Înlocuitorul lui Kylian Mbappe vine de la Barcelona! PSG a pregătit oferta: 200.000.000€
Jude Bellingham poate scrie istorie la Real Madrid! La ce capitole îi este net superior lui David Beckham
Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după FC Botoșani - Dinamo: ”E senzațional”

Real Madrid Real Madrid
Real Sociedad Real Sociedad
    Meciul se încheie! Real Madrid câștigă cu același scor ca și în tur, 3-0.
  • 89 | Faze meciReal Madrid
    Cristiano Ronaldo mai înscrie o dată, dar golul este anulat, întrucât se afla în off-side.
  • 84 | Schimbări
    Asensio intră în locul lui Lucas Vazquez.
  • 82 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL Real Madrid!!! Alvaro Morata marchează pentru 3-0, după ce reia cu capul în poartă centrarea lui Lucas Vazquez de pe partea dreaptaă.
  • 78 | Schimbări
    Granero l-a înlocuit pe Canales.
  • 77 | Schimbări
    Isco intră în locul lui Kovacic.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Lucas Vazquez.
  • 74 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Inigo Martinez este eliminat după ce a primit al doilea galben în urma unui fault asupra lui Casemiro.
  • 73 | OcaziiReal Madrid
    Geronimo Rulli respinge cu picioarele șutul lui Lucas Vazquez.
  • 72 | Faze meciReal Madrid
    Alvaro Morata trimite cu capul în poartă mingea centrată de Ronaldo, din lovitură liberă, dar golul este anulat, întrucât atacantul se afla în off-side.
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Rodrigues primește galben, după un fault aspura lui Lucas Vazquez.
  • 67 | Faze meciReal Madrid
    Sergio Ramos îl doboară pe Juanmi în careu, însă arbitrul lasă jocul să continue.
  • 66 | Schimbări
    Karim Benzema este înlocuit cu Alvaro Morata. Reacții mixte în momentul schimbării. De această dată, mulți spectatori l-au aplaudat pe francez.
  • 62 | Faze meciReal Madrid
    Karim Benzema ratează un dribling în fața lui Raul Navas și este huiduit de majoritatea spectatorilor.
  • 58 | Schimbări
    Xabi Prieto a intrat în locul lui Oyarzabal.
  • 57 | Schimbări
    Carlos Vela a intrat în locul lui Willian Jose.
  • 51 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL Real Mădrid!!! Cristiano Ronaldo marchează cu o scăriță peste Rulli, după ce Mateo Kovacic i-a întors serviciul de la primul gol.
  • 50 | Faze meciReal Madrid
    Kevin Rodrigues șutează din unghi în blocajul lui Danilo.
    A început repriza a doua!
    Se încheie prima repriză. Real Madrid conduce cu 1-0.
  • 45 | OcaziiReal Madrid
    Juanmi reia puțin pe lângă poarta lui Keylor Navas mingea pasată cu călcâiul de Oyarzabal.
  • 43 | Faze meciReal Madrid
    Găsit foarte bine de Lucas Vazquez în careu, cu o pasă lungă, Cristiano Ronaldo ratează pasa în fața porții pentru Benzema, iar mingea iese în out de poartă.
  • 42 | Faze meciReal Madrid
    Mateo Kovacic șutează din afara careului în blocajul lui Raul Navas.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Toni Kroos primește cartonașul galben.
  • 38 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL Real Madrid!!! Mateo Kovacic deschide scorul fără probleme, după ce a rămas singur cu Rulli în urma unei pase primite de la Ronaldo!
  • 33 | Faze meciReal Madrid
    Cristiano Ronaldo șutează cu piciorul stâng, din afara careului, mult pe lângă poarta lui Rulli.
  • 30 | Faze meci
    S-a scurs o jumătate de oră din meciul de pe Bernabeu. În afară de lovitura liberă a lui Willian Jose, nu au existat mari ocazii de gol.
  • 25 | Faze meciReal Madrid
    Lucas Vazquez încearcă să reia spectaculos centrarea lui Kroos din lovitură liberă, dar mingea se duce mult peste poarta lui Rulli.
  • 16 | OcaziiReal Madrid
    Willian Jose execută periculos o lovitură liberă de la peste 20 de metri. Mingea a prins pământul în fața lui Keylor Navas, însă portarul madrilenilor a respins în corner.
  • 6 | Cartonaşe Galbene
    Inigo Martinez primește cartonașul galben, după îl lovește în săritură pe Ronaldo.
  • 4 | Faze meciReal Madrid
    Oyarzabal pătrunde bine în careu, pe parteadreaptă, însă trimite apoi în fața porții acolo unde nu se afla niciun coechipier. Sergio Ramos a respins fără probleme.

Real Madrid - Sociedad 3-0. ”Albii” au mai avut două goluri anulate

Real Madrid a câștigat fără emoții duelul cu Real Sociedad, 3-0, după golurile lui Kovacic, Ronaldo și Morata.

După o serie de cinci meciuri în care a obţinut o singura victorie, Real Madrid a început ezitant şi partida cu Sociedad din etapa a 20-a. Nicio ocazie clară până in minutul 38, când Cristiano Ronaldo i-a pasat perfect lui Kovacic. Croatul a marcat primul său gol în La Liga.

Repriza s-a încheiat cu emoţii pentru echipa lui Zidane. Juanmi putea egala în minutul 44, dar a trimis pe lângă poarta lui Navas. Portarul Realului a bifat partida cu numărul 100 din campionat.

Real a dus scorul la 2-0 la sase minute dupa reluarea partidei. Kovacic a schimbat rolurile cu Cristiano Ronaldo, care a marcat golul său cu numărul 13 în actuala ediție de campionat.

Bascii au rămas în zece cu un sfert de oră înaintea finalului, când Inigo Martinez a fost eliminat, și au mai încasat un gol până la final - Morata a făcut 3-0 din centrarea lui Lucas Vasquez.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

La 34 de ani, Paul Papp a făcut...

paul-papp

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl

FOTBAL: Farul - Rapid, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - FCSB, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0815509144

FOTBAL: Everton - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”

Screenshot 2024-04-22 at 18.33.55

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat