Schimbări
  • 90+3 | Final repriza 2
    S-a terminat meciul.
  • 79 | OcaziiCFR Cluj
    Carralero e la un pas de golul de onoare, dar lovitura lui de cap trece pe lângă poartă.
  • 74 | Schimbări
    Negruţ intră în locul lui Juan Carlos.
  • 71 | OcaziiCFR Cluj
    Camora e din nou la un pas de gol, dar Iliev respinge şutul trimis de fundaşul gazdelor.
  • 70 | Schimbări
    Carralero intră în locul lui Ivanovici.
  • 68 | Goluri
    GOOOOOL CFR!!!!! GOOOOL LOPEZ!!!!! Golgheterul gazdelor reia imparabil cu capul, după un corner al gazdelor, la care pasa decisivă i-a aparţinut lui Jakolis.
  • 64 | Schimbări
    Dimitrov intră în locul lui Tomozei.
  • 63 | Schimbări

Lopez intră în locul lui Bud.

• 62 | OcaziiCFR Cluj
    Camora e şi el la un pas de gol, dar şutează în plasa laterală, din unghi, chiar dacă avea şi varianta unei pase în faţa porţii.
  • 53 | Goluri
    GOOOOOOOL CFR!!!!! GOOOOOL NOUVIER!!!! Mijlocaşul gazdelor finalizează un contraatac şcoală. Juan Carlos i-a oferit pasa decisivă.
    Începutul reprizei secunde.
  • 46 | Schimbări
    Bujor intră în locul lui Casado.
  • 45+4 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză.
  • 45+3 | Goluri
    GOOOOOL CFR!!!! GOOOOOL JUAN CARLOS!!!!! Dublă şi pentru Carlos, în numai două minute. Execuţia acestuia a venit după o cursă superbă a lui Nouvier.
  • 45+1 | Goluri
    GOOOOOL CFR!!!!! GOOOOOOL JUAN CARLOS!!!! Mijlocaşul gazdelor marchează cu un şut superb, de la limita careului de 16 metri.
  • 41 | OcaziiCFR Cluj
    Nouvier şutează de la marginea careului, dar Iliev prinde fără mari probleme.
  • 26 | Goluri
    GOOOOOOOL CFR!!!!!! GOOOOOOL BUD!!!! Gazdele s-au desprins pe tabelă, după o greşeală în apărarea moldovenilor. Bud a făcut dubla din apropiere.
  • 15 | Gol din Penalty
    GOOOOOOL CFR!!!!! GOOOOOOL BUD!!!! Atacantul gazdelor transformă penalty-ul fără emoţii şi gazdele deschis scorul.
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    Tomozei este avertizat.
  • 14 | Penalty-uriCFR Cluj
    Penalty pentru CFR, după un duel între noul intrat Nouvier şi Tomozei.
  • 9 | Cartonaşe Galbene
    Ngadeu este avertizat.
  • 7 | Schimbări
    Nouvier intră în locul lui Păun, care părăseşte terenul accidentat.
Leo GrozavuFC Botoșani

CFR - FC Botoșani 6-0. Scorul campionatului, în Gruia. Duble pentru Juan Carlos şi Bud

CFR Cluj a învins-o pe FC Botoşani la o diferenţă zdrobitoare, 6-0 (4-0), sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 7-a a play-out-ului Ligii 1 de fotbal.

CFR Cluj a înscris de două ori în prelungirile primei reprize. Golurile au aparţinut lui Bud (minutul 15 din penalty, apoi 26), Juan Carlos (45+2, 45+3), Nouvier (53) şi Lopez (68).

FC Botoşani nu a câştigat niciodată pe terenul lui CFR Cluj.

După acest rezultat, echipa clujeană a urcat pe locul 2 în play-out, cu 26 de puncte şi un golaveraj mai bun decât CS Universitatea Craiova. Pe primul loc, cu 27 de puncte, este CSMS Iaşi, care luni joacă acasă cu ACS Poli Timişoara.

FC Botoşani se află pe locul 11, cu 21 de puncte.

CFR 1907 Cluj - FC Botoşani 6-0 (4-0), stadion "Dr. Constantin Rădulescu" - Cluj-Napoca

Au marcat: Cristian Bud (15 penalty, 26), Juan Carlos Ruiz Real (45+2, 45+3), Bryan Nouvier (53), Cristian Lopez (68).

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”