Marius Lăcătuș
Exclusiv "O să mergi să dai cu târnăcopul". Cum a fost Marius Lăcătuș la un pas să-și rateze cariera de fotbalist
sava cearta
Video Jucătorii CFR-ului, criză de nervi în meciul cu Sepsi! Coechipierii, nevoiți să intervină
becali
Starul pentru care Gigi Becali a oferit 1.500.000€ a fost făcut ”praf”: ”Joacă două meciuri pe an!”

Schimbări
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+7 | Final repriza 2
    Final de joc pe Arena Națională! Roș-albaștrii au pierdut primul meci pe teren propiu în acest sezon.
  • 90+5 | OcaziiSteaua
    Steaua cere penalty după un contact între Nouvier și Enache!
  • 90 | Faze meci
    Se acordă 5 minute de prelungire!
  • 89 | OcaziiSteaua
    Ocazie mare pentru Steaua! Enache trimite periculos cu capul de la aproximativ 10 metri de poarta lui Mincă însă Nascimento scoate de pe linia porții!
  • 88 | Schimbări
    Ultima schimbare la CFR! Sorsa este înlocuit de Tînc.
  • 85 | Faze meciSteaua
    Steaua presează dar nu reușește să găsească drumul spre golul egalizator!
  • 76 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Eliminare la CFR! Tiago Lopes vede al doilea cartonaș galben, pentru un fault la Adi Popa, și este eliminat!
  • 74 | Schimbări
    A doua schimbare la CFR, iese Ruiz și intră Ene.
  • 70 | Schimbări
    Prima schimbare la CFR! Cristi Bud este înlocuit de Omrani!
  • 63 | Goluri
    Gooolll CFR!!! Gooolll Bud!!! Cristi Bud este găsit bine în careu de Sorsa iar atacantul clujenilor nu-l iartă pe Niță.
  • 58 | OcaziiSteaua
    Ocazie pentru Steaua! Adi Popa șutează bine din lovitură liberă însă mingea trimisă de el se duce pe lângă poarta lui Mincă.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Tiago Lopes vede cartonașul galben pentru un fault asupra lui Jakolis.
  • 54 | Schimbări
    Ultima schimbare la Steaua! Boldrin este înlocuit de Jakolis!
  • 53 | OcaziiSteaua
    Steliștii cer penalty la un contact între Tiago Lopes și Florin Tănase.
  • 52 | OcaziiSteaua
    Ocazie uriașă pentru CFR! Sorsa scapă singur spre poarta Stelei însă nu-l poate învinge pe Niță.
    A început repriza a doua! Steaua a avut lovitura de start!
  • 46 | Schimbări
    A doua schimbare la Steaua! Bourceanu intră în locul lui De Amorim!
  • 45 | Final repriza 1
    Pauză pe Arena Națională! Steaua și CFR se află la egalitate 1-1.
  • 34 | OcaziiSteaua
    Adi Popa centrează bine pentru De Amorim însă Tiago Lopes reușește să respingă din fața brazilianului roș-albaștrilor.
  • 28 | Faze meciSteaua
    Enache șutează periculos din interiorul careului de 16 metri dar Mincă reușește să respingă în corner.
  • 20 | Schimbări
    Prima schimbare la Steaua! Iese Aganovic și intră Momcilovic! Aganovic nu a mai putut continua jocul după ce a fost lovit de Rus și și-a spart buza.
  • 20 | Goluri
    Gooolllll Steauaaa!!! Goooollll Tănase! Florin Tănase restabilește egalitatea cu un șut de la aproximativ 6 metri de poarta lui Mincă.
  • 19 | OcaziiSteaua
    Nascimento șutează periculos de la marginea careului de 16 metri însă Niță este la post și reține.
  • 18 | Faze meciSteaua
    Rus șutează periculos de la aproximativ 25 de metri însă mingea trimisă de el se duce pe lângă poarta lui Niță.
  • 12 | Goluri
    Goooollll CFR!!! Goolll Bud!!! Nouvier îl găsește bine în careu pe Cristi Bud care-l învinge pe Niță cu un șut de la marginea careului mic.
  • 10 | Faze meci
    La meci asistă Adrian Mutu și Ciprian Marica, dar și selecționerul echipei naționale, Christoph Daum, împreună cu staff-ul său. De asemenea partida este urmărită de pe stadion și de fostul selecționer Anghel Iordănescu.
  • 4 | OcaziiSteaua
    O nouă ocazie importantă pentru Steaua! Golubovic nu reușește să-l învingă pe Marc cu un șut din interiorul careului!
  • 3 | OcaziiSteaua
    Ocazie uriașă a Stelei! Enache nimerește transversala cu o lovitură de cap!
  • 2 | OcaziiSteaua
    Prima ocazie a meciului aparține celor de la CFR! Bud recentrează pentru Nascimento dar lovitura acestuia de cap nu prinde cadrul porții.
    A început partida! CFR Cluj a avut lovitura de start!
Vasile MiriuțăCFR Cluj

Steaua - CFR 1-2. Victorie istorică pentru clujeni, roș-albaștrii la primul eșec în acest sezon

Invincibilitatea Stelei s-a încheiat în etapa a 9-a. Roș-albaștrii au pierdut, pe Arena Națională, cu CFR Cluj, scor 1-2.

Jucătorii lui Laurențiu Reghecampf au avut două ocazii uriașe în debut, în doar 13 secunde transversala s-a opus la lovitura de cap a lui Enache, iar Golubovic l-a făcut mare pe Mincă.

Ratările vicecampionilor s-au răzbunat imediat. Nouvier l-a găsit ideal pe Cristi Bud și atacantul ardelenilor nu a iertat. În minutul 19, Niţă a avut o intervenție salvatoare la Nascimento.

Steliștii au lovit la faza următoare, prin Florin Tănase, care a stabilit scorul pauzei, 1-1. Adversarii au intrat însă mai bine în repriza secundă. Sorsa nu l-a putut învinge pe Niţă din pozitie ideală, dar s-a revanșat în minutul 63. Croatul i-a pasat decisiv lui Bud, care a reușit dubla și a ajuns la cinci goluri în două etape.

Tiago Lopes le-a dat emoții coechipierilor în ultimul sfert de oră. A fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene. Steaua putea obține un punct, dacă Nascimento nu scotea de pe linia porții.

S-a terminat 1-2 și CFR-ul obține astfel primul succes pe terenul roș-albaștrilor, din 1948.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium - 17 Apr 2024

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Hermannstadt - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (2.03.2024)

FOTBAL: Farul - CFR Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Juventusâ& x80;& x99;s Adrien Rabiot portrait in action during Hellas Verona FC vs Juventus FC, Italian soccer Serie A

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, ora 22:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid