UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium - 17 Apr 2024
Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Faze meci
Faze meci
Cartonaşe Galbene
  • 90+4 | Final repriza 2
    Final de joc pe Arena Națională! Cele două echipei au încheiat la egalitate, scor 0-0.
  • 90 | OcaziiDinamo
    Busuladzic șutează periculos de la aproximativ 25 de metri însă mingea trimisă de el este reținută de portarul celor de la CSU.
  • 86 | Schimbări
    Ultima schimbare și la CSU! Iese Barthe și intră Kelic.
  • 84 | OcaziiDinamo
    Bawab șutează bine din interiorul careului de 16 metri însă portarul oltenilor este la post și respinge în corner.
  • 81 | Schimbări
    Ultima schimbare la Dinamo! A ieșit Nemec și a intrat Spătaru.
  • 80 | Schimbări
    O nouă schimbare la Dinamo! A ieșit Hanca și a intrat Bawab.
  • 79 | OcaziiDinamo
    Bumba centrează în careul de 16 metri al oaspeților, mingea îl căuta pe Rivaldinho, Popov respinge, dar îl pune la încercare pe Calancea, acesta este însă atent și reține.
  • 72 | Schimbări
    O nouă schimbare la CSU! Iese Gustavo și intră Mateiu.
    Schimbare și la Dinamo! Iese Palic și intră Rivaldinho.
  • 71 | Schimbări
    Schimbare la CSU! Iese Zlatinski, accidentat, și intră Jazvic
  • 69 | Faze meciDinamo
    Nemec scapă spre poarta lui Calancea însă este blocat, mingea rămâne tot la atacant, dar acesta se ciocnește însă de Hanca în careul de 16 metri al oaspeților.
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Popov vede cartonașul galben după un fault la marginea careului.
  • 61 | OcaziiDinamo
    Băluță pătrunde în careul de 16 metri al gazdelor, însă șutul său se duce puțin pe lângă poarta lui Penedo.
  • 58 | OcaziiDinamo
    Bară pentru CSU Craiova! Băluță centrează în careul de 16 metri al dinamoviștilor însă mingea trimisă de el cade pe transversală.
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Steliano Filip vede cartonașul galben după o intrare la Gustavo
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Băluță vede cartonașul galben.
  • 52 | OcaziiDinamo
    Bumba este găsit singur la marginea careului de 16 metri, însă șutul său se duce puțin peste poarta oaspeților.
  • 48 | OcaziiDinamo
    Fază frumoasă făcută de dinamoviști! Mingea ajunge la Bumba care șutează din apropierea punctului de la 11 metri, însă Calancea este la post și reține.
    A început repriza a doua! Oltenii au avut lovitura de start.
  • 45 | Final repriza 1
    Pauză pe Arena Națională! Cele două echipe se află la egalitate, scor 0-0.
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Screciu vede cartonașul galben.
  • 44 | OcaziiDinamo
    Ocazie uriașă pentru CS U Craiova! Măzărache deviază excelent pentru Ivan, care scapă singur cu Penedo, pătrunde în interiorul careului de 16 metri, însă nu-și face mingea cum trebuie și este blocat de portarul gazdelor.
  • 41 | Faze meciDinamo
    Romera îl găsește excelent în careu pe Hanca, acesta încearcă o reluare spectaculoasă, mingea îl lovește pe Barthe în cap, dar Cosmin Contra cere lovitură de la 11 metri, considerând că mingea l-a lovit în mână pe fundașul oaspeților.
  • 39 | OcaziiDinamo
    Fază frumoasă creată de olteni. Ivan combină cu Băluță, care-i pasează cu călcâiul lui Măzărache, însă șutul acestuia este reținut cu siguranță de Penedo.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Gustavo vede cartonașul galben după un fault la Bumba.
  • 24 | Faze meciDinamo
    Ivan are o intrare dură asupra lui Nemec. Olteanul îl lovește cu piciorul în mână pe atacantul câinilor, dar faultul său rămâne nesancționat.
  • 22 | OcaziiDinamo

O nouă ocazie pentru CSU! Băluță centrează excelent, cu exteriorul, în careul de 16 metri al dinamoviștilor, dar Popescu este atent și respinge în corner mingea care-l căuta pe Gustavo.

• 11 | OcaziiDinamo
    Prima ocazie pentru CS U Craiova. Gustavo pătrunde în careul dinamoviștilor, este deposedat de fundașii ”câinilor”, mingea ajunge la Zlatinski, însă șutul acestuia de la marginea careului de 16 metri se duce puțin pe lângă poarta gazdelor.
  • 9 | Faze meci
    După un început mai bun al dinamoviștilor, oltenii au echilibrat jocul, însă nu au reușit să-și creeze ocazii de gol.
  • 2 | OcaziiDinamo
    Dinamo începe meciul în careul advers. Palic a ratat prima ocazie a meciului. Mijlocașul șutează periculos de la marginea careului de 16 metri, însă mingea trimisă de el se duce puțin pe lângă poartă.
  • 1 | Faze meciDinamo
    Înaintea jocului, fanii celor de la Dinamo au realizat o coregrafie în care au afișat mai multe bannere cu mesajul ”Vrem stadion!”
    A început meciul! Dinamo a avut lovitura de start.
Gheorghe MulțescuCS U Craiova

Dinamo - Craiova 0-0. Meci spectaculos pe Arena Națională, dar cele două echipe pierd contactul cu liderul

Pe Arena Națională, dinamoviștii Nemec şi Palic au creat prima fază periculoasă după numai 50 de secunde de la începutul meciului cu CS U Craiova.

Replica oltenilor a venit de la Zlatinski, însă tabela a rămas nemodificată. Băluţă a centrat perfect în faţa porţii, dar Mihai Popescu a fost atent. Tot Băluţă i-a pasat excelent lui Măzărache, însă atacantul a tras slab.

Dinamoviştii au cerut penalty în minutul 40, dar Marius Avram a lăsat jocul să continue. Andrei Ivan a ratat cea mai mare ocazie a primei reprize cu un minut înainte de pauză. Bumba nu l-a putut învinge pe Calancea la începutul reprizei a doua.

În doar trei minute, Băluţă a avut două mari ocazii de a marca, dar prima dată a lovit transversala, apoi a tras puţin pe lângă poartă. Popov a fost aproape de autogol, însă Calancea a fost atent şi partida s-a terminat 0-0. La finalul primelor două etape din play-off, Craiova are 24 de puncte şi Dinamo, 23.

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

• 09:00 Stirile Digi Sport
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

UEFA a decis: o echipă de tradiție din Europa, suspendată 3 ani din toate competițiile europene!

Football - UEFA Champions League 2016/17 Group Stage Group G FC Porto v Leicester Estadio Do Dragao, Oporto, Portugal - 07 Dec 2016

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”