ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
meme stoica mesaj
Foto Mesajul lui Meme Stoica la două zile după ce FCSB a câștigat titlul: ”Prezentăm scuze”

• 90+2 | Goluri
    GOOOOOOL PANDURII!!!!! GOOOOOL MUNTEANU!!!! Mijlocaşul gorjenilor înscrie cu o execuţie simplă, la colţul lung.

• 76 | Gol din Penalty
    GOOOOOOL PANDURII!!!!! GOOOOOL OBODO!!!! Jucătorul venit de la Chiajna înscrie cu o execuţie sigură.
  • 74 | Penalty-uriACS Poli Timişoara
    Penalty pentru oaspeţi, după un duel in care Neagu l-a tras de tricou în careu pe Buijs.
  • 58 | OcaziiACS Poli Timişoara
    Ţucudean ratează din nou dintr-o poziţie bună: reia pe lângă poartă după o nouă centrare perfectă a lui Grecu.
  • 54 | Goluri
    GOOOOOOL POLI!!!!!! GOOOOOL ELEK!!!!! Atacantul gazdelor înscrie primul gol din 2016, după un corner executat de Croitoru.
  • 52 | OcaziiACS Poli Timişoara
    Scutaru reia spectaculos din voleu, dar Lazar respinge de sub bară.
  • 51 | OcaziiACS Poli Timişoara
    Timişorenii ratează şansa egalării, după o fază fixă, la care Cînu lufrează.
  • 37 | OcaziiACS Poli Timişoara
    Ratare incredibilă a lui Ţucudean: Grecu centrează perfect de pe partea stângă, iar fostul atacant al lui Dinamo reia din prima, din apropiere, dar Straton intervine salvator.
  • 33 | OcaziiACS Poli Timişoara
    Bărbuţ şutează de la marginea careului, dar Lazar e la post şi prinde.
  • 30 | Goluri
    GOOOOOOOL PANDURII!!!! GOOOOOOL ŢUCUDEAN!!!! Atacantul oaspeţilor a deschis scorul, dintr-o poziţie suspectă de ofsaid.
  • 16 | Faze meci
    Cei doi antrenori s-au întâlnit de 9 ori în carieră: fiecare şi-a trecut în cont câte două victorii, alte cinci meciuri terminându-se la egalitate.
  • 10 | OcaziiACS Poli Timişoara
    Ocazie mare de gol pentru oaspeţi: Herea îi pasează superb pe culoar lui Mrzljak, dar şutul acestuia este respins greu de Straton şi trece puţin peste poartă.

ACS Poli - Pandurii 1-3. Gorjenii au marcat de două ori în ultimul sfert de oră

Pandurii a adunat şapte puncte din nouă posibile, după victoria în faţa lui ACS Poli Timişoara. Gorjenii au dominat prima repriză a confruntării de pe Bega, iar Mrzjliak a avut prima ocazie (10). Ţucudean a marcat primul său gol în tricoul echipei din Târgu Jiu, după o jumătate de oră de joc (30). Atacantul venit de la ASA a trecut pe lângă dublă, la o intervenţie excelentă a lui Straton (37).

În partea a doua, timişorenii au fost mai eficienţi: Lazar a respins la lovitura de cap a lui Scutaru (53), dar a fost învins la cornerul care a rezultat de Elek (54). Cu un sfert de oră înainte de final, Neagu l-a tras de tricou pe Buijs în careu, iar Obodo a transformat penalty-ul cu o execuţie sigură (76). Scorul final a fost stabilit în prelungiri, la un contraatac al Pandurilor finalizat de Munteanu, din pasa lui Voiculeţ (91).

Cu o penalizare de 14 puncte, ACS Poli Timişoara ajunge la 10 meciuri conseuctive fără victorie în campionat, timp în care a înregistrat doar trei remize. Gorjenii, în schimb, au un singur eşec în cele 17 meciuri jucate în Liga 1, în 2016.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

• 21:30 Etapa 7 Superliga: Rapid-Universitatea Craiova
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

MEDIA: Fotbal Club, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul