FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-PETROLUL PLOIESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (1.04.2024)
Reacția lui Grozav după ce s-a stat 9 minute înainte să se dea penalty în min. 90+13: ”Credeam că n-o să mai dea”
FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (08.03.2024)
Câți copii o vor susține pe Dinamo în meciul cu Petrolul Ploiești
BUCURESTI - RAPID - ADRIAN MUTU - ANTRENOR - CONFERINTA - 3 MAR
Exclusiv Ce urmează pentru Daniel Niculae, după ce a fost pus sub urmărire penală
LIVE Liga Digi Sport

VIDEO Gaz Metan – Petrolul 2-0. Astafei și Bawab au semnat victoria

23.11.2012, 10:36

Gaz Metan a reușit să se impună în duelul de pe teren propriu cu Petrolul și i-a salvat scaunul lui Cristi Pustai. Prin victoria cu ploieștenii, echipa din Mediaș a reușit să întrerupă seria neagră de trei meciuri consecutive fără niciun punct acumulat.

gaz metan petrolul
  • SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Începutul meciului a fost destul de anost, cu cele două echipe care s-au tatonat reciproc la mijlocul terenului. La prima ocazie a meciului, gazdele au deschis scorul: Llullaku a centrat perfect de pe partea stângă, iar Astafei a trimis cu capul în plasă la colțul scurt (20).

Până la pauză Petrolul a avut șansa egalării, dar Bokila nu a reușit să îl învingă pe Pleșca din poziție de unu-la-unu cu portarul medieșenilor.

Tot baieții lui Contra au avut inițiativa în startul părții secunde, dar Grozav a ratat două ocazii imense în interval de 4 minute. În minutul 58 Bawab a făcut ce a vrut cu defensiva Petrolului, dar nu a putut să îl învingă pe Bornescu.

S-a răzbunat peste mai puțin de 10 minute, atunci când a transformat penalty-ul obținut de gazde după un fault a lui Galamaz asupra lui Breeveld.  Nou-intratul Marinescu a avut șansa să înscrie golul de onoare, însă lovitura lui de cap a trecut la o palmă peste transversală.

Echipa lui Cristi Pustai obține astfel prima victorie după 3 meciuri și scapă cel puțin pentru o etapă de locurile periculoase din subsolul clasamentului. De cealaltă parte, Petrolul a pus punct seriei de 6 meciuri consecutive fără înfrângere și a ratat ocazia de a se apropia de podiumul Ligii I.

LIVE TEXT

Min 90+4. Final de meci. Gazul reușește primele puncte după trei etape.

Min 90+2. Breeveld trage la colțul lung de la 18 metri, Bornescu plonjează și împiedică scorul de neprezentare

Min 90. Partida a fost prelungită cu 4 minute.

Min 80. Radu Zaharia îi ia locul lui Eric în echipa gazdă

Min 78. Marinescu reia cu capul puțin peste poarta lui Pleșca

Min 75. Oaspeți fac și ultima schimbare: Tony intră în locul lui Mustivar

Min 67. GOOOOOOOOOOOOOOL GAZ METAN! Bawab transformă cu siguranță și majorează diferența

Min 66. Galamaz îl faultează în careu pe Breeveld, iar centralul arată punctul cu var

Min 64. Cristi Pustai mută și el: Ciprian Petre intră în locul lui Llullaku

Min 59. Petrolul face a doua înlocuire: Oprița îi lasă locul lui Vlad Morar

Min 58. Bawab îi lasă pe drum pe Galamaz, Cristescu și Manasse, șutează din careu, dar Bornescu intervine salvator

Min 51. Același Grozav pătrunde în careu, dar șutul său nimerește plasa laterală

Min 47. Grozav trage puternic de la 14 metri, mingea izbește trasversala, iar Gazul scapă cu fața curată.

