Carlo Ancelotti a spus lucrurilor pe nume, după Bayern Munchen - Real Madrid 2-2

• 90+1 | OcaziiGetafe
    Bară pentru Real Madrid! Isco reia ciudat, din interiorul careului, iar mingea trimisă cu boltă cade pe bară și iese în corner
  • 74 | OcaziiGetafe
    Sarabia șutează din afara careului, dar trimite cu puțin alături de stâlpul drept al porții lui Diego Lopez
  • 72 | Schimbări
    Ultima schimbare la Getafe: iese Pedro Leon și intră Sarabia
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Valera, după un fault comis asupra lui Jese
  • 66 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! Luka Modric punctează cu un șut senzațional, de la circa 23 de metri, fără speranțe pentru portarul Moya
  • 64 | Schimbări
    A doua schimbare la Getafe: iese Borja și intră Lacen
  • 59 | Faze meciGetafe
    Lisandro trimite peste poarta lui Diego Lopez, după ce urmărește o respingere cu capul a lui Ramos, la un corner al lui Getafe
  • 55 | Faze meciGetafe
    Pedro Leon centrează excelent dintr-o lovitură liberă de pe dreapta, dar Juan Rodriguez reia prea slab și alături de poartă. Lafita a încercat să devieze mingea trimisă de Rodriguez, dar nu a reușit, iar Real repune din colțul careului mic
  • 53 | Schimbări
    Schimbare la Getafe: iese Adrian Colunga și intră Lafita
  • 53 | OcaziiGetafe
    Di Maria șutează puternic din afara careului, dar pe direcția portarului Moya, care a respins în față. Jesea urmărit mingea și a ajuns primul, dar șutul său în forță a trecut peste poartă
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben și pentru Benzema
    Alexis Ruano încasează un cartonaș galben, în urma unei altercații cu Karim Benzema, pe care îl trântise pe gazon la o fază precedentă, când nu fusese văzut de arbitru
  • 48 | Faze meciGetafe
    Marcelo șutează și el din marginea suprafeței de pedeapsă, cu dreptul, dar mingea e blocată de un fundaș și Real are un nou corner
  • 47 | OcaziiGetafe
    Di Maria șutează din afara careului, dar Moya reușește să respingă în lateral
  • 46 | OcaziiGetafe
    Colunga primește în careu și trage din prima, dar trimite pe lângă colțul scurt
    Începutul reprizei secunde
    Pauză pe "Coliseum Alfonso Perez", acolo unde gazdele de la Getafe, cu Marica rezervă, sunt conduse cu 0-2 de Real Madrid
  • 41 | Faze meciGetafe
    Din nou momente bune pentru Real, care aruncă mai multe mingi în careul advers, dar apărătorii lui Getafe reușesc să respingă în corner de fiecare dată
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Juan Rodriguez, după un fault asupra lui Modric
  • 33 | OcaziiGetafe
    Ocazie pentru Real! Benzema îl deschide în marginea careului pe Bale, care nu șutează cum și-ar fi dorit și trimite alături de colțul scurt
  • 27 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! Karim Benzema dublează avantajul "albilor" la capătul unui contraatac rapid, purtat de Angel Di Maria, care a centrat excelent. Atacantul francez a preluat calm pe piept, deși avea un fundaș în apropiere și a finalizat cu un șut moale, din interiorul careului mic, pe lângă portarul Moya
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Gareth Bale
  • 23 | Faze meciGetafe
    Din nou presiune la poarta Realului, odată cu apariția fazelor fixe. Centrarea s-a dus înalt, dar Diego Lopez a respins din nou în corner. Oaspeții au respins mingea venită din a doua ovitură de colț
  • 22 | Faze meciGetafe
    Pepe greșește flagrant, din poziția de ultim apărător, iar Adrian Colunga a recuperat și a sprintat către poartă. Atacantul gazdelor a pătruns în careu, dar a fost ajuns din urmă de Pepe, care l-a blocat în momentul șutului, cu o alunecare energică
  • 21 | Faze meciGetafe
    Bale șutează de la distanță, cu stângul, dar pe direcția portarului Moya, care a prins cu greu, în doi timpi
  • 20 | Faze meciGetafe
    Getafe ajunge din nou în careul Realului, dar Pepe reușește să respingă centrarea trimisă în mijlocul suprafeței de pedeapsă
  • 13 | Faze meciGetafe
    Momente bune ale celor de la Getafe, care au avut două cornere în ultimele două minute. Apărarea vicecampioanei Spaniei rezistă, iar loviturile de colț rămân fără rezultat pe tabela de marcaj
  • 8 | Faze meciGetafe
    Bale agață o minge în marginea careului și pătrunde în suprafața de pedeapsă printr-o cascadă de driblinguri. Fundașii lui Getafe l-au blocat, în cele din urmă, trimițând mingea în corner
  • 5 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! Jese Rodriguez deschide scorul pe terenul lui Getafe cu un șut excelent, la coțul lung, care aduce aminte de execuțiile lui Alessandro Del Piero
  • 3 | Faze meciGetafe
    Real începe mai bine și deja a pus stăpânire pe joc, stabilindu-se în jumătatea de teren a gazdelor. Au ajuns o dată și în careu, dar ocaziile nu au apărut încă
    Fluier de start al meciului dintre Getafe și Real Madrid, din etapa a 24-a din La Liga

