Porto v Arsenal, UEFA Champions League, Round of 16, First Leg, Football, Estadio do Dragao, Porto, Portugal - 21 Feb 2024
Video Arsenal - Porto 1-0 (4-2 d.l.d.). ”Tunarii” se califică dramatic în sferturile Champions League
Chelsea v Newcastle United - Premier League - Stamford Bridge
Video Chelsea - Newcastle 3-2. Spectacol total pe Stamford Bridge. Execuții de generic și un gol anulat de VAR
Screenshot 2024-03-28 at 22.53.08
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

Cartonaşe Galbene
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+4 | Final repriza 2
    Final de meci. FC Botoşani a învins-o cu 2-1 pe Concordia Chiajna în penultimul meci al etapei a şaptea din Liga 1.
  • 90+2 | Ocazii
    Ocazie FC Botoşani! Florin Plămadă a reluat din poziţie ideală puţin pe lângă poarta Concordiei.
  • 89 | Schimbări
    Schimbare la FC Botoşani. Laurenţiu Buş a fost înlocuit de Florin Plămadă.
  • 88 | Ocazii
    Ocazie Concordia! Marian Cristescu a solicitat penalty într-o fază în care a reluat peste poartă, însă a fost faultat de portarul gazdelor, Alberto Cobrea.
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Josip Zeba a primit cartonaşul galben pentru un presupus fault la adresa lui Laurenţiu Buş.
  • 79 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie FC Botoşani! Lovitura de cap a lui Burcă a fost respinsă de pe linia porţii de Patrice Feussi.
  • 77 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Eliminare FC Botoşani! Olimpiu Moruţan a primit al doilea cartonaş galben pentru simulare la o fază în care a solicitat penalty, iar gazdele încheie partida în zece oameni.
  • 76 | Schimbări
    Schimbare la FC Botoşani. Serediuc a intrat în locul lui Unguruşan la gazde.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la Concordia. Fota este înlocuit de Pena.
  • 71 | Cartonaşe Galbene

Cartonaş galben încasat de Esteban Ciaccheri.

• 69 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Unguruşan pentru un fault asupra lui Kortzorg.
  • 68 | Schimbări
    Schimbare la FC Botoşani. Ciaccheri i-a luat locul lui Popa.
  • 64 | Schimbări
    Schimbare la Concordia. Deaconu a intrat în locul lui Babic.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de jucătorul gazdelor, Olimpiu Moruţan.
  • 58 | Ocazii
    Ocazie Concordia! Şansă mare de egalare ratată de Paul Batin, care a reluat cu genunchiul puţin pe lângă poartă.
  • 55 | Goluri
    Goooool FC Botoşani! Mihai Roman a adus Botoşaniul în avantaj după o greşeală mare a lui Fota, care a ratat intercepţia şi l-a lăsat pe Roman în poziţie de singur cu portarul, după centrarea lui Popa.
  • 53 | Goluri
    Goooool FC Botoşani! Laurenţiu Buş a egalat pentru moldoveni după ce a reluat în plasă, din şapte metri, centrarea foarte bună a lui Olimpiu Moruţan.
    A început repriza a doua a meciului de la Botoşani.
  • 46 | Schimbări
    Schimbare la FC Botoşani. Bucurică a fost înlocuit de Grădinaru.
  • 45+3 | Final repriza 1
    Final de repriză la Botoşani, unde Concordia Chiajna se află în avantaj după 45 de minute, scor 1-0.
  • 45+2 | Faze meci
    Mihai Roman s-a resimţit după o fază în care a solicitat penalty.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Mihai Roman a primit şi el cartonaşul galben.
  • 30 | Ocazii
    Ocazie FC Botoşani! Mihai Roman a reluat puţin pe lângă poartă din lovitură liberă.
  • 27 | Goluri
    Gooool Concordia! Paul Batin a profitat de gafa imensă a apărării Botoşaniului şi l-a învins pe Cobrea, de la 14 metri, după  ce a pătruns nestingherit şi a ajuns în poziţie ideală de şut.
  • 18 | Ocazii
    Ocazie FC Botoşani! Burcă a fost blocat excelent de Marian Cristescu la o fază în care s-a aflat în poziţie ideală, la 8 metri de poarta ilfovenilor.
  • 13 | Ocazii
    Ocazie FC Botoşani! Daniel Popa a reluat puţin pe lângă poartă din poziţie ideală.
  • 8 | Cartonaşe Galbene
    Paul Batin primeşte primul cartonaş galben al meciului.
  • 7 | Ocazii
    Ocazie Concordia! Romario Kortzorg i-a centrat foarte bine lui Nicuşor Fota, care a reluat pe lângă poarta lui Cobrea.
    A început partida dintre FC Botoşani şi Concordia Chiajna.

FC Botoşani – Concordia 2-1. Fiecare echipă a solicitat câte un penalty

FC Botoşani a învins-o pe Concordia Chiajna cu scorul de 2-1 în penultimul meci al etapei a şaptea din Liga 1.

Concordia a marcat prima, în minutul 27, când Paul Batin, fost jucător la FC Botoşani, a înscris din interiorul careului.

Egalarea a venit meritat în minutul 53, când Laurenţiu Buş a fructificat de la marginea careului mic centrarea lui Olimpiu Moruţan de pe dreapta. Mihai Roman le-a adus pe gazde în avantaj după numai două minute, când a profitat de greşeala lui Nicuşor Fota.

Oaspeţii au avut o mare şansă de egalare în minutul 58 şi au mai ratat ocazii clare până la finalul partidei, la una din ultimele faze cerând penalty. Olimpiu Moruţan a primit al doilea cartonaş galben, pentru simulare, în minutul 77.

După acest succes, FC Botoşani a acumulat 16 puncte şi a urcat pe poziţia a doua a clasamentului. Echipa din Botoşani a fost neînvinsă până în etapa trecută, când a cedat pe terenul lui CS U Craiova (0-1), în singurul meci în care nu a înscris în acest campionat.

Concordia rămâne fără victorie în actualul campionat şi este pe locul 13, penultimul, cu două puncte.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (2.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

Exclusiv OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

Romania V Greece - International Friendly, Bucharest - 25 Mar 2022

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano