ultimul moment, însă, apare Chiricheș și scoate mingea care se îndrepta spre plasă!
  • 12 | Goluri
    GOOOOL Tottenham!! Vertonghen a trimis cu capul în poartă, plasat, după o centrare primită din corner, de la Eriksen.
  • 3 | OcaziiSheriff Tiraspol
    Centrare în careu a moldovenilor, respinge Vertonghen peste propria poartă.
    A început meciul de pe Stadionul Sheriff. Moldovenii au avut lovitura de începere.

VIDEO Sheriff - Tottenham 0-2. Chiricheș a fost trecut şi fundaș dreapta

Tottenham continuă parcursul fără greșeală în acest sezon de UEFA Europa League. Cu Vlad Chiricheș pe teren tot meciul, londonezii s-au impus cu 2-0 în deplasare, la Tiraspol.

Internaționalul român a început evoluția cu un dribling superb în fața lui Stanojevic (11). La faza următoare, colegul lui Chiricheș din centrul defensivei, Jan Vertonghen, a deschis scorul cu o lovitură de cap, după centrarea lui Eriksen (12). Fostul jucător al Stelei a impresionat apoi cu o intervenție excelentă de pe linia porții, la șutul lui Henrique (15).

Lennon a fost aproape de 2-0 în minutul 20, iar golul marcat de Cadu a fost anulat pentru ofsaid. Intervenția greșită a lui Chiricheș l-a adus în poziție de finalizare pe Isa, dar bulgarul a șutat pe lângă poartă (31). Accidentat, Fryers a fost înlocuit cu Dawson în minutul 32, iar Chiricheș a trecut fundaș dreapta, unde nu avea să mai aibă aceeași prezență în joc. Henrique de la gazde a ratat ultima ocazie a primei reprize (38).

La un sfert de oră de la reluare, lui Sheriff i-a fost refuzat un penalty la faultul lui Sandro asupra lui Cadu (60). Aaron Lennon a șutat în bară la jumătatea reprizei secunde (67), pentru ca, mai apoi, Jermain Defoe să dubleze avantajul oaspeților în minutul 75, cu un șut deviat. A fost cea de-a patra reușită a internaționalului englez în actuala ediție a UEFA Europa League.

În ultimele zece minute, Isa a ratat ocazia de a relansa partida. Atacantul bulgar a scăpat singur cu Lloris, dar a tras pe lângă poartă. Cu această victorie, echipa engleză își consolidează poziția de lider în grupa K. Tottenham are 9 puncte din trei meciuri, în timp ce Sheriff suferă prima înfrângere din grupă și coboară pe locul 3.

.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

• 21:15 LIVE Fotbal Club
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul