Andrei Nicolescu, prima reacție despre ”adevăratul” Edgar Ie. ”Cancerul spiritului dinamovist”
FOTBAL:FC VOLUNTARI-UNIVERSITATEA CLUJ, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (12.05.2024)
Pârvu și jucătorii de la Voluntari, la pământ! ”Supărați, șocați”
mititelu
Video Adrian Mititelu s-a dus ”glonț” în vestiar după ce FCU Craiova a retrogradat! Anunțul făcut de patronul oltenilor

27.08.2012, 09:37

FC Vaslui s-a impus în fața Stelei cu 3-1, la capătul unui meci în care elevii lui Marius Șumudică au dat loviturile decisive într-un final incandescent. Conduși cu 0-1 în minutul 59, moldovenii au întors meciul aproape incredibil, după ce Steaua a dominat autoritar primele 60 de minute.

gol chipciu staeua
  • Superliga: Farul - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

• Premier League: Aston Villa - Liverpool, luni, 22:00, DGS 2

Coșmar în 30 de minute!

Formația pregătită de Laurențiu Reghecampf a început destul de tare, așezându-se cât mai avansat în jumătatea moldovenilor. Iar ocaziile la poarta lui Daniel Coman n-au întârziat să apară. Pe rând, Tănase și Rusescu, ultimul de două ori, au semnat cele mai importante momente în care „roș-albaștrii” puteau deschide scorul în prima repriză, în timp ce Vasluiul n-a amenințat cu adevărat poarta lui Stanca.

După pauză, Chipciu a adus Steaua în avantaj printr-un gol marcat în minutul 51, pe o fază rapidă de atac în care Chiricheș a făcut o cursă superbă de 60 de metri, iar Tănase s-a aflat din nou pe post de servant ideal. Totul curgea perfect pentru trupa din Ghencea, care a lăsat senzația că nu mai poate scăpa meciul din mână, asta până în minutul 59 a venit rândul lui Stanca să gafeze. Ieșit greșit pe un corner, portarul a lăsat poarta descoperită, iar Celeban a egalat cu capul.

Iureșul din prima parte a reprizei secunde s-a domolit treptat, iar partida a lăsat senzația că se îndrepta implacabil spre un rezultat de egalitate. În minutul 82, însă, Sânmărtean a aruncat o centrare înaltă în careul oaspeților, Stanca a ieșit undeva pe linia careului de șase metri, imaginile TV dând ulterior impresia că portarul a fost blocat în momentul în care a vrut să intervină, iar mingea a intrat neașteptat în poartă. Ca dezastrul să fie complet pentru steliști, Marius Niculae a marcat pentru 3-1 în minutul 88, iar Celeban putea chiar duce scorul la proporții neverosimile, dacă bara nu s-ar fi opus celui de-al doilea gol al său.

LIVE SCORE

Min - 90+2    : Galben N'Doye.

Min - 88 GOOOL VASLUI, 3-1! Marius Niculae marchează printr-un șut din afara careului pe colțul lung.

Min - 87: Antal este schimbat cu Dias.

Min - 87: Celeban trimite cu capul în bară, ratând dubla contra Stelei!

Min - 82 GOOOL VASLUI, 2-1: Sânmărtean marchează după o centrare care îl păcălește pe Stanca, ieșit pe șase metri! Faza este însă suspectă de fault în atac.

Min - 81    : Galben pentru Milanov

Min - 79: Adi Rocha intră în locul lui Rusescu.

Min - 74: Reghecamp îl introduce pe Filip în locul lui Pintilii.

Min - 74: Șut violent al lui N'Doye în transversală, ocazie mare pentru Vaslui!

Min - 69    : Tănase vede cartonașul galben pentru un fault.

Min - 67    : Chipciu este avertizat.

Min - 58 GOOOL VASLUI, 1-1: Celeban egalează printr-o lovitură de cap după un corner din partea stângă, profitând de ieșirea neinspirată a lui Stanca!

Min - 57: Coman respinge greu un șut al lui Pintilii, iar mingea lovește bara.

Min - 56: Nikolici intră în locul lui Popa.

Min - 55: Încă o ocazie uriașă pentru Steaua! Chipciu este găsit perfect de Tănase în careu, dar intră în unghi și trimite pe lângă poartă!

Min - 51 GOOOL STEAUA, 0-1: Chipciu înscrie din interiorul careului după o preluare și un șut sec, la capătul unei faze în care mingea a circulat pe traseul Chiricheș - Tănase!

Min - 46: Șumudică a făcut o dublă schimbare la pauză: Caue i-a lasat locul lui Stanciu, în timp ce Sburlea l-a substituit pe Varga.

Min - 46: Jocul a fost reluat.

