iftime 18
”Promisiunea” făcută de Valeriu Iftime dacă Botoșani se va salva de la retrogradare
lucescu
Mircea Lucescu i-a criticat dur pe jucătorii lui Dinamo, după remiza cu FC Voluntari: ”Este incredibil”
dragusin
După ce Drăgușin a fost ”uitat” pe bancă 5 meciuri la rând, englezii au răbufnit

• 78 | Goluri
    GOOOOL FC BOTOȘANI! GOOOOL FULOP! Mijlocașul realizează dubla cu un șut din prima, la colțul lung, după o minge așezată de Golofca
  • 75 | Ocazii
    OCAZIE BOTOȘANI! Vașvari șutează din lovitură liberă, Bornescu respinge, mingea ajunge la la Golofca, dar portarul ilfovenilor este din nou la post și îl blochează pe atacantul moldovenilor
  • 73 | Schimbări
    Modificare și în echipa gazdă. Florin Cernat este schimbat cu Adrian Bălan
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Plămadă vede și el cartonașul galben pentru un fault la Novac
  • 66 | Schimbări
    Miron părășete terenul accidentat și în locul său intră Ichim. A fost ultima schimbare în echipa lui Leo Grozavu
  • 65 | Ocazii
    OCAZIE VOLUNTARI! Florin Cernat este angajat în adâncime cu o minge peste defensiva oaspeților. Decarul ilofvenilor a întors cu lejeritate doi adversari și a șutat către poarta lui Iliev. Portarul moldovenilor a reușit să devieze în corner
  • 64 | Schimbări
    Prima schimbare și în echipa lui Florin Marin. Căpățână intră în locul lui Popadiuc
  • 56 | Schimbări
    A doua modificare la oaspeți. Bordeianu îi lasă locul în teren lui Greu
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Miron vede și el cartonașul galben
  • 49 | Goluri
    GOOOL VOLUNTARI! GOOOL NOVAC! Florin Cernat trimite încă o centrare foarte bună din lovitură liberă și își trece în cont al treilea assist în această partidă. Novac a reluat cu capul din 6 metri și l-a învins pe Iliev
  • 46 | Faze meci
    Start bun de repriză pentru moldoveni. Fulop a trimis un șut bun, dar tabela a rămas nemodificată
    A început repriza secundă a meciului de la Voluntari
    Prima schimbare la FC Botoșani. Golofca intră în locul lui Herghelgiu
  • 45+2 | Final repriza 1
    Final de primă repriză la Voluntari. După 45 de minute extrem de spectaculoase, echipa lui Florin Marin conduce cu 3-1
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Astafei oprește prin fault un contraatac al gazdelor și vede și el cartonașul galben. Toți cei 3 jucători din atacul moldovenilor au fost avertizați în prima repriză
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Bornescu iese greșit dn poartă și e scos din joc cu un dribling de Herghelegiu, acesta pătrunde apoi în careul de 16 metri și cade cerând un penalty. Centralul Chivulete îi acordă cartonaș galben pentru simulare
  • 32 | Goluri
    GOOOOL FC VOLUNTARI! GOOOL IVANJOVIC! Vârful ilfovenilor își trece în cont dubla după o gafă imensă a defensivei moldovene. Dimitrov și Iliev s-au invitat reciproc către o minge pe care Ivanovici le-a suflat-o și a trimis-o apoi în poarta goală
  • 30 | Goluri
    GOOOOOL FC BOTOȘANI! GOOOOL FULOP! Moldovenii reduc din diferență prin Fulop, care l-a învins pe Bornescu cu o execuție superbă, de la marginea careului de 16 metri
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Matulevicius vede cartonașul galben pentru un cot aplicat în săritură unui adversar
  • 18 | Faze meci

Gazdele domină total meciul, Botoşaniul acuzând şocul primirii celor două goluri într-un interval atât de scurt.

• 12 | Faze meci

Cernat centrează excelent, însă un fundaş al Botoşaniului îndepărtează pericolul, printr-o săritură acrobatică.

• 8 | Cartonaşe Galbene
    Balaur este primul jucător avertizat de central. Fundașul gazdelor a avut o intervenție dură asupra lui Victoraș Astafei
  • 7 | Goluri
    GOOOOOL VOUNTARI! GOOOL IVANOVICI! Atacantul venit la ilfoveni chiar de la Botoșani înscrie simplu, cu latul, din fața porții goale după o pasă a lui Cernat
  • 6 | Goluri
    GOOOOOL VOLUNTARI! GOOOOL SPAHIJA! Apărătorul central al gazdelor deschide scorul după o centrare excelentă a lui Florin Cernat
    Start de partidă la Voluntari. Este primul meci al etapei a treia din noul sezon al Ligii 1. Pa disputa de pe arena Anghel Iordănescu asistă printre alții și steliștii Laurențiu Reghecampf și Mihai Stoica

Voluntari - Botoșani 4-2. Echipa lui Florin Marin este noul lider al Ligii 1

FC Voluntari a facut spectacol în etapa a treia a Ligii I. Sub privirile lui Laurenţiu Reghecampf şi Marius Şumudică, ilfovenii s-au impus cu 4-2 în fața celor de la FC Botoşani. Spahija şi Ivanovic au punctat de două ori în două minute (min 6, 7), mulţumită paselor lui Florin Cernat.

Mijlocasul oaspetilor, Istvan Fulop, a reușit, însă, golul meciului în minutul 30, cu o execuți de excepție din marginea caurelui de 16 metri. Două minute mai târziu, Ivanovici a reusit "dubla", iar Voluntariul conducea cu 3-1.
Novac i-a urmat exemplul și a marcat al patrulea gol pentru ilfoveni în minutul 49, după un asist al aceluiași Florin Cernat. Fulop a închis tabela la 4-2 în minutul 78, când a reușit al doilea gol pentru Botoșani.

FC Voluntari a reușit a doua victorie consecutivă din acest sezon, după cea cu Concordia Chiajna, și prima împotriva celor de la FC Botoșani.

Video Exclusiv Mihai Rotaru și Decebal Rădulescu...