2023 Champions League Football Chelsea v Real Madrid Apr 18th
Florentino Perez a intrat definitiv în istoria lui Real Madrid! Performanța unică stabilită
Manchester City v Liverpool, Premier League, Football, Etihad Stadium, Manchester, UK - 25 Nov 2023
Real Madrid a pierdut locul 1! Liverpool, noua favorită la transferul așteptat pe Bernabeu
cfr cluj logo
Exclusiv Răsturnare de situație la CFR Cluj! Ioan Varga a făcut anunțul: "Rămâne la noi!"

• 90+2 | Faze meciReal Madrid
    Real Madrid rămâne în inferioritate numerică. Și-a epuizat schimbările, iar Marcelo nu mai poate continua. Brazilianul a primit îngrijiri pe bancă, dar nu a putut reintra în joc și a părăsit terenul înainte de fluierul final
  • 87 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie pentru Real Madrid! Jese a centrat superb, după o cursă frumoasă pe dreapta, iar Cristiano Ronaldo a reluat acrobatic, cu o foarfecă laterală, dar cu puțin alături de colțul lung al porții lui Fabricio
  • 86 | Schimbări
    Ultima modificare și la Real: iese Benzema și intră Jese
  • 84 | Schimbări
    Ultima schimbare la Deportivo: iese Borges și intră Dominguez
  • 84 | OcaziiReal Madrid
    Șut frumos al lui Gareth Bale dintr-o lovitură liberă de lângă careu, dar portarul Fabricio reușește să respingă spectaculos mingea trimisă pe mijlocul porții
  • 82 | Faze meciReal Madrid
    Benzema îi așează mingea lui Bale, dar șutul acestuia, cu dreptul, trece cu mult peste poartă
  • 73 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! Karim Benzema dublează avantajul madrilenilor cu un lob peste portarul Fabricio, după o pasă decisivă dată de Cristiano Ronaldo
  • 71 | Schimbări
    Schimbare la Real: iese Illarramendi și intră Lucas Silva
  • 67 | Faze meciReal Madrid
    Șut pe jos trimis de Benzema, din interiorul careului, dar portarul lui Deportivo prinde cu siguranță mingea din drumul către colțul lung
  • 65 | Schimbări
    Schimbare la Deportivo: iese Oriol Riera și intră Helder Costa
  • 62 | Faze meciReal Madrid
    Cristiano Ronaldo șutează cu mult peste poartă dintr-o lovitură liberă din preajma careului
  • 52 | Faze meciReal Madrid
    Lucas Perez trimite un voleu puternic din apropierea porții, dar mingea e scoasă de pe spațiul porții de Oriol Riera, care se afla în offside
  • 51 | Faze meci
    Meciul este oprit pentru câteva momente, cât timp portarul lui Deportivo primește îngrijiri medicale, după o lovitură cu gheata primită involuntar de la Benzema
  • 49 | OcaziiReal Madrid
    Bară și ocazie imensă pentru Deportivo! Borges a șutat în bară din interiorul careului, apoi faza a continuat și mingea a ajuns în flancul stâng al atacului lui Deportivo, de unde a venit centrarea excelentă pentru Oriol Riera, a cărui reluare cu capul a fost respinsă de Casillas cu un plonjon spectaculos
    Începutul reprizei secunde
    Pauză pe Santiago Bernabeu, acolo unde Real Madrid conduce cu 1-0 în fața lui Deportivo La Coruna
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Borges încasează primul cartonaș galben al partidei
  • 42 | Faze meciReal Madrid

Dribling frumos al lui Ronaldo în fața lui Manuel Pablo, în interiorul careului oaspeților, dar pasa decisivă, care îl viza pe Marcelo, este respinsă în corner de un apărător al lui Deportivo

