colaj ilie balint ucl
Exclusiv ”Ancelotti e numărul 1. L-a depășit pe Guardiola” / ”Am văzut pasa anului”. Concluziile serii după magicul Bayern - Real 2-2
Carlo Ancelotti a spus lucrurilor pe nume, după Bayern Munchen - Real Madrid 2-2

• 76 | Goluri
    GOOOL REAL MADRID! Arbeloa l-a servit în careu pe nou-intratul Nacho, care a preluat superb și l-a executat cu calm pe Kiko Casilla
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Montanes primește un cartonaș galben pentru un fault asupra lui Kroos
  • 72 | OcaziiReal Madrid
    Scăpat singur cu portarul, Bale ratează o ocazie imensă! A trimis puțin pe lângă poartă, din interiorul careului
  • 59 | OcaziiReal Madrid
    Cristiano Ronaldo a șutat periculos de la limita careului, dar mingea trece la o palmă de bara lui Casilla
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Victor Sanchez îl calcă pe Casillas, arbitrul îi acordă doar cartonașul galben
  • 54 | Schimbări
    James Rodriguez este sacrificat! Columbianul e schimbat de Ancelotti cu Nacho
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Cristiano Ronaldo este avertizat pentru proteste la adresa deciziei de eliminare a conaționalului său
  • 28 | Goluri
    GOOOOL REAL MADRID! Bale transformă formidabil o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri! Mingea lovește bara înainte să intre în plasă. Nicio șansă pentru portarul advers
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Fuentes primește un cartonaș galbene pentru proteste
  • 24 | OcaziiReal Madrid
    Varane a reluat periculos cu capul, puțin incomodat de Pepe, dar Casilla a fost la post și a reușit să rețină
  • 12 | Goluri
    GOOOL REAL Madrid! James Rodriguez a deschis scorul printr-un șut de la 12 metri, pe jos, la colțul scurt. Columbianul a primit o pasă excelentă de la Ronaldo
  • 10 | OcaziiReal Madrid
    Benzema a șutat de la 11 metri, poziție lateral dreapta, portarul lui Espanyol era bătut, dar mingea a izbit bara
  • 3 | OcaziiReal Madrid
    Sergio Garcia încearcă un șut cu efect, cu latul, de la 18 metri, dar Casillas reține fără probleme.
  • 1 | OcaziiReal Madrid
    Caicedo are prima fază de poartă. Atacantul lui Espanyol intră în careu, dar șutează moale și mingea se duce afară.
Sergio GonzalezEspanyol

VIDEO Real Madrid - Espanyol 3-0. Goluri James, Bale și Nacho. Gazdele au avut un jucător eliminat!

Real Madrid a disputat sâmbătă primul meci oficial din 2015 pe ”Santiago Bernabeu”, contra celor de la Espanyol. Liderul din La Liga a bifat o victorie facilă, cu 3-0.

Elevii lui Carlo Ancelotti porneau cu ascendent moral asupra adversarilor, pe care îi învinseseră de 12 ori în ultimele 14 întâlniri directe.

James Rodriguez a deschis rapid scorul, după doar 12 minute: columbianul a primit o pasă excelentă de la Cristiano Ronaldo, iar apoi a marcat printr-un șut de la 12 metri, pe jos, la colțul scurt.

Gareth Bale a punctat și el peste un sfert de oră - galezul a semnat cel mai frumos gol al serii, după ce a transformat impecabil o lovitură liberă de la peste 20 de metri.

S-a intrat la pauză cu avantaj de 2-0 pentru Real Madrid, care l-a pierdut pe Coentrao încă din startul reprizei secunde.

Lusitanul a fost eliminat pentru o talpă pe genunchi aplicată lui Canas. La aceeași fază, Cristiano Ronaldo a primit galben pentru proteste.

Intrat în locul lui James Rodriguez, care a fost sacrificat de Carlo Ancelotti în urma eliminării lui Coentrao, Nacho a trăit cea mai frumoasă seară a carierei.

Fundașul care va împlini peste câteva zile 25 de ani, a reușit să marcheze primul gol din carieră în tricoul madrilenilor: Arbeloa l-a servit excelent în careu, Nacho a preluat superb și l-a executat cu calm pe Kiko Casilla.

Partida s-a încheiat cu scorul de 3-0, iar prin acest succes, Real Madrid își păstrează fotoliul de lider în La Liga, indiferent de ce se întâmplă în restul etapei.

Cel mai supărat fotbalist din tabăra madrilenă a fost Cristiano Ronaldo. Lusitanul a fost nervos pe finalul partidei pentru că a ratat șansa de a marca și de a bifa un nou record personal: ar fi fost al 18 meci consecutiv cu gol marcat pe propriul teren.

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul...

sucu-14

Video ”Execuție” în 21 de minute! Ostapenko...

ostapenko

Exclusiv Mihai Stoica îl așteaptă la FCSB, dar...

FOTBAL: Borussia Dortmund - PSG, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”

Barcelona nu mai stă la discuții: îi reziliază contractul fotbalistului pe care a plătit 36.000.000€. Anunțul spaniolilor

FC Barcelona, Barca Logo THW Kiel vs. FC Barcelona, Handball, EHF Champions League, Gruppenphase, Spieltag 7, Saison 202

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

sucu-14

A făcut 5-4 în minutul 90+5 și a scris istorie! Echipa care, după 121 de ani, va juca în premieră în cupele europene