Min 46. A început repriza a doua. La pauză, Cosmin Contra face prima schimbare: Cristea a fost înlocuit de Marinescu

Min 45+1. S-a încheiat prima parte. Gaz Metan Mediaș intră la cabine cu avantaj minim pe tabelă grație golului lui Astafei.

Min 45. Prima repriză a fost prelungită cu un minut.

Min 43. Bokila a scăpat spre poarta gazdelor, a pătruns în careu, dar Pleșca a intervenit salvator în poziție de unu-la-unu cu atacantul Petrolului.

Min 32. Petrolul aleargă după egalare, iar Gazul a cedat inițiativa după deschiderea scorului

Min 20. GOOOOOOOOOOOOOOL GAZ METAN! Astafei a reluat cu capul din interiorul careului mic la colțul scurt după centrarea perfectă a lui Llullaku. Bornescu a atins mingea, dar nu a putut evita deschiderea scorului

Min 19. Bawab trage puternic din afara careului, dar mingea trece la o distanță mare de poartă.

Min 14. Buzean i-a pasat foarte bine în careu lui Llullaku, dar mijlocașul Gazului ratează preluarea.

Min 9. Cele două echipe se tatonează reciproc, fazele se succed cu rapiditate de la o poartă la alta, însă niciuna dintre echipe nu a avut vreo ocazie clară de gol.

Min 1. A început partida

Etichete: gaz metan medias , petrolul , video gaz metan petrolul , gaz metan petrolul in direct digi sport , liga 1 digi sport live

Doi angajați de la o bancă din București au văzut că un client avea o sumă mare în cont și i-au furat 140.000 €

Doi funcţionari bancari sunt urmăriţi penal de procurori, după ce ar fi sustras din contul unei...

wanda5
Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua
csa-steaua-fcsb
Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece
Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions
”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”
gigi becali
Dan Șucu intervine ”în negocierile” dintre Rapid și Marius Șumudică. Mesaj pentru Daniel Niculae și Victor Angelescu?

Decizia luată la Rapid, după ce Daniel Niculae a fost pus sub urmărire penală
WhatsApp Image 2023-06-25 at 20.18.38 (1)
Elias Charalambous a spus când o să revină Florinel Coman pe teren
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-FCSB, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (31.03.2024)
Vestea primită de Horațiu Moldovan la patru luni de la transferul la Atletico Madrid
Transferul lui Florinel Coman în Qatar, în impas! Gigi Becali dezvăluie cum poate cădea mutarea: „Sunt idiot? Nu sunt!"
Dan Șucu reacționează tranșant după ce Daniel Niculae a devenit inculpat în dosarul materialelor pirotehnice!
Logodnica lui Jason Statham, imagini în costum de baie la câteva zile dupa ce a împlinit 37 de ani. „Ești magnifică!”
Anna Lesko și-a arătat picioarele superbe într-o rochie extrem de scurtă, dar a furat toate privirile cu un detaliu inedit
Nike și Adidas, bătute de niște fete fâșnețe: invenția unei companii elvețiene fascinează lumea FOTO
Cum era să-și piardă Sergiu Nicolaescu un picior în „Mihai Viteazul"? „A fost la minute de amputare"
Ce nu ai voie să faci în faţa blocului primăvara. Intenţiile pot fi bune, dar primeşti amendă. Este interzis!
Sorana Cîrstea, meci dramatic la Madrid împotriva unei filipineze. Urmează confruntarea cu liderul WTA?
Cel mai bun marcator străin din istoria SuperLigii a dezvăluit de ce nu a ajuns la FCSB sau Dinamo
FOTBAL:FC VOLUNTARI-GAZ METAN MEDIAS, LIGA 1 CASA PARIURILOR (24.08.2020)

Șase lucruri prin care trece o persoană aflată pe patul de moarte, cu puțin înainte să se stingă. O asistentă a explicat fenomenele stranii
Reacția unui elefant când este spălat cu furtunul. Cascadoriile animalului au devenit virale: „E adorabil!”