Min - 45: Prima repriză se încheie. Steaua a dominat și a avut trei ocazii, în timp ce Vasluiul n-a amenințat periculos poarta lui Stanca.

Min - 36: Steaua are cea de-a treia ocazie, după ce Tănase întoarce o minge pentru Rusescu, acesta șutează, Coman nu reține, dar fundașii Vasluiului reușesc să degajeze.

Min - 34: Chipciu este semnalizat în ofsaid la limită într-o situație în care a scăpat singur cu Coman.

Min - 32: Lovitura liberă este executată de același Sânmărtean, dar mingea trece printre picioarele jucătorilor din careul Stelei.

Min - 31    : Chiricheș primește galben după un fault asupra lui Sânmărtean.

Min - 23: Dacian Varga centrează în careu dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri lateral dreapta, însă mingea survolează careul Stelei fără să fie atinsă de nimeni.

Min - 16: Rusescu preia elegant în marginea careului, dar ratează execuția spre poarta gazdelor.

Min - 11: Rusescu trimite din voleu la vinclu, însă Dani Coman scoate în corner!

Min - 6: Prima mare ocazie a Stelei vine după ce șutul lui Tănase din partea stângă este scos în corner, din plonjon, de Daniel Coman.

Min - 1: Steaua are un corner rămas fără niciun rezultat.

Min - 1: A început meciul!

Etichete: digi sport , digisport , liga 1 digi sport , fc vaslui steaua video digisport.ro , fc vaslui steaua live text video digi sport , live text fc vaslui steaua , live score fc vaslui steaua , fc vaslui steaua digi sport , fc vaslui steaua liga 1 digi sport

Cele mai ciudate ținute care au șocat publicul la controversatul Eurovision 2024

Costumele de la Eurovision 2024 au atras atenția la fel de mult ca piesele interpretate de...

gigii
Gigi Becali, nervos când a văzut ce s-a întâmplat la Arena Națională: ”La revedere! Au făcut ce au vrut”

FCSB a primit o lovitură chiar în seara în care a sărbătorit titlul! Ce se întâmplă în UEFA Champions League
FOTBAL:FCSB-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (11.05.2024)
Florinel Coman a rupt tăcerea, după ce qatarezii n-au mai vrut să-i achite clauza de 5.000.000€
coman
Nota primită de Radu Drăgușin, la prima apariție după 6 meciuri în care a fost ”uitat” pe bancă la Tottenham
Tottenham Hotspur v Burnley - Premier League - Tottenham Hotspur Stadium
Fanii lui Tottenham au tras aceeași concluzie, după ce Postecoglou l-a băgat pe Drăgușin abia în repriza a doua
Tottenham Hotspur v Burnley, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 11 May 2024
mititelu

Mircea Rednic s-a ”dezlănțuit” la conferința de presă! A ”mitraliat” un conducător de la Dinamo: ”Nesimțit!”
rednic
Video&Foto Haos la Craiova! Ce a făcut galeria echipei, după ce oltenii au retrogradat direct în Liga 2
scandal
Se știu meciurile de baraj! Când se vor disputa partidele de menținere/promovare
liga 2
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-UTA ARAD, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (12.05.2024)
Eugen Trică n-a mai ținut cont! A "dat" în propriii jucători, după ce FCU Craiova a terminat pe ultimul loc
trica
Are sau nu operații la față? Cum arăta Mădălina Ghenea în copilărie, la 12 ani. Înaltă, subțire și inocentă, era o superbitate de copil
Ilie Năstase, tranșant după ce a înmânat trofeul FCSB: "E Steaua! Trebuie să-l susțin pe Talpan dacă sunt general?"
Transformarea spectaculoasă a lui Alexandru Tudor, omul de încredere al lui Gigi Becali. Nimeni nu l-a recunoscut
Una dintre marile dorințe ale Sandrei Bullock are legătură cu Keanu Reeves: Vreau să fac asta înainte de a muri, înainte de a părăsi această planetă
Misterul e atuul ei. Ipostaza în care s-a lăsat pozată Antonia i-a dat gata pe fani: "A venit iepurașul"
Rednic poate băga, diseară, Dinamo în ”B": mesajul antrenorului și calculele ultimei etape din play-out
Informații care nu trebuie publicate la profilul tău de FB ori Instagram. Hackerii te lasă fără bani
Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România
Gest bădărănesc al lui Florinel Coman după ce a fost scos de pe teren. Cum se justifică fotbalistul
Video Reacția lui Zeljko Kopic după ce Dinamo a ajuns la baraj: a acuzat probleme de sănătate în ”finala” cu UTA

Alimentele pe care ar trebui să le eviți pentru a reduce riscul de a dezvolta cancer
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”