FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

ASA Târgu MureșASA Târgu Mureș
6 - 1
ViitorulViitorul
La pauză: 1-0
ASA Târgu Mureș ASA Târgu Mureș
Viitorul Viitorul
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    FINAL. ASA TÂRGU MUREȘ a defilat în fața celor de la Viitorul, s-a distanțat la cinci puncte de Steaua și este tot mai aproape de titlul de campioană.
  • 90+1 | Goluri
    GOOOOOL ASA TÂRGU MUREȘ: 6-1, HORA. Contraatac al liderului, mingea a ajuns la Hora, care n-a ratat șansa marcării celui de-al treilea gol.
  • 86 | Goluri
    GOOOOOL ASA TÂRGU MUREȘ: 5-1, GOGA. Stăncioiu i-a dat o pasă senzațională lui Goga și atacantul a finalizat cu un lob de la peste 25 de metri peste un Buzbuchi ieșit din poartă.
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    IVAN GONZALEZ pentru un fault
  • 78 | Goluri
    GOOOOOL VIITORUL: 4-1, NICOLIȚĂ. Mijlocașul a scăpat singur pe dreapta, a intrat în careu și a finalizat cu un șut la colțul lung.
  • 75 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA ASA. A ieșit Sepsi, a intrat SILVIU ILIE
  • 74 | Goluri
    GOOOOOL ASA TÂRGU MUREȘ: 4-0, AXENTE. Hora i-a pasat lui Axente, iar acesta din urmă a trimis la colțul lung și mingea a intrat în plasă cu toată opoziția lui Perju.
  • 73 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA VIITORUL. A ieșit Mitriță, a intrat PERJU
  • 70 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Manea a șutat de la marginea careului de 16 metri, la colțul lung, dar Stăncioiu a fost la post.
  • 67 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA ASA. A ieșit N’Doye, a intrat IVAN GONZALEZ
  • 66 | Goluri
    GOOOOOL ASA TÂRGU MUREȘ: 3-0, N’DOYE. Senegalezul a primit o pasă bună de la Hora, a rămas singur cu Buzbuchi, și a marcat.
  • 59 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA ASA. A ieșit Manolov, a intrat AXENTE
  • 58 | OcaziiASA Târgu Mureș
    OCAZIE VIITORUL. Țîru a reluat cu capul, după un corner, dar Stăncioiu, cu un reflex de zile mari, a scos de lângă bară, în corner.
  • 58 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA VIITORUL. A ieșit Nedelcu, a intrat GAVRA
  • 53 | Goluri
    GOOOOOL ASA TÂRGU MUREȘ: 2-0, HORA. Atacantul a izbutit ”dubla” cu un șut de la distanță, în dreapta lui Buzbuchi.
  • 52 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Manolov a scăpat singur pe dreapta, a intrat în careu, dar, în loc să șuteze, a preferat o pasă și mingea a fost deviată.
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    SEPSI pentru un fault asupra lui Benzar
    PRIMA SCHIMBARE LA VIITORUL. A ieșit Bonilla, a intrat NICOLIȚĂ
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+1 | Goluri
    GOOOOOL ASA TÂRGU MUREȘ: 1-0, HORA. Atacantul a șutat din interiorul careului, mingea l-a atins și pe Hodorogea și Buzbuchi n-a mai avut ce face.
  • 45 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Hora din interiorul careului a șutat, altă ratare mare
  • 44 | OcaziiASA Târgu Mureș
    BARĂ VIITORUL! Bonilla a primit o pasă foarte bună de la Tănase, a intrat în careu, a șutat, Stăncioiu, ieșit, a blocat, mingea a ricoșat la Bonilla, care din unghi a încercat să finalizeze, dar a lovit bara din stânga porții.
  • 43 | OcaziiASA Târgu Mureș
    N’Doye a șutat din nou de la distanță, dar Buzbuchi a fost iar la post.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    HORA pentru un fault asupra lui Mitriță
  • 37 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    VIITORUL A RĂMAS ÎN 10! MAMELE Fundașul l-a faultat pe Manolov și a primit al doilea cartonaș galben, cel care a dus și la eliminare.
  • 35 | Faze meci
    La Târgu Mureș plouă torențial în aceste momente.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    MAMELE pentru un fault asupra lui Manolov
  • 33 | OcaziiASA Târgu Mureș
    OCAZIE ASA. Mureșan a executat foarte bine o lovitură liberă, de la peste 30 de metri, pe jos, dar Buzbuchi a respins în lateral.
  • 32 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Cei de la ASA au încercat o fază rapidă de atac, mingea a ajuns la N’Doye, care a șutat, dar la distanță de poartă.
  • 31 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Bonilla a intrat în careu, a intrat în unghi, după care a încercat să-l lobeze pe Stăncioiu, dar portarul mureșenilor a blocat la fix.
  • 25 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Răzvan Marin a executat o lovitură liberă, din afara careului, peste transversală.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    MARIUS CONSTANTIN pentru un fault asupra lui Tănase
  • 22 | OcaziiASA Târgu Mureș
    OCAZIE ASA. Goga a șutat din nou de la distanță, dar Buzbuchi a respins foarte bine în corner.
  • 20 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Hora i-a pasat din prima lui Dorin Goga, la marginea careului de 16 metri, după care ultimul a șutat, dar peste poartă.
  • 16 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Hora a trecut de Hodorogea, a intrat în careu, dar și-a prelungit prea mult balonul și i-a permis lui Țâru să-l deposedeze prin alunecare.
  • 13 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Răzvan Marin a primit o pasă de la Tănase, la marginea careului de 16 metri, după care a șutat, dar Stăncioiu a reținut.
  • 7 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Mitriță a șutat, de la 25 de metri, sub transversală, dar Stăncioiu a fost la post și a reținut.
  • 6 | Faze meciASA Târgu Mureș

Fază de atac a gazdelor. Zicu i-a pasat foarte bine lui Sepsi pe stânga, fundașul a centrat pentru Manolov, dar Buzbuchi a fost primul la minge și a reținut.