VIDEO Getafe - Real 0-3. "Galacticii" mențin egalitatea de puncte pe podium

Real Madrid menține intriga în La Liga. Duminică, echipa lui Carlo Ancelotti le-a egalat pe Barcelona și Atletico Madrid la vârful clasamentului, după victoria cu 3-0 obținută pe terenul lui Getafe, la care atacantul Ciprian Marica nu a fost nici pe banca de rezerve, după ce doctorii i-au recomandat o pauză (DETALII AICI).

Jese Rodriguez a deschis scorul în al cincilea minut de joc, cu un gol superb, care a amintit de execuțiile lui Alessandro Del Piero. A fost a cincea reușită în campionat pentru tânărul atacant, care l-a egalat pe Isco în ierarhia marcatorilor.

Gazdele au avut câteva momente bune în care au pus pericol la poarta lui Diego Lopez, dar "galacticii" au reușit să absoarbă presiunea echipei lui Luis Garcia Plaza. Pepe a fost la un pas de o greșeală flagrantă, dar și-a reparat greșeala (22), iar Diego Lopez a respins o nouă reluare periculoasă. Karim Benzema a făcut 2-0 din centrarea lui Angel Di Maria, cu o finalizare elegantă (27) și a adus liniștea în tabăra oaspeților. 2-0 a fost și scorul pauzei.

În mitanul secund, Real a încercat mai mult șuturile de la distanță. Rând pe rând, Di Maria (47, 53) și Marcelo (48) l-au pus la încercare pe Moya, care a fost învins, în cele din urmă, de Modric, cu o execuție excelentă (66).

Getafe a încercat să marcheze golul de onoare, dar Lisandro (59) și Sarabia (74) nu au reușit să îl învingă pe Lopez. Isco - intrat în minutul 74, în locul lui Benzema - a nimerit bara pe final, cu o execuție ciudată.

Podiumul din La Liga este format, în ordine, din Barcelona (60 de puncte, golaveraj 69-17), Real Madrid (60 de puncte, golaveraj 68-24) și Atletico Madrid (60 de puncte, golaveraj 59-16).

Sursa foto: realmadrid.com

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul...

sucu-14

Video ”Execuție” în 21 de minute! Ostapenko...

ostapenko

Exclusiv Mihai Stoica îl așteaptă la FCSB, dar...

FOTBAL: Borussia Dortmund - PSG, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”

Barcelona nu mai stă la discuții: îi reziliază contractul fotbalistului pe care a plătit 36.000.000€. Anunțul spaniolilor

FC Barcelona, Barca Logo THW Kiel vs. FC Barcelona, Handball, EHF Champions League, Gruppenphase, Spieltag 7, Saison 202

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

sucu-14

A făcut 5-4 în minutul 90+5 și a scris istorie! Echipa care, după 121 de ani, va juca în premieră în cupele europene