hanca
Video Acuzații de blat în SuperLiga! Dinamoviștii au răbufnit: ”Corect meci, nu?”
Superliga Stage 27: CFR 1907 CLUJ vs. FC DINAMO BUCURESTI
Video Zeljko Kopic și-a găsit cu greu cuvintele, după Botoșani - Dinamo 2-1: ”Nu am trăit asta în viața mea”
profimedia-0828210622
Video Alex Mățan s-a calificat în finala Ligii Campionilor! A reușit două pase de gol și a fost eroul echipei

• 83 | OcaziiFC Botoșani
    Batin a scăpat singur cu Matache, dar şutul său la colţul lung a fost respins cu un reflex de handbal de portarul oaspeţilor.
  • 82 | Schimbări
    Stan intră în locul lui Purece.
  • 81 | Schimbări
    Danci intră în locul lui Croitoru.
  • 80 | OcaziiFC Botoșani
    Florin Lovin primeşte o minge pe culoar, dar şutul său în diagonală, de la 10 metri, este respins de Curileac.
  • 75 | Goluri
    GOOOOOL BOTOŞANI!!! GOOOOL Hadnagy!!!! Gazdele au scăpat pe un contraatac 4 contra 1 şi Batin l-a servit impecabil pe Hadnagy în faţa porţii, iar acesta nu a ratat.
  • 74 | OcaziiFC Botoșani
    Vagner îşi încearcă şi el norocul cu o execuţie din unghi, dar Curileac respinge în corner
  • 67 | OcaziiFC Botoșani
    Purece pătrunde pe partea dreaptă, driblează un adversar şi şutează în forţă, la colţul scurt, dar mingea este prinsă în doi timpi de Curileac.
  • 59 | Faze meciFC Botoșani
    Neluţ Roşu a marcat primul gol în acest sezon pentru Botoşani, chiar împotriva echipei de la care a plecat în această iarnă.
  • 56 | Goluri
    GOOOOOOL BOTOŞANI!!! GOOOOL ROŞU!!! Mijlocaşul gazdelor înscrie cu poarta goală, după o fază în care Martins şi Matache nu au comunicat în careul de 6 metri, fundaşul acuzând că a fost împins de Roşu în momentul în care a trimis mingea cu capul spre propria poartă.
  • 54 | OcaziiFC Botoșani
    Martinus pătrunde pe partea stângă, driblează un adversar, spre centru, dar şutul său din careul de 16 metri trece pe lângă poarta lui Matache.
  • 48 | Goluri
    GOOOOOOL BOTOŞANI!!!! GOOOOOL VAŞVARI!!! Gazdele deschis scorul la prima ocazie a reprizei secunde: Vaşvari primeşte o minge la marginea careului şi trage la colţul lung, fără nicio şansă pentru Matache.
    A început actul secund.
  • 45+2 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză.
  • 44 | OcaziiFC Botoșani
    Patache pătrunde în careu, după un şut deviat, dar execuţia sa nu prinde spaţiul porţii lui Matache.
  • 39 | Schimbări
    Vaşvari îi ia locul lui Bordeianu.
  • 37 | OcaziiFC Botoșani
    Bucurică scapă singur pe partea stângă, dar centrarea lui în faţa porţii nu a găsit niciun jucător al ilfovenilor.
  • 32 | OcaziiFC Botoșani
    Încă o ocazie mare a gazdelor: Hadnagy pune latul de la 8 metri la o centrare venită de pe partea dreaptă, dar mingea trece puţin pe lângă poarta oaspeţilor.
  • 31 | Schimbări
    Vagner intră în locul lui Florea.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Bordeianu este avertizat.
  • 29 | OcaziiFC Botoșani
    Neluţ Roşu primeşte o minge în careul de 16 metri, dar şutul său din unghi este respins de Matache
  • 26 | Ratare Penalty-uriFC Botoșani
    Bordeianu ratează penalty-ul, după un şut în forţă care trece peste poarta lui Matache.
  • 24 | Cartonaşe Roşii
    Muşat este eliminat.
  • 24 | Penalty-uriFC Botoșani
    Muşat în faulteză pe Acsinte în poziţie de ultim apărător şi este penalty pentru gazde.
  • 20 | Faze meciFC Botoșani
    Botoşani vine după 7 etape fără victorie, în care a strâns doar 4 puncte.
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    Lovin este avertizat.
  • 14 | OcaziiFC Botoșani
    Bucurică centrează de pe partea stângă, dar mingea reluată din faţa porţii de Florea ia înalţime şi este prinsă de Curileac.
  • 11 | Cartonaşe Galbene
    Muşat este avertizat.
  • 6 | Faze meciFC Botoșani
    În tur, la Chiajna, meciul s-a terminat la egalitate, 3-3. Gazdele au condus în două rânduri şi au egalat pe final, după o lovitură de la 11 metri.
Marius BaciuConcordia

VIDEO FC Botoșani - Concordia 3-0. Gazdele, prima victorie din retur. Marius Baciu, debut de coșmar

Concordia nu şi-a revenit nici după despărţirea de Marius Şumudică, iar debutul lui Marius Baciu pe banca ilfovenilor a fost un adevărat dezastru.

Chiajna a rămas în zece oameni din minutul 24, după ce Muşat l-a faultat în careu pe Acsinte şi a fost eliminat.

Bordeianu nu a profitat de penalty-ul primit: execuţia lui a trecut peste poartă şi, drept pedeapsă, a fost înlocuit de Grozavu, după 40 de minute de joc. Prima repriză s-a terminat fără gol.

Vaşvari a deschis scorul în minutul 48, la prima ocazie. Roşu i-a urmat exemplul opt minute mai târziu, înscriind primul gol al sezonului, chiar împotriva fostei echipe, după o fază la care oaspeţii au cerut fault în atac.

Hadnagy a închis tabela la 3-0 în minutul 75. A fost prima victorie pe teren propriu pentru Botoşani după şapte luni, dar şi primul succes din acest retur.