Gabi Tamaș, gata să dea afară șase fotbaliști: ”Salariu mare și nu faci nimic”
Etapa 7 Superliga: FCU 1948 Craiova-Universitatea Cluj

ViitorulViitorul
07.08.2016, 18:30
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
Viitorul Viitorul
    Final de joc la Mediaș! Gaz Metan câștigă cu scorul de 2-1 în fața celor de la Viitorul!
  • 90+3 | Faze meciGaz Metan Mediaş
    Nimely nimerește bara din 3 metri, arbitrul indică însă offside!
  • 90+1 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Viitorul cere penalty! Florin Tănase încearcă un dribling în fața lui Llullaku care din cădere oprește balonul cu mâna. Radu Petrescu nu acordă însă nimic.
  • 90 | Faze meci
    Se acordă 3 minute de prelungiri!
  • 85 | Goluri
    GOOOOOLLL GAZ METAN!!! GOOOL Llullaku! Azdren Llullaku scapă singur cu Buzbuchi și-l învinge pe portarul Viitorului cu un șut de la marginea careului de 16 metri.
  • 81 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Hagi face spectacol la marginea terenului. ”Regele” a preluat cu călcâiul o minge care a ieșit din teren.
  • 77 | Schimbări
    Ultima schimbare și la Gaz Metan! Crețu este înlocuit de Ciprian Petre.
  • 74 | Schimbări
    A doua schimbare la Gaz Metan. Locul lui Axente este luat de Buziuc.
  • 73 | Goluri
    GOOOOOLL VIITORUL!!! GOOOOL ȚÎRU!!! Bogdan Țîru reușește să înscrie cu o lovitură de cap după o centrare perfectă dată de Benzar!
  • 71 | Schimbări
    Ultima schimbare la Viitorul! Purece este înlocuit de Daniel Lopez!
  • 70 | Schimbări
    Prima schimbare la Gaz Metan! Eric îi lasă locul lui Romero!
  • 65 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Eric execută o lovitură liberă de la circa 25 de metri însă balonul trimis de el trece puțin pe lângă poarta Viitorului.
  • 63 | Schimbări
    A doua schimbare la Viitorul! Iese Dumitrescu și intră Nimely!
  • 58 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Ocazie importantă pentru Viitorul! Chițu pătrunde pe partea dreaptă, centrează pentru Iancu însă Buzean intervine providențial și-i suflă mingea decarului Viitorului!
  • 53 | Faze meciGaz Metan Mediaş
    Viitorul a început mai bine repriza a două și domină jocul, fără rezultate însă pe tabela de marcaj.
    A început repriza a doua! Gaz Metan a avut lovitura de începere.
    Prima schimbare la Viitorul! A ieșit Brandan și a intrat Gabi Iancu.
    Pauză la Mediaș! Gaz Metan conduce pe Viitorul cu 1-0.
  • 44 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Radu Zaharia șutează puternic de la aproximativ 25 de metri însă Buzbuchi respinge în corner.
  • 42 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Nedelcu șutează periculos de la aproximativ 20 de metri însă Pleșca este la post și respinge mingea trimisă de mijlocașul Viitorului.
  • 39 | Faze meciGaz Metan Mediaş
    O nouă ocazie pentru Viitorul. Chițu profită de o eroare a fundașilor medieșeni însă nu reușește să-l dribleze pe Pleșca.
  • 37 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Llullaku este aproape de a majora diferența pe tabela de marcaj. Mijlocașul scapă singur cu Buzbuchi însă șutul său, de la aproximativ 16 metri, trece pe lângă poarta celor de la Viitorul.
  • 25 | Faze meciGaz Metan Mediaş
    Viitorul forțează egalarea, Florin Tănase pătrunde în careul celor de la Gaz Metan însă își prelungește prea mult mingea, care este reținută de Pleșca.
  • 23 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Ocazie mare pentru Viitorul! Chițu scapă singur cu Pleșca însă nu-l poate învinge pe acesta, din 10 metri.
  • 17 | Goluri
    GOOOOL GAZ METAN!!! GOOOL Munteanu! Alexandru Munteanu îl învinge pe Buzbuchi cu un șut din interiorul careului, după o pasă excelentă venită de la Radu Zaharia.
  • 5 | Faze meciGaz Metan Mediaş
    Viitorul cere penalty la un duel al lui Chițu cu fundașii adverși însă arbitrul lasă jocul să continue.
  • 3 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Prima ocazie a jocului aparține celor de la Gaz Metan. Eric execută bine o lovitură liberă, dar Axente trimite cu capul puțin pe lângă poarta lui Buzbuchi!
    A început jocul! Viitorul a avut lovitura de începere!

Gaz Metan - Viitorul 2-1. Echipa lui Gică Hagi rămâne cu doar 3 puncte

Surpriză la Mediaş, nou promovata Gaz Metan a învins Viitorul lui Hagi. Fostul stelist Cătălin Carp a greşit incredibil şi gazdele s-au impus cu doi la unu.

La trei zile de la eliminarea din preliminariile Europa League, Viitorul a primit repede gol pe terenul lui Gaz Metan Mediaş. Alexandru Munteanu a deschis scorul, pentru echipa lui Pustai, în minutul 17.

Chiţu putea egala după numai 5 minute. Scăpat singur spre poarta gazdelor, atacantul, a fost blocat de Pleşca. Pe final de repriză, ambii portari au respins spectaculos șuturile expediate de adversari şi la pauză, Mediaşul a avut 1-0.

Revenit în Liga 1, Eric a avut ocazia să-și aducă echipa în avantaj însă șutul său din lovitură liberă a trecut puțin pe lângă. Ocazia s-a răzbunat şi, cu un sfert de oră înainte de final, Bogdan Ţîru a egalat, cu o lovitură de cap.

Nemulţumit de joc, Hagi era să-şi rupă tricoul însă a şi cules aplauze după o execuţie ca-n tinereţe. Când toată lumea părea împăcată cu egalul, Cătălin Carp le-a făcut un cadou medieşenilor şi albanezul Llullaku a adus victoria Gazului cu 2-1.

Viitorul a cerut degeaba penalty în prelungiri, arbitrul Radu Petrescu n-a dat nimic.

Pentru ambele echipe urmează optimile Cupei Ligii, în direct la Digi Sport - Gaz Metan joacă acasă cu Tîrgu Mureş, iar Viitorul la ACS Poli Timişoara.

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe...