FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (14.08.2023)
Dennis Politic rămâne în SuperLiga și dacă retrogradează Dinamo. Ce echipă s-a interesat de el
Exclusiv Duckadam a auzit declarațiile lui Dani Coman și a început să râdă: ”Așa mi-a spus și mie Gigi Becali”
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (27.04.2024)
Exclusiv Ce a spus Mihai Rotaru, după atacul lui Alex Băluță
Stirile Digi Sport

VIDEO CSMS Iași - Concordia 1-2. Grahovac și Crețu au gafat nepermis. Olah, eliminat

26.09.2014, 20:46

Elevii lui Ionuț Chirilă au deschis scorul, dar s-au aflat doar șapte minute în avantaj. Crețu și Pena au marcat de două ori în zece minute și Concordia a trecut în avantaj, acesta fiind și scorul final. Crețu putea fi eroul gazdelor, dar a ratat un penalty ce i-a privat pe moldoveni măcar de un egal.

grahovac 2
  • Liga 2: Corvinul - Csikszereda, miercuri, 17:30, DGS 1

• Champions League: Real Madrid - Bayern, miercuri, 22:00, DGS 1

CSMS Iași rămâne singura echipă din actualul sezon al campionatului fără nicio victorie în campionat. Duelul ultimelor două clasate din Liga 1, înaintea etapei a 9-a, dar și al celor doi antrenori care s-au aflat într-un război de la distanță după ce Șumudică i-a succedat în funcție lui Chirilă la Chiajna, a fost tranșat de gruparea din Ilfov.

De altfel, Concordia a început foarte bine meciul, decisă să tranșeze rapid victoria și după un șut al lui Purece, gazdele s-au metamorfozat și au trecut brusc la atac.

Trezirea a dat-o Olah, printr-un șut de la distanță, apoi a venit ”avertismentul” lui Țigănașu, care a trimis o minge sub bară deviată de Rîmniceanu în transversală, pentru ca, într-un final să apară și mult râvnitul gol, marcat de Crețu.

CLICK AICI pentru PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Bucuria a fost mare în rândul moldovenilor, care sperau astfel la primul succes din acest sezon, dar de scurtă durată. După numai șapte minute, Pena a egalat cu un șut din întoarcere, dar și cu marea contribuție a lui Grahovac, cel care practic a deviat în proprie poartă.

În minutul 36, Concordia a trecut în avantaj, grație unui gol al lui Welington, care a finalizat la colțul scurt iar moldovenii aveau parte iar de acel fenomen ”Fata Morgana”, adică o nouă victorie scăpată printre degete.

Crețu, cel care a deschis scorul, a avut șansa de a deveni eroul serii, dar, cu patru minute înainte de pauză, a ratat penalty-ul obținut de Coșereanu, spre disperarea lui Chirilă.

CLICK AICI pentru VIDEO cu rezumatul partidei

Acesta a fost scorul pauzei, dar și cel final, pentru că moldovenii n-au mai avut forța de a mai înscrie un gol. O puteau face însă tot oaspeții la o incursiune a lui Purece.

Și pentru ca dezastrul să fie unul total, cei de la CSMS au terminat meciul și cu un om mai puțin, Olah fiind eliminat în secvențele de prelungire.

CSMS IAȘI - Concordia Chiajna 1-2
Au marcat: Crețu 19 / Pena 26, Wellington 36
Eliminat: Olah 90+4

CSMS Iaşi: Grahovac - Voicu, Munteanu, Melinte, Ţigănaşu - Olah, Novac (Bole 72), Creţu (Dedu 72), Coşereanu - Dobre (Akinsola 46), Onduku
Antrenor: Ionuț Chirilă

Concordia: Rîmniceanu - Stan, Maftei, Dyulgerov, Bucurică - Lovin - Boldrin, Purece, Martins (Dragarski 46) - Wellington (Roșu 58), Pena (Dina 84)

Min. 84 - ULTIMA SCHIMBARE LA CONCORDIA. A ieșit Pena, a intrat DINA

Min. 82 - RATARE CONCORDIA. Purece a șutat la colțul lung, dar mingea s-a scurs pe lângă bară.

Min. 75 - CC BOLDRIN pentru tragere de timp

Min. 72 - DUBLĂ SCHIMBARE IAȘI

A ieșit Crețu, a intrat DEDU
A ieșit Novac, a intrat BOLE

Min. 60 - CC AL. STAN pentru un fault la Țigănașu

Min. 58 - A DOUA SCHIMBARE CHIAJNA. A ieșit Wellington, a intrat ROȘU

Min. 57 - OCAZIE CSMS IAȘI. Țigănașu a șutat excelent de la aproximativ 30 de metri, dar Rîmniceanu, cu o paradă de efect, a respins în corner.

Min. 49 - CC PENA pentru un fault la Țigănașu

Min. 46 - A început repriza a doua

Min. 46 - PRIMA SCHIMBARE LA CSMS IAȘI. A ieșit Dobre, a intrat AKINSOLA

Min. 46 - PRIMA SCHIMBARE LA CONCORDIA. A ieșit Martins, a intrat DRAGARSKI

Min. 45+1 - PAUZĂ

Min. 41 - PENALTY RATAT, CREȚU! Autorul primului gol a executat lovitura de la 11 metri, dar mingea s-a dus direct peste transversală.

Min. 40 - CC DYULGEROV

Min. 40 - PENALTY CSMS IAȘI. Coșereanu a fost faultat în careu de către Dyulgerov

Min. 36 - GOOOOOOL CONCORDIA: 1-2, WELLINGTON. Atacantul Concordiei a primit o pasă foarte bună de la Pena, a preluat, a intrat în careu, deși era flancat de fundașii ieșenilor, după care a finalizat cu un șut la colțul scurt.

Min. 29 - CC OLAH pentru un fault asupra lui Lovin

Min. 26 - GOOOOOL CONCORDIA: 1-1, PENA. Atacantul chejnenilor a marcat cu un șut din întoarcere, după o gafă uluitoare a lui Grahovac. Portarul moldovenilor a încercat să respingă mingea peste poartă, dar n-a făcut decât să și-o introducă în proprie poartă.

Au trecut aproape doi ani de la ultimul gol marcat de Pena în campionatul intern. La 8 decembrie 2012, atacantul, pe atunci la Oțelul, marca trei goluri în victoria gălățenilor din Giulești, scor 2-3.

Min. 19 - GOOOOOL CSMS IAȘI: 1-0, ALEXANDRU CREȚU. Mijlocașul moldovenilor a finalizat cu o lovitură de cap din șase metri. Rîmniceanu a încercat să salveze golul, dar a intrat cu tot cu minge în plasă.

Min. 17 - BARĂ CSMS IAȘI. Țigănașu a executat o lovitură liberă din afara careului, dar Rîmniceanu, atent, a respins balonul de sub bară, acesta a lovit transversala după care a ieșit în corner.

Min. 15 - Olah a inițiat o acțiune a gazdelor, după care a șutat de la distanță, dar peste poartă.

Min. 5 - CC MUNTEANU pentru un fault asupra lui Wellington

Min. 4 - Purece a șutat, dar fără emoții pentru Grahovac.

Min. 1 - A început partida.

CC Înainte ca Dragoș Istrate să fluiere începutul partidei, Marius Șumudică s-a dus la banca tehnică a celor de la Iași pentru a-i strânge mâna lui Chirilă.

Etichete: concordia chiajna , csms iasi , csms iasi concordia chiajna video , echipe csms iasi concordia chiajna

O femeie și-a reclamat soțul pentru ce a forțat-o să facă în dormitor. Dar un judecător i-a spus că în căsătorie e permis orice

Un judecător din India i-a respins plângerea unei femei care a spus că soțul ei a forțat-o să aibă...

Screenshot 2024-04-04 at 20.52.10
Împușcată mortal în plină stradă, la 21 de ani, alături de iubit! Autoritățile au făcut o descoperire care schimbă totul

Primele declarații date de Mircea Lucescu la ieșirea de la întâlnirea cu Șucu și Copos
mircea
Dan Șucu a început negocierile! Lovitura pregătită în secret la Rapid: peste 300 de meciuri în Premier League!
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (27.11.2023)
Au venit primele oferte: Radu Drăgușin poate pleca de la Tottenham după șase luni! Urmează întâlnirea decisivă
Tottenham Hotspur v Luton Town, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 30 Mar 2024
Veste proastă pentru Radu Drăgușin: Tottenham a decis să înceapă negocierile!
drg

Simona Halep, gata pentru al doilea turneu de la revenire! Joacă pe zgură după o pauză de doi ani, în direct la Digi Sport
simona-halep
Lovitură pentru Gigi Becali și Dan Șucu. Impresarul lui Louis Munteanu a făcut anunțul
louis
Exclusiv Ce a decis Dan Șucu după ce l-a auzit pe Mircea Lucescu, la finalul prânzului luat alături de George Copos
dan sucu rapid (13)
Exclusiv Cea mai dură reacție după ce FCSB a câștigat titlul: ”E înjunghiat pe la spate”
George Becali to Sell FCSB Soccer Team, Bucharest, Romania - 24 Apr 2023
Shakira, îndrăzneață într-o rochie albă tare decupată, la petrecerea de după Met Gala. A defilat ca pe podiumul de modă
Dan Șucu îl amână pe Marius Șumudică pentru un antrenor legendar: îl vrea la Rapid pe Martin O'Neill!
Top 5 deziluzii în Superliga din acest sezon! Au venit în România ca niște staruri, dar au dezamăgit crunt
A renunțat la rochia elegantă de la Met Gala pentru o fustă total transparentă, un maiou scurt și pantofi sport. Soția lui Matt Damon, mama a 4 copii, în formă maximă la 47 de ani
Doja Cat, ca ieșită din duș, direct la Met Gala 2024. A plecat din hotel în prosop, la eveniment a apărut într-un tricou ud
„Fără wild-carduri pentru dopați!“: precedentul care spulberă speranțele lui Halep de a juca la French Open
Care a fost soarta reală a fiului lui Mihai Viteazul? A fost „omorât” în film de Sergiu Nicolaescu
Singurul lanț de supermarketuri care îți dă un leu în loc de 50 de bani pe sticlele reciclate