Exclusiv "O să mergi să dai cu târnăcopul". Cum a fost Marius Lăcătuș la un pas să-și rateze cariera de fotbalist
Screenshot 2024-03-27 at 22.55.24
Comunicat dur al CSA Steaua! ”Nu puteți nega realitatea. Să ia măsuri cât se poate de rapid”
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

FC ViitorulFC Viitorul
1 - 3
FC Steaua BucureștiFC Steaua București
31 iulie 2016, 20:30, Digi Sport 1
FC Viitorul FC Viitorul
FC Steaua București FC Steaua București
    Final de joc la malul mării. Steaua se impune cu 3-1 în fața Viitorului!
  • 90 | Faze meci
    Partida se prelungește cu 3 minute.
  • 89 | Goluri
    Goool Steauaaa!!! Stanciu mărește avantajul echipei sale cu o execuție superbă din interiorul careului de 16 metri.
  • 80 | Schimbări
    Ultima schimbare și la Viitorul! Fl. Tănase îi lasă locul în teren lui Lopez.
    Schimbare la Viitorul, iese Ganea și intră Tchuimeni-Nimely
  • 75 | OcaziiFC Viitorul
    Jucătorii Viitorului cer penalty la o intervenție a lui Muniru asupra lui Fl. Tănase. Arbitrul întâlnirii lasă însă jocul să continue.
  • 67 | Schimbări
    Schimbare și la Viitorul! Brandan îi lasă locul lui Iancu.
  • 61 | Goluri
    Gooolll Steaua! Adi Popa își readuce echipa în avantaj după pasa lui Tudorie. Faza a fost făcută de Nicolae Stanciu.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Stanciu vede și el cartonașul galben după o simulare.
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Pintilii vede cartonașul galben după o intrare cu cotul asupra lui Carp.
  • 53 | OcaziiFC Viitorul
    O nouă ocazie mare pentru Viitorul. Carp nimerește și el transversala după o lovitură de cap.
  • 51 | OcaziiFC Viitorul
    Ocazie mare pentru Viitorul. Benzar lovește transversala din lovitură liberă de la circa 18 metri.
  • 48 | Schimbări
    Reghecampf face și ultima modificare. Pintilii intră în locul lui Bourceanu care se duce direct la vestiare.
  • 47 | Cartonaşe Galbene
    Țîru vede cartonașul galben după intrarea asupra lui Nicolae Stanciu.
  • 47 | Ocazii
    Faul dur făcut de Țîru asupra lui Nicolae Stanciu, fundașul Viitorului intră cu piciorul sus la mijlocașul Stelei.
    A început repriza a doua! Steaua a avut lovitura de începere!
    O nouă schimbare la Steaua! Dan Popescu este înlocuit de Enache.
    Prima schimbare la Steaua! Stanciu intră în locul lui Aganovic!
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Ovidiu! Viitorul și Steaua sunt la egalitate 1-1.
  • 45+2 | Faze meciFC Viitorul
    Florin Tănase are ocazia de a-și aduce echipa în avantaj însă face un dribling în plus și este deposedat.
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    Fl. Tănase vede și el cartonașul galben după ce-l incomodează pe Cojocaru să degajeze mingea.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Gabriel Tamaș vede cartonașul galben după un falut asupra lui Fl. Tănase.
  • 41 | Goluri
    Goool Viitorul! Chițu reușește să restabilească egalitatea cu un șut frumos, cu piciorul stâng, de la circa 17 metri.
  • 34 | Faze meciFC Viitorul
    Purece pătrunde pe partea dreaptă a atacului echipei sale, centrează în fața porții însă Chițu nu nimerește mingea, fiind incomodat de fundașii Stelei.
  • 32 | OcaziiFC Viitorul
    Florin Tănase încearcă un dribling  și calcă pe minge, iar arbitrul întâlnirii fluieră falut în atac, după ce jucătorul Viitorului a căzut peste Aganovic.
  • 29 | Goluri
    Gooolll Steaua!!! Tudorie împingea mingea în poartă după o ieșire greșită a lui Rîmniceanu.
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Momcilovic vede primul cartonaș galben al jocului după intrarea asupra lui Purece.
  • 15 | Ocazii
    Momcilovic are o intrare cu cotul asupra lui Purece, iar jucătorul Viitorului se alege cu capul spart.
  • 13 | OcaziiFC Viitorul
    Hamroun semnează prima ocazie pentru Steaua, șutul algerianului se duce însă pe lângă poartă.
  • 11 | Faze meci
    Steaua controlează jocul însă Viitorul a fost echipa mai periculoasă în primele 10 minute ale partidei.
  • 3 | OcaziiFC Viitorul
    Viitorul are prima mare ocazie a jocului. Florin Tănase șutează plasat din interiorul careului de 16 metri. Mingea este respinsă cu dificultate de Cojocaru.
    A început partida de la Ovidiu! Viitorul a avut lovitura de începere.

Viitorul - Steaua 1-3. Roș-albaștrii reușesc prima victorie a sezonului

Steaua a câştigat pe terenul Viitorului la primul meci jucat în noul sezon al ligii întîi. Gazdele au început mai bine jocul și au avut prima ocazie, prin Florin Tănase, care l-a pus în dificultate pe Cojocaru.

Oaspeții au preluat însă controlul partidei și au deschis scorul în minutul 29, când Tudorie a profitat de eroarea lui Rîmniceanu, care a ieșit greșit pe o centrare. Viitorul a reușit să egaleze însă centralul George Găman a anulat golul marcat de Răzvan Marin după ce Florin Tănase l-a faultat în atac pe Aganovic. Viitorul a reuşit, totuși, egalarea în minutul 41 prin Aurelian Chiţu, care l-a învins pe Cojocaru cu un şut plasat de la marginea careului de 16 metri.

În repriza a doua, Viitorul s-a aruncat în atac și a fost aproape de a deschide scorul. Benzar a trimis mingea în transversală, din lovitură liberă, iar două minute mai târziu şi mingea trimisă cu capul de Carp s-a dus tot în transversală.

Ocaziile s-au răzbunat iar în minutul 61, Adi Popa şi-a dus echipa în avantaj din pasa lui Tudorie. Scorul final, 3 la 1 pentru ros-albaștri a fost stabilit după execuţia spectaculoasă a lui Stanciu.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...