Transferurile pregătite de Barcelona: Xavi vrea jucători din Premier League și Bundesliga
Primul fotbalist pe care Xavi l-a cerut, după ce a acceptat să rămână la Barcelona

Dată şi orămeci
Betis Betis
FC Barcelona FC Barcelona
  • 90 | Final repriza 2
    Final de meci la Sevilla. Barcelona a mai pierdut două puncte în bătălia pentru titlu, după un meci cu Betis în care a egalat în minutul 90, iar catalanilor li s-a anulat un gol valabil.
  • 90 | Goluri
    Goool Barcelona! Luis Suarez a egalat pentru catalani după ce a scăpat singur cu portarul gazdelor, Adan.
  • 85 | Schimbări
    Schimbare la Betis. Petros i-a lăsat locul lui Rafa Navarro.
  • 83 | Schimbări
    Schimbare la Betis. Alex Alegria e înlocuit de Nahuel.
  • 81 | Ocazii
    Ocazie Betis! Şansă imensă de 2-0 a gazdelor. Ruben Castro a fost blocat excelent de portarul Barcelonei, Marc Andre Ter Stegen.
  • 78 | Ocazii
    Ocazie mare Barcelona! Mandi a salvat încă o dată pe Betis după ce a scos de pe linia porţii centrarea lui Aleix Vidal.
  • 76 | Ocazii
    Ocazie imensă a Barcelonei. Mandi a respins mingea in extremis, iar reluările demonstrează că balonul a depăşit cu toată circumferinţa linia porţii gazdelor.
  • 75 | Goluri
    Goool Betis! Alex Alegria a deschis scorul după o fază confuză în careul Barcelonei, la care a greşit şi portarul Ter Stegen.
  • 74 | Ocazii
    Încă o bară Betis! Ruben Castro a lovit şi el bara porţii oaspeţilor.
  • 71 | Ocazii
    Bară Betis! Şut senzaţional de la distanţă al lui Ceballos, respins cu dificultate, în transversală, de Ter Stegen.
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Ivan Rakitic a primit şi el cartonaş galben.
  • 69 | Schimbări
    Schimbare la Betis. Ryan Donk i-a luat locul lui Ruben Pardo.
  • 68 | Schimbări
    Schimbare la Barcelona. Arda Turan a fost înlocuit de Sergi Roberto.
    Schimbare la Barcelona. Lucas Digne i-a lăsat locul lui Jordi Alba.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Petros dos Santos a primit cartonaşul galben pentru un fault al lui Andre Gomes, care a acuzat şi o lovitură primită ulterior.
  • 58 | Schimbări
    Schimbare la Barcelona. Denis Suarez a fost înlocuit de Andre Gomes.
  • 52 | Ocazii
    Ocazie Barcelona! Voleul lui Aleix Vidal a ocolit de puţin poarta lui Betis.
    A început repriza secundă a partidei de la Sevilla.
    Betis şi Barcelona se află la egalitate la pauză, scor 0-0, după o primă repriză modestă a campioanei Spaniei.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Gerard Pique a primit primul cartonaş galben al partidei după ce a oprit o fază periculoasă a gazdelor, creată de Ruben Castro.
  • 37 | Ocazii
    Ocazie Barcelona! Lansat excelent de Lionel Messi după o fază pornită de la portarul Ter Stegen, Neymar a ratat o şansă imensă de a deschide scorul, într-o situaţie de unu la unu cu goalkeeperul gazdelor, Adan.
  • 29 | Faze meci
    Şutul puternic al lui Ruben Castro, de la marginea careului de 16 metri, este respins în corner de Gerard Pique. Barcelona nu se regăseşte. Nu a avut încă nicio ocazie de gol pe Benito Villamarin, după jumătate de oră de joc.
  • 19 | Ocazii
    Ocazie Betis! Şut foarte frumos al lui Dani Ceballos de la 20 de metri, respins cu dificultate de Marc Andre Ter Stegen.
  • 11 | Ocazii
    Ocazie Betis! Şansă importantă ratată de Ruben Castro, care a rămas singur cu portarul Barcelonei după o gafă a lui Lucas Digne, însă şutul său a fost reţinut de german.
  • 4 | Faze meci
    Prima intervenţie bună a lui Alin Toşca, după un duel cu Denis Suarez în careul lui Betis.
  • 2 | Faze meci
    Dani Ceballos a expediat primul şut pe poartă al meciului, reţinut fără probleme de Ter Stegen.
    A început partida de la Sevilla, dintre Betis şi Barcelona, în care românul Alin Toşca debutează în Primera Division.
Luis EnriqueFC Barcelona

Betis - Barcelona 1-1. Punct obţinut în minutul 90 de catalani. Toşca, "integralist" la debutul pentru andaluzi

Rezumat meci

Alin Toșca a debutat ca titular la Betis la doar câteva zile după transferul de la Steaua. Internaționalul român a fost utilizat fundaș central stânga de către Victor Sanchez del Amo în confruntarea cu Barcelona si nu a dezamăgit.

Barca avea posibilitatea de a trece temporar pe primul loc în cazul unui succes, dar a avut mari dificultăți pe Benito Villamarin. Betis a făcut cel mai bun meci din acest campionat și a avut marile ocazii ale partidei.

Parada lui Ter Stegen la șutul lui Dani Ceballos a fost urmată de intervenția lui Adan în fața lui Neymar.

Cele mai importante momente ale jocului au fost concentrate în ultimele 20 de minute.

Dani Ceballos a fost aproape de un gol superb, dar s-au opus Ter Stegen și transversala. Nici Ruben Castro nu a avut mai mult noroc.

Totuși, Betis a dat lovitura după un corner. Alex Alegria a reușit să înscrie în minutul 75.

Imediat, Barcelona s-a năpustit spre poarta adversă. Arbitrii au comis o eroare uriașă și nu au văzut gol atunci când Mandi a respins dincolo de linia porții. Apoi algerianul a mai avut o intervenție in extremis.

Betis își putea dubla avantajul pe contraatac, însă Ter Stegen l-a blocat pe Ruben Castro.

Catalanii au egalat în minutul 90: Messi a trimis perfect, iar Luis Suarez a înscris pentru a 16-a oară în acest campionat.

Betis - Barcelona s-a terminat 1-1 și pentru ambele echipe urmează alte partide dificile. Trupa lui Luis Enrique joacă miercuri în deplasare la Atletico, în Cupa Regelui, în vreme ce Betis va înfrunta vineri în deplasare pe Deportivo. Ambele dueluri sunt în direct la Digi Sport.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe...

adrian mutu

Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine...

Exclusiv Gigi Becali a intrat în direct și a...

FOTBAL: Aston Villa - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece

Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”