FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - SC OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (02.03.2024)
Oțelul - Hermannstadt, LIVE VIDEO, de la 13:30 pe Digi Sport 1. Duel pentru primul loc în play-out
diego simeone
Antrenorul uriaș care a folosit 48 de echipe de start diferite în 49 de meciuri
mm-stoica
Exclusiv ”Patimile” FCSB-ului din acest sezon. Mihai Stoica a dezvăluit care au fost cele mai grele momente

• 84 | Goluri
    GOOOL BARCELONA !!! Acțiune superbă a Barcelonei, Messi este altruist și îi pasează lui Neymar, care marchează cu o execuție plasată din centrul careului
  • 82 | Schimbări
    Schimbare Bilbao: Iese Rico, intră Viguera
  • 79 | Goluri
    GOOOL BARCELONA !!! Contraatac al catalanilor după greșeala lui Laporte, Neymar scapă singur cu portarul și îl învinge cu un șut plasat pe Iraizoz
  • 78 | Schimbări
    Schimbare Barcelona: Iese Pedro, intră Ramirez
  • 76 | OcaziiFC Barcelona
    Bilbao cere joc periculos la o intervenție a lui Mathieu asupra lui Muniain în careu, însă jocul este lăsat să continue de arbitrul David Fernandez
  • 75 | Faze meciFC Barcelona
    Barcelona domină clar finalul meciului și caută golul victoriei împotriva bascilor
  • 69 | OcaziiFC Barcelona
    OCAZIE BARCELONA! Neymar trimite un balon în careu, pentru Messi în loc să șuteze, argentinianul este oarecum surprins și trimite modest din 2 metri, peste poarta lui Iraizoz
  • 59 | OcaziiFC Barcelona
    OCAZIE BARCELONA! Jordi Alba centrează bine pentru Munir, dar noua vedetă a Barcelonei trimite pe centrul porții și Iraizoz reține
  • 52 | OcaziiFC Barcelona
    OCAZIE BARCELONA! Jordi Alba ajunge în poziție de finalizare și trage periculos, însă Iraizoz este inspirat și respinge șutul fundașului stângă al gazdelor
  • 50 | OcaziiFC Barcelona
    GOL ANULAT BARCELONA! Acțiune rapidă a catalanilor, defensiva lui Bilbao este surprinsă, balonul ajunge în fața porții la Munir, acesta înscrie, însă golul este anulat pentru ofsaid
    Schimbare Barcelona: Iese Mascherano (accidentat), intră Pique
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize
  • 42 | Faze meci
    Barcelona presează pe finalul reprizei și caută golul care să o aducă în avantaj la pauză
  • 37 | OcaziiFC Barcelona
    Centrare din banda dreaptă, Messi se desprinde din marcaj și reia cu capul din careu, însă pe lângă poartă
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Aduriz este avertizat
  • 28 | OcaziiFC Barcelona
    Replica lui Athletic vine prin Iturraspe, însă șutul său din careu este reținut cu siguranță de Bravo
  • 19 | OcaziiFC Barcelona

OCAZIE BARCELONA! Messi îi pasează lui Munir, tânărul marocan îl fentează pe De Marcos și trage apoi puternic, însă peste poarta oaspeților

• 11 | Faze meci
    Partida este deocamdată echilibrată, Bilbao are o posesie destul de bună la Barcelona și încearcă să nu surprindă doar pe contraatac
  • 5 | OcaziiFC Barcelona
    OCAZIE BARCELONA! Acțiune rapidă de atac a gazdelor, balonul ajunge la Munir, însă șutul său este parat excelent de Iraizoz, la prima mare șansă de gol a Barcelonei
  • 2 | OcaziiFC Barcelona
    Centrare șutată a lui Benat, Bravo anticipează însă un balon dificil și reușește să respingă
Ernesto ValverdeAthletic Club

VIDEO Barcelona - Bilbao 2-0. Catalanii sunt lideri în Primera Division după o victorie grea

Barcelona se menține pe primul loc în Spania după victoria din derby-ul cu Athletic Bilabao, scor 2-0. Neymar a rezolvat partida pentru catalani cu două goluri din pasele lui Messi.

Vicecampioana Spaniei a fost periculoasă încă din minutul 4, când șutul lui Pedro a fost blocat de Gorka Iraizoz. Folosit încă din primul minut, tânărul Munir a trecut pe lângă deschiderea scorului în minutul 19. Găsit de Messi cu o pasă excelentă, el a trimis peste poartă.

Athletic a răspuns prin Iturraspe, însă șutul său din interiorul careului a fost blocat de Bravo (min 28). Munir a revenit periculos la poarta lui Gorka în finalul primei reprize, dar șutul său a fost repins cu greu de portarul basc (min 44).

Jordi Alba a avut ocazia startului de repriză secundă! Fundașul catalan a șutat puternic, însă parada lui Gorka i-a refuzat golul (min 53). Introdus în locul lui Munir, Neymar a deschis scorul cu 11 minute înainte de final – pasa lui Messi l-a găsit pe brazilian într-o poziție excelentă, iar Neymar l-a învins pe Gorka (min 79).

Golul al doilea al catalanilor a venit după un scenariu similar. Messi l-a depășit pe Laporte și a centrat în mijlocul careului, de unde Neymar a stabilit scorul final cu un șut plasat (min 85).

Meciul de pe Camp Nou s-a terminat cu scorul de 2-0 pentru Barcelona, iar catalanii au maxim de puncte după primele trei etape și niciun gol încasat.

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine...

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Exclusiv Ion Crăciunescu a dat verdictul, după...

MEDIA: Fotbal Club, ora 23:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: FC SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - FC CFR 1907 CLUJ SA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (29.03.2024)

FOTBAL: CFR Cluj - Sepsi, ora 21:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: ACSM POLITEHNICA IASI - AFC UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (08.12.2023)

FOTBAL: Poli Iași - UTA, ora 18:15, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Manchester United v Tottenham Hotspur - Premier League - Old Trafford

FOTBAL: Tottenham - Arsenal, ora 16:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (18.02.2024)

FOTBAL: Oțelul - Hermannstadt, ora 13:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Logo Liga 2 / Foto: FRF.ro

FOTBAL: Gloria Buzău - Mioveni, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

S-a aflat de ce Parma l-a exclus din lot pe Dennis Man! Anunțul făcut în Italia

man

Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului

promovare

Dennis Man, OUT din lotul Parmei. Ce se întâmplă cu internaționalul român în Italia

Mp Genova 19/01/2024 - campionato di calcio serie B / Sampdoria-Parma / foto Matteo Papini/Image nella foto: esultanza g

A renunțat la sportul profesionist și a devenit ”cea mai frumoasă actriță de la Hollywood”