FOTBAL:CFR CLUJ-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (15.04.2023)
Live Video&Text CFR Cluj - Sepsi 1-1, ACUM, pe Digi Sport 1. În superioritate numerică, ardelenii au ratat ocazii uriașe

• 90 | Ocazii
    Kapetanos putea aduce victoria roș-albaștrilor în ultimul minut de joc. Latovlevici a centrat din flancul stâng însă reluarea grecului din cădere trece peste poarta suedezilor
  • 82 | OcaziiSteaua
    Ocazie imensă pentru Goteborg. Râpă ratează o intervenție în careu, mingea ajunge la un adversar, acesta șutează puternic din 8 metri însă Varela respinge de pe linia porții
  • 81 | Schimbări
    Încă o schimbare în echipa lui Reghecampf. Grădinaru îi lasă locul în teren lui Stanciu
    Modificare la Steaua. Georgievski este înlocuit de Adi Popa
  • 78 | Ocazii
    Iancu centrează excelent din corner pentru Kapetanos dar grecul reia slab, pe lângă poarta lui Sandberg, din 6 metri
  • 63 | OcaziiSteaua
    După intervenția reușită din urmă cu un minut, Georgievski ratează un tackling în propriul care însă centralul nu acordă penalty
  • 62 | OcaziiSteaua
    Tătărușanu scapă o minge în față după o intervenție prin alunecare a lui Râpă, balonul ajunge la un adversar, dar reluarea acestuia e respinsă din fața porții de Georgievski
  • 58 | Ocazii
    Johansson reia cu capul o centrare a lui Dalence, Tătărușanu reține fără probleme
  • 58 | Schimbări
    Prima modificare la Steaua. Keșeru este înlocuit de Târnovan
  • 57 | Faze meci

Iancu trimite direct în brațele portarului suedez o minge dintr-o lovitură liberă din flancul drept al atacului roș-albastru

• 48 | Faze meci
    Grădinaru șutează de la 30 de metri, balonul trece pe lângă poarta suedezilor
    A început repriza secundă a partidei dintre Steaua și IFK Goteborg
    Centralul fluieră finalul unei prime reprize domniate steril de echipa pregătită de Laurențiu Reghecampf
  • 42 | Faze meci
    Larsson încearcă un lob de la marginea careului de 16 metri, Tătărușanu e atent și reține fără probleme
  • 36 | Ocazii
    Kapetanos scapă spre poarta lui Sandberg, încearcă un șut la colțul lung însă mingea este respinsă în corner de un fundaș advers
  • 32 | Faze meci
    Keșeru primește mingea în centru careului advers și încearcă un dribiling, dar e blocat de funașii adverși
  • 23 | Ocazii
    Vibe centrează din flancul stâng al atacului suedez, mingea ajunge în centru careului la Salomonsson însă acesta trimite peste transversală
  • 19 | Faze meci
    Gradinaru trimite un șut în diagonală însă mingea trece pe lângă poarta lui Sandberg
  • 16 | Ocazii
    Latovlevici a trimis o centrare în careu, mingea a ajuns la Grădinaru, dar șutul acestuia din 6 metri n-a prins cadrul porții
  • 5 | Faze meci
    Steaua menține posesia în primele minute ale partidei, dar șutul slab al lui Gabi Iancu finalizează prost un atac

VIDEO Steaua - IFK Goteborg 0-0. 7 meciuri, nicio victorie

Steaua a rămas fără victorie şi după al şaptelea meci amical din această iarnă. Roş-albaştrii au remizat alb cu ocupanta locului trei în ultimul sezon din Suedia, IFK Goteborg.

Grădinaru putea deschide scorul în minutul 16, însă şutul violent al mijlocaşului Stelei a ocolit vinclul. Suedezii au răspuns prin Salomonsson, care a reluat peste poartă din centrul careului.

Kapetanos nu a avut nici el succes în faţa porţii, iar şutul său din unghi a fost blocat de un adversar. Iancu a executat bine o lovitură liberă în minutul 57, dar portarul lui IFK a fost la post. Tătăruşanu a reţinut imediat o minge grea la reluarea lui Johansson, însă portarul Stelei a bâlbâit câteva minute mai târziu un blon, iar suedezii au fost aproape de gol. Georgievski a respins însă din fața porții.

După doar câteva secunde, macedoneanul l-a faultat, în careu, pe Vibe, însă arbitrul nu a acordat penalty. Varela a salvat-o pe Steaua cu nouă minute înaintea finalului, când a scos de pe linia porții.

Finalul de meci i-a aparținut lui Kapetanos. Grecula l-a exasperat pe Reghecampf cu două ratări monumentale, în minutule 78 și 90. S-a terminat 0-0, iar Steaua rămâne fără victorie după şapte meciuri amicale, timp în care a înscris doar două goluri.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine...

Exclusiv Ion Crăciunescu a dat verdictul, după...

MEDIA: Fotbal Club, ora 23:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: FC SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - FC CFR 1907 CLUJ SA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (29.03.2024)

FOTBAL: CFR Cluj - Sepsi, ora 21:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: ACSM POLITEHNICA IASI - AFC UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (08.12.2023)

FOTBAL: Poli Iași - UTA, ora 18:15, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Manchester United v Tottenham Hotspur - Premier League - Old Trafford

FOTBAL: Tottenham - Arsenal, ora 16:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (18.02.2024)

FOTBAL: Oțelul - Hermannstadt, ora 13:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Logo Liga 2 / Foto: FRF.ro

FOTBAL: Gloria Buzău - Mioveni, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului

promovare

S-a aflat de ce Parma l-a exclus din lot pe Dennis Man! Anunțul făcut în Italia

man

Video FCSB este noua campioană a României! Titlul, asigurat matematic după 2-1 cu Farul