ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
rapid
Live Video&Text Rapid - Universitatea Craiova 0-0, ACUM, Digi Sport 1. Oltenii continuă lupta pentru locul 2

• 88 | OcaziiFC Brașov
    Presiunea gazdelor continuă: acelaşi Constantinescu centrează de pe partea dreaptă, dar Juric reia cu capul slab şi nu prinde cadrul porţii lui Curileac. Mingea este recuperată de "stegari", care au mai expediat un şut pe lângă poartă.
  • 87 | Schimbări
    Ciocâlteu intră în locul lui Ganea.
  • 86 | OcaziiFC Brașov
    Căpitanul braşovenilor ratează şansa egalării: primeşte o minge la marginea careului mic, dar şutează în forţă mult peste poarta oaspeţilor.
  • 81 | Goluri
    GOOOOOOL BOTOŞANI!!! GOOOOL HADNAGY!!! Oaspeţii deschid scorul cu 10 minute înainte de final: Bordeianu centrează ideal de pe partea dreaptă şi fostul jucător al braşovenilor reia imparabil cu capul.
  • 71 | OcaziiFC Brașov
    Marian Constantinescu a pătruns în careul oaspeţilor, a trimis la Târă, care şutează din unghi, dar mingea respinsă de Curileac este scoasă de pe linia porţii de un jucător al Botoşaniului.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Patache este avertizat.
  • 66 | OcaziiFC Brașov

Batin a pătruns pe partea stângă, a şutat din unghi, Mutu a respins în faţă, de unde Martinus a reluat tot în portarul gazdelor şi este doar corner pentru Botoşani.

• 64 | OcaziiFC Brașov
    OCAZIE IMENSĂ PENTRU GAZDE: braşovenii au recuperat o minge pe partea dreaptă, dar centrarea perfectă pe şase metri a fost reluată cu capul foarte slab de Novakovic.
  • 63 | Faze meciFC Brașov
    Croitori execută o lovitură liberă de la marginea careului, dar mingea trimisă la colţul lung trece peste poarta lui Mutu.
  • 61 | OcaziiFC Brașov
    Roussel primeşte o minge de la Vaşvari pe partea dreaptă a atacului oaspeţilor, dar şutul său trece peste poartă.
  • 48 | OcaziiFC Brașov
    Vaşvari a pătruns pe axul central, dar şutul său de la 25 de metri a trecut pe lângă stâlpul stâng al porţii lui Mutu.
    A început actul secund.
  • 45+1 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză.
  • 42 | Faze meciFC Brașov
    Botoşaniul a terminat sezonul precedent pe locul 7, cu 43 de puncte. În acest moment, echipa lui Grozavu e pe 8, cu 34 de puncte strânse cu 9 etape înainte de final.
  • 38 | OcaziiFC Brașov
    Croitoru centrează de pe partea dreapta a atacului oaspeţilor, Ngadeu reia cu capul în forţă, dar Mutu respinge mingea trimisă pe centrul porţii.
  • 34 | OcaziiFC Brașov
    Vaşvari i-a aşezat o minge lui Bordeianu la 22 de metri, dar şutul acestuia a fost deviat şi a trecut puţin peste poartă. Este doar corner pentru botoşeneni.
  • 25 | OcaziiFC Brașov
    Gazdele centrează de pe partea dreaptă şi Novakovic reia cu capul, la colţul scurt, de la 8 metri, dar Curileac reţine fără probleme.
  • 18 | Faze meciFC Brașov
    Botoşani nu a marcat în ultimele 3 deplasări, în Liga I, disputele cu Dinamo, Astra şi Universitatea Cluj.
  • 11 | Faze meciFC Brașov
    Cele două echipe s-au întâlnit în trei rânduri în Liga I. Botoşenenii s-au impus în cele două meciuri din sezonul 2013-2014 cu acelaşi scor, 2-1. În turul acestei stagiuni, scorul a fost 0-0.
  • 7 | OcaziiFC Brașov
    Corner pentru Botoşani: mingea este reluată slab de Roussel, care trimite cu capul paralel cu poarta, acolo de unde Batin nu a putut relua în plasa.
  • 4 | Faze meci
    Radu Petrescu a fost la centru la cinci meciuri în acest retur, în care s-au înregistrat patru victorii ale oaspeţilor şi un egal.
Leo GrozavuFC Botoșani

VIDEO Brașov - Botoșani 0-1. Fostul "stegar" Hadnagy a marcat singurul gol şi oaspeţii au scăpat de emoţii

FC Braşov a suferit a doua înfrângere de pe teren propriu din 2015: 0-1 cu FC Botoşani, echipa pe care n-a mai învins-o de 7 ani. Moldovenii au ratat o ocazie uriaşă în minutul 7, când Batin a lăsat mingea să treacă pe lângă el în faţa porţii.

Novakovic a dat replica în minutul 25, însă Curileac a fost la datorie. Portarul s-a descurcat impecabil şi la şutul lui Ţâră din minutul 71. Braşovenii au primit lovitura de graţie chiar de la un fost jucător: Atilla Hadnagy a reluat, superb, cu capul, şi a bifat a şasea reuşită din acest sezon.

Gazdele au presat pe final, dar lovitura de cap a lui Juric a fost ratată. S-a terminat 1-0, iar FC Botoşani a obţinut prima victorie în deplasare, din retur.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

• 23:00 LIVE Champions League: Bayern Munchen-Real Madrid
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

MEDIA: Fotbal Club, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul