FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (20.04.2024)
Live Video&Text FCU Craiova - Dinamo 1-1, ACUM, Digi Sport 1. Blănuță a adus egalarea pentru olteni!

Astra Giurgiu Astra Giurgiu
    Final de meci! CFR Cluj se impune la Giurgiu cu 2-1!
  • 90+2 | OcaziiAstra Giurgiu
    CFR ratează șansa de a se desprinde în prelungiri. Scăpat pe contraatac, Camora încearcă o scăriță peste Gavrilaș, dar mingea se duce pe lângă poartă.
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Denis Alibec primește cartonașul galben, după ce îl lovește pe Ene. Atacantul Astrei merita chiar cartonașul roșu, însă a fost iertat, deși gestul a avut loc chiar sub ochii lui Colțescu.
  • 87 | Schimbări
    Nascimento este înlocuit cu Alexandru Ene.
  • 85 | OcaziiAstra Giurgiu
    Budescu trage din interiorul careului, mingea este deviată în corner!
  • 84 | Schimbări
    Romario Kortzorg intră în locul lui Oros.
  • 82 | OcaziiAstra Giurgiu
    Alibec şutează pe lângă poartă din afara careului.
  • 81 | Schimbări
    Alexandru Chiriţă îl înlocuişte pe Păun.
  • 78 | OcaziiAstra Giurgiu
    Alexandru Stan șutează din unghi, la colțul scurt. Vâtcă respinge în corner.
  • 77 | Schimbări
    Prima schimbare la CFR: Bud este înlocuit cu Omrani.
  • 71 | Schimbări
    Daniel Florea intră în locul lui Filipe Teixeira.
  • 70 | Faze meciAstra Giurgiu
    Gavrilaș scapă în față mingea șutată de Bud, însă nu se afla nimeni în preajma portarului Astrei.
  • 69 | Cartonaşe GalbeneAstra Giurgiu
    Junior Morais primește cartonașul galben.
  • 66 | OcaziiAstra Giurgiu
    Alexandru Stan pătrunde în careu, iar apoi șutează peste poartă cu piciorul stâng.
  • 54 | OcaziiAstra Giurgiu
    Astra caută în continuare egalarea. Vâtcă respinge însă în corner mingea șutată de Teixeira.
  • 50 | OcaziiAstra Giurgiu
    Budescu este foarte aproape să centreze direct în poartă. Vâtcă a fost însă atent și a reușit să respingă în corner.
    Ricardo Alves intră în locul lui Geraldo, înainte de startul reprizei a doua.
    Începe repriza secundă!
  • 45+5 | Final repriza 1
    Se încheie prima repriză!
  • 44 | Faze meciAstra Giurgiu
    Budescu încearcă un şut cu stângul din afara careului, însă mingea se duce în peluză, după ce a trecut şi peste plasa de protecţie.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Camora vede galben, după un fault asupra lui Stan.
  • 36 | Faze meciAstra Giurgiu
    Geraldo pierde o minge, care ajunge la Sorsa, însă croatul șutează apoi imprecis.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Budescu primește cartonașul galben, după ce l-a lovit pe Vâtcă la faza anterioară.
  • 32 | Faze meciAstra Giurgiu
    Vâtcă scapă o minge în față, însă revine apoi la timp, pentru a reține în fața lui Budescu.
  • 25 | OcaziiAstra Giurgiu
    Teixeira trece pe lângă egalare! Șutul portughezului trece însă puțin pe lângă poartă.
  • 21 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOL CFR!!! Filipe Nascimento îi readuce pe clujeni în avantaj, după ce transformă cu o scăriță penalty-ul obținut tot de el.
  • 20 | Penalty-uriAstra Giurgiu
    CFR obține un penalty, după ce Oros îl faultează pe Nascimento în careu.
  • 18 | Faze meciAstra Giurgiu
    Andrei Mureșan înscrie, însă golul este anulat, după un fault al lui Larie asupra lui Gavrilaș.
  • 13 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL ASTRA!!! Denis Alibec egalează cu un șut senzațional de la peste 20 de metri.
  • 12 | OcaziiAstra Giurgiu
    Vâtcă respinge șutul lui Alibec din interiorul careului!
  • 11 | OcaziiAstra Giurgiu
    Budescu șutează în brațele lui Vâtcă din afara careului.
  • 10 | Faze meciAstra Giurgiu
    Budescu execută la prima bară un corner, acolo apare Lovin, însă mingea reluată de Lovin este blocată de Nascimento.
  • 5 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL CFR!!! Cristi Bud înscrie cu o lovitură de cap, în urma unui corner, după ce îi ia fața lui Oros! Centrarea a venit de la Nascimento.
  • 2 | Faze meci
    Alex Ioniță încearcă să-i ia fața în careu lui Tiago Lopes, însă îl doboară pe fundașul lui CFR, iar Colțescu fluieră fault în atac.
Vasile MiriuţăCFR Cluj

Astra Giurgiu - CFR Cluj 1-2. Campioana se îndepărtează de play-off!

CFR Cluj a învins-o pe Astra şi la Giurgiu şi a revenit pe locul cinci în Liga 1. Astra s-a consolat cu super reuşita lui Denis Alibec şi a rămas departe de locurile de play-off.

Ca şi în tur, Astra şi CFR Cluj au reuşit un meci spectaculos. La Giurgiu, ardelenii au deschis scorul în minutul 5. Centrarea lui Nascimento a fost reluată la colţul scurt de Bud, ajuns la al nouălea gol din acest sezon.

Alibec a trecut pe lângă egalare în minutul 12, când a fost blocat de Vâtcă, dar s-a revanşat un minut mai târziu, cu o super execuţie.

CFR Cluj a trecut din nou la conducere în minutul 21. Nascimento a transformat cu siguranţă un penalty obţinut tot de el, după un duel cu Oroş. Teixeira a ratat egalarea în minutul 25, iar oaspeţii au intrat în avantaj la pauză.

La cinci minute de la reluare, Budescu a trimis frumos spre colţul lung, dar Vâtcă a respins. Portarul oaspeţilor s-a opus apoi şi la execuţia lui Teixeira.

În prelungiri, Camora a ratat incredibil, iar Astra - CFR Cluj s-a încheiat 1-2.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Ce a spus Gică Hagi despre Constantin...