Exclusiv Variantă surpriză la Rapid. ”Sunt aproape sigur că va veni Mutu. E înaintea lui Șumudică”
Visul lui Becali, spulberat de Mutu: ”Cumpără Gigi 3 jucători cu 10 milioane și tot nu intră în grupe!”
Video Exclusiv A intrat în direct la TV și a recunoscut. Dan Petrescu îl vrea președinte la CFR Cluj

22.03.2014, Digi Sport 1. În tur, 0-2
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
Petrolul Petrolul
  • 90+6 | Final repriza 2
    Fluier final. Remiză albă la Chiajna, iar Petrolul pierde un nou tempo în lupta pentru titlu
  • 90+1 | OcaziiConcordia Chiajna
    Albin ratează a treia mare ocazie a Petrolului din ultimele zece minute, Rîmniceanu reușind să respingă în corner!
  • 90 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie uriașă în ultimul minut pentru Petrolul! Geraldo reia din foartfecă laterală la câțiva zeci de centimetri de bara din dreapta lui Rîmniceanu!
  • 82 | OcaziiConcordia Chiajna
    Serediuc ratează din 14 metri o ocazie rarisimă pentru gazde, mingea trecând la jumătate de metru de bara din stânga lui Pecanha!
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Rîmniceanu primește galben pentru tragere de timp
  • 81 | OcaziiConcordia Chiajna
    Priso ratează cea mai mare ocazie a meciului, trimițând peste transversală după ce a intrat în care din partea dreaptă
  • 49 | Faze meciConcordia Chiajna

Atac periculos al ploieștenilor, dar faza se încheie după ce mingea îl lovește în mână pe Albin

• 42 | OcaziiConcordia Chiajna

Leca a fost aproape de autogol încercând să respingă, însă Rîmniceanu a fost atent și a reținut din plonjon

• 10 | OcaziiConcordia Chiajna
    Wellington este găsit cu o centrare ideală în șase metri de Bambara, dar atacantul nu reușește să reia spre poartă! Ocazie uriașă irosită de gazde!
  • 5 | OcaziiConcordia Chiajna
    Teixeira îl încearcă pe Rîmniceanu cu un șut din afara careului, portarul gazdelor reține cu siguranță

VIDEO Chiajna - Petrolul 0-0. Ploieștenii se îndepărtează de lupta la titlu

S-au scurs doar două etape de la revenirea lui Răzvan Lucescu în campionatul României, iar lumea a început să-și aducă aminte de supranumele pe care tehnicianul și-l câștigase cu Rapid inclusiv în Europa League: X-Man!

Iar dacă ultimelor două etape îi adăugăm și remiza de la Piatra Neamț, în ultimul meci al lui Contra ca antrenor al Petrolului, atunci se poate spune că formația ploieșteană se află într-o criză evidentă: trei egaluri și un singur gol în ultimele trei meciuri din Liga 1, spre fericirea rivalilor din bulevardul Ghencea.

Cu șapte jucători indisponibili, printre care și Adi Mutu, Petrolul a suferit la Chiajna, unde Răzvan Lucescu a bifat a doua remiză consecutivă de când e pe banca ploieștenilor.

După victoria din primul meci cu Şumudică instalat, Concordia şi-a încercat norocul în minutul zece, prin Wellington, dar omul care a adus trei puncte cu Pandurii a trimis peste din poziție ideală. Pentru Petrolul, brazilianul Romario a ratat cea mai mare ocazie a primei reprize.

La Chiajna, meciul s-a încins chiar în ultimele zece minute. Priso nu a avut precizie și a trimis peste poartă, iar în celălalt careu ilfovenii au răspuns prin Serediuc. Finalul a prins Concordia în defensivă, echipă care a scăpat fără gol primit și la ocaziile semnate de Geraldo şi Albin. Cu egalul din deplasare, Petrolul rămâne la trei puncte în spatele Astrei, în timp ce rezultatele prahovenilor și ale Astrei din ultima perioadă par să ducă spre o singură concluzie, și anume să Steaua nu mai poate fi prinsă de cele două decât printr-o minune.

După ce Drăgușin a fost ”uitat” pe...

dragusin

Video Exclusiv Mihai Rotaru și Decebal Rădulescu...

colaj decebal rotaru

Ange Postecoglou, reacție sinceră după...

Chelsea v Tottenham Hotspur, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 02 May 2024

Exclusiv Jucătorul de 1.500.000€ transferat de...

Fotbalistii rapidisti Sebastian Andrei Borza, Claudiu Adrian Mihai Petrila, Razvan Constantin Oaida, Cristian Ionut Sapu

• 06:00 Digi Sport Special
  • digi sport matinal colaj

MEDIA: Digi Sport Matinal, ora 1-:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Logo Liga 2 / Foto: FRF.ro

FOTBAL: Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara, ora 12:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FC BOTOSANI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (12.11.2023)

FOTBAL: Botoșani - Voluntari, ora 14:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-METZ HANDBALL, LIGA CAMPIONILOR (28.04.2024)

HANDBAL: Metz - CSM BucureȘti, ora 17:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.12.2023)

FOTBAL: Universitatea Cluj - Dinamo, ora 20:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit