Exclusiv Marius Șumudică, consternat de ce s-a întâmplat cu Rapid în play-off: ”Este inexplicabil”
OUT înainte de EURO 2024: ”Leziune a ligamentului încrucișat anterior”

FC BotoșaniFC Botoșani
06 martie, ora 20:30, Digi Sport 1
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
FC Botoșani FC Botoșani
    Final de meci! Astra se impune cu 3-0 și încheie sezonul regulat pe locul al treilea.
  • 90 | Faze meci
    După golul lui Buș, niciuna dintre echipe nu și-a mai creat vreo ocazie importantă.
  • 85 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL ASTRA!!! Sergiu Buș marchează primul gol pentru giurgiuveni, după ce a rămas singur cu portarul, în urma pasei primite de la Săpunaru.
  • 85 | Faze meciAstra Giurgiu
    Budescu nu reușește să-l învingă pe Cobrea din situație de 1 la 1 cu portarul.
  • 84 | Faze meciAstra Giurgiu
    Imediat după ce l-a schimbat pe Golofca, Leo Grozavu l-a lovit pe jucătorul său, după ce acesta s-a așezat pe bancă.
  • 83 | Schimbări
    Herghelegiu a intrat în locul lui Golofca.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Fulop primește cartonașul galben.
  • 81 | Faze meciAstra Giurgiu
    Mușat șutează slab, de la 20 de metri, pe lângă poarta lui Lung.
  • 80 | Schimbări
    Florea intră în locul lui Filipe Teixeira.
  • 79 | Faze meciAstra Giurgiu
    Budescu încearcă să-l surprindă pe Cobrea cu un lob, însă portarul Botoșaniului revine și reține la timp.
  • 76 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL ASTRA!!! Belu-Iordache înscrie cu un șut superb, din afara careului!
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Stelian Cucu.
  • 68 | OcaziiAstra Giurgiu
    Teixeira trimite puțin peste poartă, din interiorul careului.
  • 65 | Schimbări
    Fulop a intrat în locul lui Moruțan.
  • 65 | Faze meciAstra Giurgiu
    Constantin Budescu șutează peste poartă, dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 25 metri.
  • 60 | Schimbări
    Sergiu Buș intră în locul lui Daniel Niculae.
  • 57 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ioniță trage în brațele lui Ioniță, din interiorul careului, după o pasă a lui Daniel Niculae.
  • 55 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL ASTRA!!! Constantin Budescu deschide scorul, după ce transformă o lovitură liberă din colțul careului, cu un șut la colțul scurt!
  • 49 | OcaziiAstra Giurgiu
    Geraldo Alves reia periculos, cu capul, o minge aruncată în careu de Budescu.
  • 47 | Faze meciAstra Giurgiu
    Vașvari șutează puțin pe lângă poarta lui Lung, de la peste 20 metri.
    A început repriza secundă.
  • 45+3 | Final repriza 1
    Se încheie prima repriză.
  • 45 | Faze meciAstra Giurgiu
    Burcă respinge șutul lui Budescu, iar, apoi, Seto reia din voleu peste poartă.
  • 39 | Faze meciAstra Giurgiu
    Golofca centrează, după ce trece de Stan, însă, apoi, Săpunaru deviază în brațele lui Lung.
  • 37 | OcaziiAstra Giurgiu
    Constantin Budescu șutează periculos, peste poartă, dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 20 metri.
  • 34 | Schimbări
    Șumudică face și el prima schimbare. Ioniță i-a luat locul lui Pițian.
  • 32 | Schimbări
    Mihai Roman nu mai poate continua meciul și este înlocuit cu Golofca.
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Tincu.
  • 25 | Faze meciAstra Giurgiu
    Seto centrează foarte bine de pe partea dreaptă, iar Tincu este foarte aproape de autogol. Mingea respinsă prost de fundașul moldovenilor se duce însă în corner.
  • 15 | OcaziiAstra Giurgiu
    Mihai Roman ratează prima mare ocazie a meciului. Fostul jucător de la Rapid și Toulouse a șutat peste poartă, din situație de singur cu portarul.
  • 15 | Faze meciAstra Giurgiu
    Șut dezamăgitor al lui Vașvari de la aproximativ 30 metri.
  • 11 | Faze meciAstra Giurgiu
    Budescu centrează în forță din corner, însă Cobrea reține fără probleme.
  • 2 | Faze meciAstra Giurgiu
    Vașvari șutează de la mare distanță, pe lângă poarta lui Lung.
    A început meciul! FC Botoșani a avut lovitura de start.
Leo GrozavuFC Botoșani

Astra – FC Botoșani 3-0. Campioana obține cea mai clară victorie din acest an și încheie sezonul regulat pe locul 3

Astra va începe play-off-ul de pe poziţia a treia după ce a ajuns la opt victorii consecutive în Liga 1. În ultimul meci al sezonului regulat, campioana a învins-o cu 3-0 pe FC Botoşani.

Mihai Roman a avut prima ocazie importantă a meciului după un sfert de oră, aflat în situaţie de unu la unu cu portarul, în minutul 15. Budescu a şutat apoi periculos, peste poartă, dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri.

La zece minute după pauză, Budescu nu i-a mai dat nicio şansă lui Cobrea, tot în urma unei faze fixe. Lui Teixeira i-au lipsit apoi câţiva centimetri pentru a-şi trece şi el numele pe tabelă, în minutul 68.

În minutul 76, Belu i-a făcut concurenţă lui Budescu şi a majorat diferenţa în favoarea campioanei, cu un şut din afara careului. Minutul 85 i-a adus lui Sergiu Buş primul gol de la transferul la Astra şi a stabilit rezultatul final, 3-0.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 15:30 LIVE Liga Digi Sport
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”

Screenshot 2024-04-16 at 21.24.53

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

Exclusiv Bergodi a câștigat o avere ca ”să rezilieze amiabil” contractul cu Rapid. Nu și-a asumat nimic