(SP)GERMANY LEVERKUSEN FOOTBALL GERMAN CUP LEVERKUSEN VS DUSSELDORF
Gata! S-a bătut recordul în Europa: Bayer Leverkusen, 43 de meciuri la rând fără înfrângere
Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain. 28th Nov, 2021. La Liga Santander football, Real Madrid CF versus Sevilla FC; Ancelotti and Julen Lopetegui greet before the game Credit: Action Plus Sports/Alamy Live News
Stefano Pioli are zilele numărate la Milan! Ce antrenor vor să aducă ”Diavolii”

Concordia Chiajna Concordia Chiajna
    Finalul meciului. Craiova reușește doar o remiză cu Chiajna (1-1) înaintea duelului cu Milan
  • 80 | Faze meciCS U Craiova
    Craiova domină finalul meciului, însă oltenii sunt lipsiți de luciditate și nu reușesc să pună cu adevărat în pericol poarta oaspeților
  • 75 | Schimbări
    Schimbare Craiova: Iese Gustavo, intră Bărbuț
  • 71 | Schimbări
    Schimbare Chiajna: Iese Pena, intră Batin
  • 68 | OcaziiCS U Craiova
    Spahija șutează bine de la 18 metri, Bălgrădean este bătut, însă balonul nu prinde cadrul porții
  • 41 | OcaziiCS U Craiova
    Zlatinski trage puternic din afara careului, însă șutul este pe direcția lui Bălgrădean, care reușește să respingă
  • 37 | OcaziiCS U Craiova
    Bancu trimite pentru Gustavo și jucătorul gazdelor reia puțin pe lângă poartă, din careu.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Zlatinski are o intrare foarte dură la Costin și scapă doar cu un cartonaș galben
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Pena îl umple de sânge pe Spahija după o lovitură cu cotul și vede cartonaș galben
  • 23 | Goluri
    GOOOL CHIAJNA! Briceag greșește nepermis, Grădinaru este pe fază și prelungește până la Cristescu, iar acesta marchează simplu pentru 1-1, la prima șansă de gol a oaspeților
  • 13 | Goluri
    GOOOL CRAIOVA! Gustavo centrează bine, Bancu trimite până la Băluță, iar ultimul înscrie cu un șut puternic, sub transversală
  • 5 | Faze meciCS U Craiova
    Craiova domină primele minute, oltenii au o posesie mai bună, însă Chiajna se apără bine și încearcă să nu ofere spații adversarilor.
Vasile MiriuțăConcordia Chiajna

CS U Craiova - Concordia 1-1. Miriuță a scos un punct nesperat la debut!

Test ratat pentru CS U Craiova înaintea întâlnirii cu Milan, din Europa League. Oltenii n-au reuşit s-o bată pe Chiajna (1-1), asta deşi au deschis scorul încă din minutul 13, prin Băluţă. A fost al doilea gol în două etape pentru mijlocaş.

Replica oaspeţilor a venit după zece minute: Briceag a greşit, iar Marian Cristescu a făcut 1-1. Ilfovenii puteau rămâne în inferioritate, dar Pena a văzut doar galben după ce l-a umplut de sânge pe Spahija.

Înainte de pauză, bulgarul Zlatinski l-a întins pe fostul portar al oltenilor, Bălgrădean. După reluare, Răducanu a trimis un cap puţin pe lângă poarta gazdelor, iar Spahija a irosit ultima şansă a partidei.

CS U Craiova - Concordia Chiajna s-a terminat 1-1, spre bucuria lui Vasile Miriuţă, aflat la primul meci pe banca ilfovenilor.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român

xavi kovacs (20)

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!