• 39 | Faze meciReal Madrid
    Madrilenii cer o lovitură de la 11 metri, la o cădere a lui Cristiano Ronaldo în duel cu un fundaș advers, dar arbitrul lasă jocul să continue
  • 36 | Faze meciReal Madrid
    Cristiano Ronaldo reia cu capul peste poartă, dar nu a lovit mingea la momentul oportun. Din spate venea și Isco și se afla într-o poziție mai bună, dacă portughezul nu ar fi reluat centrarea lui Bale
  • 32 | Faze meciReal Madrid
    Madrilenii nu mai forțează, după marcarea primului gol. Le mai lasă și oaspeților mingea,
  • 25 | Faze meciReal Madrid
    Cristiano Ronaldo șutează direct pe poartă dintr-o lovitură liberă din flancul stâng, aproape de tușă, dar portarul Fabricio a fost atent și a prins mingea trimisă puternic de golgheterul madrilenilor
  • 22 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! Isco deschide scorul pe Santiago Bernabeu cu un șut superb, din interiorul careului, prin care a trimis mingea în plasa laterală. Reușita a fost precedată de o ratare mare a lui Cristiano Ronaldo, din fața porții, la o recentrare a lui Benzema
  • 20 | OcaziiReal Madrid
    O nouă șansă de gol pentru Real! Bale a urcat pe dreapta și i-a pasat în centru lui Benzema, dar reluarea francezului a trecut cu pușin alături de colțul lung al porții lui Fabricio
  • 18 | OcaziiReal Madrid
    Încă o bară pentru madrileni! Șutul i-a aparținut de această dată lui Gareth Bale. Galezul a urcat cu mingea la picior și a tras cu stângul, din fața careului. Portarul a deviat ușor traiectoria mingei, care a izbit puternic bara transversală. A revenit în teren, dar apărarea lui Deportivo a reușit să respingă
  • 13 | OcaziiReal Madrid
    Bară pentru Real Madrid! Cristiano Ronaldo a zguduit transversala cu un șut cu stângul, chiar de pe linia careului. Mingea a căzut chiar în fața liniei porții și a revenit în teren, dar Benzema nu a putut-o împinge în poartă
  • 11 | Faze meciReal Madrid
    Încă o minge pe poarta lui Casillas, dar șutul a fost atenuat de un fundaș și portarul a prins fără probleme
  • 6 | OcaziiReal Madrid
    Încă o șansă de gol pentru oaspeți! Același Cuenca a prins o minge la 20 de metri de poarta Realului și a încercat un șut plasat din marginea careului, dar mingea a trecut cu puțin pe lângă vinclul porții madrilene
  • 5 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie pentru Deportivo! Cuenca a combinat frumos cu un coleg la 16 metri, a pătruns în viteză în careu prin stânga și a șutat la colțul scurt, dar Casillas a reușit să respingă
  • 5 | Faze meciReal Madrid
    Șut fantezist al lui Oriol Riera, din afara careului, dar mingea trece cu mult peste poartă
  • 2 | Faze meciReal Madrid
    Real Madrid are primul corner al meciului la primul atac, după o acțiune prelungită de atac
    Fluier de start al meciului dintre Real Madrid și Deportivo La Coruna, din etapa a 23-a din La Liga
Victor FernandezDeportivo

VIDEO Real - Deportivo 2-0. Isco și Benzema cu golurile, Ronaldo și Bale cu barele

Real Madrid este sigură că va rămâne lider și după etapa a 23-a din La Liga. Sâmbătă, echipa lui Carlo Ancelotti a câștigat cu 2-0 pe teren propriu în fața lui Deportivo La Coruna și a lăsat impresia că a trecut peste înfrângerea din runda trecută, 0-4 cu Atletico.

Isco (22) și Karim Benzema (73) au semnat golurile deținătoarei trofeului UEFA Champions League, iar Cristiano Ronaldo (13) și Gareth Bale (18) și-au trecut în cont câte o bară. Și oaspeții au lovit bara, în repriza secundă, prin Borges (49).

Isaac Cuenca, jucător crescut de Barcelona, le-a dat emoții gazdelor în debutul partidei. Mai întâi, Casillas s-a opus la execuția sa din careu (5), apoi a trimis cu puțin pe lângă vinclu, de la circa 20 de metri (6).

Trupa lui Ancelotti a răspuns prin Ronaldo și Bale, însă transversala s-a opus la execuțiile celor doi (13, 18). Campioana Europei a preluat conducerea în minutul 22, după un șut frumos al lui Isco din interiorul careului. Ronaldo a oferit faza primei reprize în minutul 42, cu un dribling spectaculos în fața veteranului de 39 de ani, Manuel Pablo.

A debutat Lucas Silva

Deportivo La Coruna a început tare repriza secundă. Borges a șutat în bară din careu, iar faza a continuat și Casillas a intervenit salvator la reluarea de cap a lui Oriol Riera (49). Ancelotti i-a oferit debutul jucătorului venit de la Cruzeiro, Lucas Silva, în minutul 71. Cristiano Ronaldo nu a marcat în acest meci, dar și-a trecut în cont al 10-lea assist stagional la golul lui Benzema, din minutul 73. Jese - intrat în repriza secundă - i-a centrat aceluiași Ronaldo pentru o reluare spectaculoasă, acrobatică, dar portughezul nu a reușit să prindă spațiul porții.

PROGRAMUL TV COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am...

florin prunea

Exclusiv A fost dat afară de la FCSB, s-a...

FOTBAL:FCSB-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (12.09.2022)

Foto Radu Drăgușin nu se mai ferește! Cum a...

dragu

Ioan Ovidiu Sabău a spus lucrurilor pe...

Screenshot (419)

• 06:15 Digi Gol
  • FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - ACSM POLETEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (24.11.2023)

FOTBAL: FC Hermannstadt – Poli Iași, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - AFC UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (29.10.2023)

FOTBAL: UTA Arad – FCU Craiova 1948, ora 18:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 20:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - FCSB, ora 21:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italy: Serie a football match SSC Napoli vs Inter SSC Napoli Victor Osimhen , Khvicha Kvaratskhelia (ssc Napoli) during

FOTBAL: Udinese - Napoli, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Coventry City v Manchester United - Emirates FA Cup - Semi Final - Wembley

FOTBAL: Crystal Palace - Manchester United, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

E gata să plece la 5.000 km distanță, după ce amanta a născut al doilea copil, iar soția al patrulea. Pe cine ia cu el

walker

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: ”Ei nu i-a plăcut niciodată”. S-a spus că soția l-a părăsit după accidentul teribil